Sari la conținut

Ktm 690 Enduro 2008


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motorul din link este varianta enduro, modelul de adventure vine cu carena fata si inca nu a fost prezentat oficial, poate la targul din milano din noiembrie.

Sau poate ca nu va fi... si supriza mare... Modelul de Adventure NU MAI ESTEM.

Asta e cam ce am mai aflat eu dupa ce am mai vb in stg si dreapta si am mai stat si pe net.

KTM, din vestile pe care le am eu nu va mai produce un Adventure in genul lui 640. Pentru amatori de calatorii lungi si offroad se va livra un pachet pt rally: carene, rezervoare (poate pun si pe spate pe langa cele laterale fata), instrumentatie, si sper eu si niste suspensii mai mari. :eek:

Dar sa asteptam Milano sa vedem ce se va petrece.

Si ca tot vb de 690 enduro, de varianta de 690 SMC ce spuneti???

 

post-5488-1192729736_thumb.jpg :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara ca nu are 21 pe fata si nici scarite pt pasager,nu am nici o obiectie.Dar am auzit ca exista un kitt pt pasager.Ceea ce ma intriga e cursa mai mare la amortizoare fata de modelul Enduro.Poate din cauza rotilor mai mici.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde ai ramas cu impresia asta. Roata fata este de 21. Poti sa vezi asta chiar in specificatiile tehnice.

Se refera la SMC.

@axa cu scame: nu cred ca va mai exista un Adventure, asa cum il stiam noi. Eu sper totusi sa ma insel si informatiile mele sa fie eronate. Asteptam MILANO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au trecut 10 ani de la aparitia KTM 640 Adventure. O motocicleta excelenta! Desi inca mai poate, design-ul este modern, motorul este extraordinar si nu numai, acest segment - adventure - a inceput sa fie atacat si de alti producatori. Vezi noua Tenere!

 

Este adevarat ca au scos pentru cumparatorii privati 690 Rally Replica (imaginile de mai jos) dar aceasta bijuterie, nu mai intruneste toate elementele unui adventure.

 

Si avand in vedere ca deja au testat cu succes 690-ul (za engin)... de ce sa nu apara si 690 Adventure???

 

Desi am avut cateva ocazii sa imi iau 640-ul am hotarat sa mai astept un pic! Sa vedem ce surpriza (placuta sau nu) ne vor face cei de la KTM la Milano!

 

Deja mi-am facut socoteala... ;) maxim 500 epuroi ma costa vizita la salon! Ramane (ca mai intotdeauna) sa vedem cum o sa stau cu timpul...

 

Pana atunci... ca mai sunt 3 saptamani, sa avem rabdare...

 

P.S. - oricum, parerea mea este ca daca nu il scot anul asta, o sa il scoata la anul!!! :D

post-7202-1193150839_thumb.jpg

post-7202-1193150863_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au trecut 10 ani de la aparitia KTM 640 Adventure. O motocicleta excelenta! Desi inca mai poate, design-ul este modern, motorul este extraordinar si nu numai, acest segment - adventure - a inceput sa fie atacat si de alti producatori. Vezi noua Tenere!

 

Este adevarat ca au scos pentru cumparatorii privati 690 Rally Replica (imaginile de mai jos) dar aceasta bijuterie, nu mai intruneste toate elementele unui adventure.

 

Si avand in vedere ca deja au testat cu succes 690-ul (za engin)... de ce sa nu apara si 690 Adventure???

 

Desi am avut cateva ocazii sa imi iau 640-ul am hotarat sa mai astept un pic! Sa vedem ce surpriza (placuta sau nu) ne vor face cei de la KTM la Milano!

 

Deja mi-am facut socoteala... ;) maxim 500 epuroi ma costa vizita la salon! Ramane (ca mai intotdeauna) sa vedem cum o sa stau cu timpul...

 

Pana atunci... ca mai sunt 3 saptamani, sa avem rabdare...

 

P.S. - oricum, parerea mea este ca daca nu il scot anul asta, o sa il scoata la anul!!! :blbl:

 

Sunt tare curios cat costa Rally Replica... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tare curios cat costa Rally Replica... :D

Vreo 25.000 EURO si nu oricine poate sa o cumpere. Iti trebuie tidula cum ca te-ai inscris la Dakar, asta daca o iei direct de la poarta fabricii. Daca nu o vrei noua, cauta second si gasesti second doar 660 RR. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au trecut 10 ani de la aparitia KTM 640 Adventure. O motocicleta excelenta! Desi inca mai poate, design-ul este modern, motorul este extraordinar si nu numai, acest segment - adventure - a inceput sa fie atacat si de alti producatori. Vezi noua Tenere!

 

Este adevarat ca au scos pentru cumparatorii privati 690 Rally Replica (imaginile de mai jos) dar aceasta bijuterie, nu mai intruneste toate elementele unui adventure.

 

Si avand in vedere ca deja au testat cu succes 690-ul (za engin)... de ce sa nu apara si 690 Adventure???

