Sari la conținut

Ajutati-ma Va Rog!nu Stiu Ce Sa Aleg


Postări Recomandate

:ok: da! da pe mine nu ma intereseaza sa fuga sa fie populara sa... etc etc.:eek: ma intereseaza sa mearga bine sa nu am probleme k ea si sa se auda cat de cat ptr k cercul meu de prieteni nu isi permit o motocicleta deci nu am in fatza cui ma lauda k a mea este mai buna mai puternica mai frumoasa etc etc..:D intelegi asta e pasiunea mea iar aicea in constanta sunt N k rs`urile doar 2-3 k mito:P si rs`u se aude naspa am vazut in Coiciu la plimbare un rs k un R6 pey nu se compara Drujba de la rs k Vummm Vummm`ul de la r6...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da tu sti macar cum suna o motocicleta de 125 in 2t in realitate? :eek: macar?nu te supara cate intreb :D

In special "Enduro"-urile de 125 ....si mai ales yamaha xt 125... :ok:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XT nu ii nici intrun caz o motocicleta de enduro....merge bine pe asfalt dar nu ii facuta pentru enduro....suspensie slaba....pozitia pe ea nu cea mai buna...roti subtiri si nu prea intra cauciucuri cu crampoane mari.....

 

Si sa sti ca toate motoarele in 2t suna la fel....acelasi bazait....depinde in principal de turatie si foarte putin de evacuare.....dar orice toba ai pune nu o sa sune veci ca o sportiva de 600....unele tobe suna chiar mai tare pentru ca dau performante mai bune;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ka stiu cum se aude:P azi de exemplu cand am venit de la sjk am vazut un rs si un gilera dna 50 mi se parea k dna`u se auzea mai frumos si orikm eu cand vad o motocicleta pe strada ma opresk din orice alta activitiate k sa privesk maiestria cu care se miska si sunetul pe care il scoate..:X Tru Loveee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,si eu sunt tot din cta am 17 ani si de o saptamana un quannon 125.carnet cam de o luna.te sfatuiesc sa nuti iei si scuter si rs50 si mito.poti incepe cu rs 50 (inveti sa schimbi vitezele)pe scuter oriceine poa sa mearga si apoi sati iei un mito pe care stai mai bn k pe rs.Ai zis k ai 1 73 ,nu inaltimea e problema eu am

1,71 si ma descurc bn pe motor,toata chestia e sa ai putina forta in maini kiar si rs 50 avand vreo 120 de kile si credema k la varsta ta si 80/ora e cam mult.Eu inainte sami iau motor nu mai mersesem deloc nici pe scuter nici pe alt motor de 50 ,in poligon knd am facut cam 8 ore am invatat sa merg si la inceput am facut pe fb formula o kestie jalnica f greu de manevrat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se Aude frumos Kimko:)) dar nuj parka akm a intervenit si yamaha r125 dar parka tot ajea de repede dispare ptr k eu motoru o sa-l iau din italia SH si..;) ala o sa fie mai scump dekat o mito din 2003 sau un rs din 2005 ptr k o sa fie fabricat in 2008:)) R125 e in 4 timpi?:D La Cam Ce preturi Gasesk rs50 sau ce motoare de 50 mai sunt :blbl: o sa-mi iau unu de 50:P;)) ptr 5-6 luni deci spuneti-mi motoare de 50 plzzz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ka stiu cum se aude:P azi de exemplu cand am venit de la sjk am vazut un rs si un gilera dna 50 mi se parea k dna`u se auzea mai frumos si orikm eu cand vad o motocicleta pe strada ma opresk din orice alta activitiate k sa privesk maiestria cu care se miska si sunetul pe care il scoate..:X Tru Loveee

pai dna se compara cu RS?adica e motocicleta ? neah...e un scuter care a luat steroizi,si multi se plang de dna,le cad piesele repede,nu se merita. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi M-am plimbat k un scooter Chinezesk si k unu De La First-Bike..;) Amandoua mergeau supeer:X a si plouat afara... oricum frumos:X:X Nu M-au lasat sa conduk (amici) ziceau k le strik scooteru...:D)) asta e..:blbl:) mergeau fff fbine doar k la ala de la F-B La cea mai mika groapa iy sarea carkasa..:D))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff am qiulit azi doar de la muzika geografie si desen:P am luat 9 in test la chimie si 10 la mate:)) :X kt am qiulit am fost la baieti din clasa si ne-am dat k scooterele:)) app am purtat casca..;))) k pasager..:D mergeau bine ..:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff am qiulit azi doar de la muzika geografie si desen:P am luat 9 in test la chimie si 10 la mate:)) :X kt am qiulit am fost la baieti din clasa si ne-am dat k scooterele:)) app am purtat casca..;))) k pasager..:D mergeau bine ..:blbl:

 

Te-ai irosit, cum bine spune antevorbitorul meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o varsta sunt mic si ma grabesc sa scriu aici nu stau sa fac gramatica oricum scrisu meu este descifrabil..:blbl: dar de acuma o sa scriu pe intelesul tuturor:P o my god ... ieri in Coiciu erau 20 de motoare..:X:X kre se afla printre iei?:D am vrut sa trek dar..:D ;) Nu Vinde Careva cv de 49 cmc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...