Sari la conținut

Accident Mortal In Apropiere De Targoviste-16.10.2007


brick23
 Share

Postări Recomandate

Citez Pro TV "Când a ajuns ambulanţa, bărbatul de 60 de ani şi prietena lui de 54 de ani erau deja morţi. Mecanicul locomotivei nici nu şi-a dat seama că i-a lovit. Când a văzut însă că motorul se opreşte s-a gândit că e ceva în neregulă. "

Niste motociclisti,ce-i drept in varsta au plecat dintre noi,sa le fie tarana usoara !!

Stirea completa aici http://www.protv.ro/stiri/eveniment/un-cup...de-un-tren.html

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeezas... n-am mai auzit de asa ceva. Masini, microbuze, camioane spulberate de tren s-a mai auzit... insa scuter, nu.

 

Damn. Neatentie platita cu viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeezas... n-am mai auzit de asa ceva. Masini, microbuze, camioane spulberate de tren s-a mai auzit... insa scuter, nu.

 

Damn. Neatentie platita cu viata.

Din pacate auzim si de un scuter care a fost ciocnit de tren....nu stiu daca ati fost atenti in stirea Pro Tv,au spus ca mecanicul care conducea locomotiva nu si-a dat seama ca a dat peste scuter,doar cand s-a oprit motorul....ce imbecil,ce facea se juca tetris pe telefon ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate auzim si de un scuter care a fost ciocnit de tren....nu stiu daca ati fost atenti in stirea Pro Tv,au spus ca mecanicul care conducea locomotiva nu si-a dat seama ca a dat peste scuter,doar cand s-a oprit motorul....ce imbecil,ce facea se juca tetris pe telefon ?

 

ce cauta cu scuteru pe linie cand venea trenu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce cauta cu scuteru pe linie cand venea trenu?

La masina mai zic si eu ca ramai cu ea pe sine,dar cu scuteru ? putea sa se opreasca,ceva,sa se strice,putea sa il impinga nu ? Sau sa spunem si altfel,de ce nu a acordat atentie semnalului sonor/vizual ,sau din instinct (cum fac eu) nu s-au uitat in stanga/dreapta ....acuma numai conteaza e deja prea tarziu si mie nu prea imi place sa vorbesc lucruri nasoale despre oameni care au murit....cine stie ce a fost in capul lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu erau motociclisti, era un mos care si-a cumparat un scuter si a murit in aceeasi zi - nu avea A-ul, cred ca nici curs de legislatie si faptul ca s-a urcat pe un scuter ca sa moara nu il face motociclist.

2. Dupa ce a luat scuterul s-a dus sa petreaca. Cred ca era cel putin bine asezonat cu alcool.

3. Stiu locul, calea ferata in zona e o gluma: circula un personal care in 15 km are vreo 5-6 statii, nu trece de 40 km/h (nu apuca sa plece dintr-o halta si opreste in urmatoarea) si asta doar de vreo 2 ori pe zi. Nimeni nu se uita dupa tren pe-acolo pentru ca riscul de a muri calcat de tren e mai mic decat cel de a intra in coma alcoolica, de pilda :ok:

4. Noaptea si eventual cu farul stins (ca e riscant sa mergi baut bine cu scuterul) saracul mecanic chiar nu te vede daca te ia din scurt. Sunt multe curbe si tufe pe margini, mecanicul cocotat la vreo 2 metri in locomotiva si un scuter care vine dintre tufe direct sub locomotiva - ce naiba sa mai vada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu erau motociclisti, era un mos care si-a cumparat un scuter si a murit in aceeasi zi - nu avea A-ul, cred ca nici curs de legislatie si faptul ca s-a urcat pe un scuter ca sa moara nu il face motociclist.

2. Dupa ce a luat scuterul s-a dus sa petreaca. Cred ca era cel putin bine asezonat cu alcool.

3. Stiu locul, calea ferata in zona e o gluma: circula un personal care in 15 km are vreo 5-6 statii, nu trece de 40 km/h (nu apuca sa plece dintr-o halta si opreste in urmatoarea) si asta doar de vreo 2 ori pe zi. Nimeni nu se uita dupa tren pe-acolo pentru ca riscul de a muri calcat de tren e mai mic decat cel de a intra in coma alcoolica, de pilda :ok:

4. Noaptea si eventual cu farul stins (ca e riscant sa mergi baut bine cu scuterul) saracul mecanic chiar nu te vede daca te ia din scurt. Sunt multe curbe si tufe pe margini, mecanicul cocotat la vreo 2 metri in locomotiva si un scuter care vine dintre tufe direct sub locomotiva - ce naiba sa mai vada?