 

Desi am avut cateva ocazii sa imi iau 640-ul am hotarat sa mai astept un pic! Sa vedem ce surpriza (placuta sau nu) ne vor face cei de la KTM la Milano!

 

Deja mi-am facut socoteala... ;) maxim 500 epuroi ma costa vizita la salon! Ramane (ca mai intotdeauna) sa vedem cum o sa stau cu timpul...

 

Pana atunci... ca mai sunt 3 saptamani, sa avem rabdare...

 

P.S. - oricum, parerea mea este ca daca nu il scot anul asta, o sa il scoata la anul!!! :D

M-ai facut cu un nou screen saver.Moana Pozzi of motorcycles :blbl:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva scris,

am intrebat de modelul Adventure la noii stampani de dealeri KTM de prin Ungaria.

Si raspunsul a fost ca modelul 640 Adv. nu se mai produce dar o sa fie disponibil modelul 690 Adv de la inceputul BY09 adica dupa august 2008, impreuna cu modele de ATV KTM.

Oricum daca vor sa scoata noul model 690 Adv sigur trebuie sa-l prezinte la Milano saptamana viitoare, expozitie pe care urmez sa o vizitez si eu. Daca ADv 690 este acolo, cand ma intorc ma prezint pe forum cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oricum daca vor sa scoata noul model 690 Adv sigur trebuie sa-l prezinte la Milano saptamana viitoare, expozitie pe care urmez sa o vizitez si eu. Daca ADv 690 este acolo, cand ma intorc ma prezint pe forum cu poze.

 

Modelele expuse nu sunt de vanzare?Poate te intorci calare si o vedem live :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva scris,

am intrebat de modelul Adventure la noii stampani de dealeri KTM de prin Ungaria.

Si raspunsul a fost ca modelul 640 Adv. nu se mai produce dar o sa fie disponibil modelul 690 Adv de la inceputul BY09 adica dupa august 2008, impreuna cu modele de ATV KTM.

Oricum daca vor sa scoata noul model 690 Adv sigur trebuie sa-l prezinte la Milano saptamana viitoare, expozitie pe care urmez sa o vizitez si eu. Daca ADv 690 este acolo, cand ma intorc ma prezint pe forum cu poze.

Stiu ca 640 ADV nu se mai face de anu trecut. Anu asta au avut o promotie la el cu genti laterale, poate doar sa mai scape daca mai au stocuri, caci altfel nu imi dau seama de ce.

Te asteptam de la Milano cu poze cu 690 Adventure, daca intradevar se va fabrica si, poate, ne lamuresti cumva si cu kitul de rally care se poate pune pe 690 Enduro(tot zvonuri de pe advrider si nu numai).

Bafta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stocul de adv 640 au reusit sa il epuizeze. La sfarsitul lui septembrie am dorit sa comandam un model adv 640 pentru un client si de la fabrica sa raspuns ca stocul este 0 (zero).

 

Kit de rally pentru enduro 690? Oferit de KTM? Pai daca nu apare la Powerparts cred ca e zvon.

Posibil sa gasesti kit de la cei de la Touratech, dar astia sunt mai mult pe BMW. (off topic - au cei de la Touratech un kit pentru mizeria de BMW HP un kit de cazi pe jos)

Din cate stiu de la KTM rally 690 e disponibil ca si modelele six days o luna pe an, si de obicei se comanda in avans numarul care se fabrica.

Editat de Nomad_shop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kit de rally pentru enduro 690? Oferit de KTM? Pai daca nu apare la Powerparts cred ca e zvon.

Posibil sa gasesti kit de la cei de la Touratech, dar astia sunt mai mult pe BMW.

Din cate stiu de la KTM rally 690 e disponibil ca si modelele six days o luna pe an, si de obicei se comanda in avans numarul care se fabrica.

E doar un zvon. La TT nu e nimic, m-am uitat pe site. Iar cand vorbesc de 690 Rally nu vorbesc de motorul de Dakar livrabil doar pe comanda speciala asemeni modelelor Six days, ci era vorba de codul dat noului Adventure 690, nume vehiculat mai demult pe niste situri externe.

Dar nu are sens sa mai discutam caci sunt pure speculatii.

Asteptam vesti si poze de la Milano.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Live din Milano

 

Nici semn de KTM 690 Adventure, doar modelul enduro, deci pentru toti care isi doresc un KTM adventure de 690 , pentru anul 2008 :cheers: nu este. In schimb este disponibil pentru publicul larg modelul 690 Rally, insa pretul nu este inca confirmat.

 

 

 

Au lansat in schimb modelul RC8, vitezan de 1200 ccm.

 

Fara zvonuri si pareri- in press kit-ul celor de la KTM (comunicarea de presa oficiala pe 2008) nu apare modelul adventure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare - cand zici Rally te referi la varianta de fabrica, modelul de Dakar, cea care costa 25000 EURO sau te referi la alt motor?

Imi pare rau sa vad ca zvonurile se confirma, dar sa nu ne pierdem speranta, mai e si la anu un targ si poate la anu o sa apara noul Adventure, ca doar si RC8 s-a lasat asteptat ceva ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...