 

foarte logic ceea ce zici si sunt de aceeasi parere. dar felul in care ai zis-o e de mare talent. respecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se mai intampla si in afara caracalului sau cum ar spune francezul, stupid-fuckin'-accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, asta apropo de tobele care fac galagie. De fapt scuterele alea care cand trec pe langa tine "tipa" mai ceva ca un motor cu nush ce toba modificata ca sa se faca auzit in trafic. Acum stau si eu si ma gandesc ca prostul... Nu cumva mosul ala nu a auzit trenul din cauza ascutitoarei ?

 

La mine de pilda toba este destul de silentioasa si ca sa ma fac auzit, claxonez, dar in fine, nu mai conteaza acum. Nenea ala e mort... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate auzim si de un scuter care a fost ciocnit de tren....nu stiu daca ati fost atenti in stirea Pro Tv,au spus ca mecanicul care conducea locomotiva nu si-a dat seama ca a dat peste scuter,doar cand s-a oprit motorul....ce imbecil,ce facea se juca tetris pe telefon ?

 

 

"pretene", du-te trage un pui de somn...poate-ti limpezesti gandurile....ai idee cu cati km inainte de o.... statie sa zicem, trebuie sa franeze un tren??????asa...si daca il vedea, lua volan dreapta sa evite scuterul???? :ok: :eek: :D nu are volan locomotiva, sir....Vina totala a scuteristului..Odihneasca-se-n pace!!!

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man astia nu au oprit la semnal , ce sa le faci ,imi pare rau pentru ei dar neatentia costa.Stiu accidentul ca sunt din tgv ,in plus ca la 60 de ani nu mai ai ce cauta nici macar pe bicicleta .

 

 

--- Mesaj completat în 17 Oct 2007 08:38 -------------
ce sa simta trenul la tonajul lui si chiar daca simtea nu avea cum sa opreasca.Fac ruta aia aproape zilnic si trenul merge cu maxim 30 km /h .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate auzim si de un scuter care a fost ciocnit de tren....nu stiu daca ati fost atenti in stirea Pro Tv,au spus ca mecanicul care conducea locomotiva nu si-a dat seama ca a dat peste scuter,doar cand s-a oprit motorul....ce imbecil,ce facea se juca tetris pe telefon ?

 

man, tu vezi ce prostii infricosatoare scrii? nici sf ioan botezatorul nu are prioritate pe calea ferata. absolut toti cei care sunt spulberati de tren pe calea ferata sunt vinovati, pentru ca ei au decis sa fie acolo. din pacate mor si oameni complet nevinovati care ii insotesc pe cretinii astia.

 

de fiecare data cand aud de cate un onanist din asta smeker gen "lasa ba, ca am timp sa trec pana vine trenul" zic, in ciuda obiceiului, ca si-o cauta si si-o merita. inca o data pacat de ceilalti, familii, etc.

 

mini-sfat: ia si beleste cepele bine la tren, ca asta calca nasol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu erau motociclisti, era un mos care si-a cumparat un scuter si a murit in aceeasi zi - nu avea A-ul, cred ca nici curs de legislatie si faptul ca s-a urcat pe un scuter ca sa moara nu il face motociclist.

2. Dupa ce a luat scuterul s-a dus sa petreaca. Cred ca era cel putin bine asezonat cu alcool.

3. Stiu locul, calea ferata in zona e o gluma: circula un personal care in 15 km are vreo 5-6 statii, nu trece de 40 km/h (nu apuca sa plece dintr-o halta si opreste in urmatoarea) si asta doar de vreo 2 ori pe zi. Nimeni nu se uita dupa tren pe-acolo pentru ca riscul de a muri calcat de tren e mai mic decat cel de a intra in coma alcoolica, de pilda :eek:

4. Noaptea si eventual cu farul stins (ca e riscant sa mergi baut bine cu scuterul) saracul mecanic chiar nu te vede daca te ia din scurt. Sunt multe curbe si tufe pe margini, mecanicul cocotat la vreo 2 metri in locomotiva si un scuter care vine dintre tufe direct sub locomotiva - ce naiba sa mai vada?

da..la asta nu m-am gandit :ok: dar daca mosul a avut ghinionul sa treaca intr-unul din momentele alea 2 cand trece trenul...si "magnetizat" si neatent,inseamna ca atatea zile a avut de sus...

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...