Sari la conținut

Accident Pe Scuter In Viraj


KEVLAR-BLAZON
 Share

Postări Recomandate

Salut!!In primul rand vreau sa va spun ca ma bucur k am scapat :ok: (asta merit).Aqm 1 sapt eram q 2 tovarasi la rupt scuterele pa centura chitila-mogosoaia.Nu-s tigan care a dat de scuter de furat,l-am luat q banii stransi pt calculator k sa "invat sa merg motorizat" inainte sa dau de A (B-u il am) si sa-mi iau motor.Qm va ziceam eram la rupt scuterele full-throttle,ieseam de sub podul Mogosoaia k sa intram in viraj pe centura inspre Chitila(intrarea de la peco pt cine stie),anyway ajungem aproape,astia doi erau vreo 100=200 m in fata mea,au incetinit au intrat lejereanu-n viraj,au bagat gaz si dusi au fost.Eu sa nu raman in urma n-am schitat nici un gest de franare ;)(inca o data merit) si am intrat in viraj la 60kmh pe nisipu dintre benzi :D Cam asa mam dus si io in derapaj momosel,nici nu m-am inclinat cat trebuia(probabil ar fi fost si mai rau :lol:) am luat-o drept,in loc de la stanga,si am imbratisat gardu de la peco la vreo 50kmh caci am ciupit putin frana cand am luat-o pa aratura.Am intrat in plin in el ma proiectat cu mana dreapta inaint, am cazut si am zacut 5 min constient de ce se intamplase da cu frica sa ma ridic,credeam ca sigur am ceva rupt dar nu simteam de la frica de moment.Astia au vaz k nu mai s q ei si dupa vreo 2 min erau langa mine,io tipam la ei sa nu ma miste(in tp asta nici un "petrolist" nu sa deranj sa vina sa vada ce sa intamplat,probabil de frica k era noaptea),si dp 5 min m-am redicat singur m-am minunat de sirloiu de sange din cotu drept si de cat de praf era scuteru(insa mergea) am scos servetelele m-am sters in cot(de parca imi folosea la ceva) am ridicat scuteru si l-am dus taras pana aks(3 km).Maica-mea,sormea si tovarasa erau :lol: pa buna dreptate,insa mie numai de ele nu-mi ardea la cutitele de-mi treceau prin cotu drept.And to end the story n-am patit nimic grav(de data asta) dar de at n-am mai urcat pa scuter desi in afara de far ll-am reparat(vreo 400ron)

DECI daca la 60 am patit asa la 100 si ...?? ce pateam.EE asta ramane de incasat la vremea lui desi va zic sincer nu stiu daca as mai trai sa pov :lol:

MARE GRIJA cu viteza da asta o stiti deja si inca ceva ce mai stiti:ECHIPAMENTx10000 daca se poate....

RIDE SAFE (nu ca mine :pow:) asfalt uscat si soferi lipsa ;) :)

Editat de KEVLAR-BLAZON
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yu-hu-hu. Se moare si la 40 la ora cu echipament full stai tu linistit. Sa ii multumesti seara de seara ingerasului ca ti-a tinut coloana la un loc sau ca ti-a curatat drumu si nu te-ai proptit in vreun fier. Deci situatii puteau sa fie fara nici o problema. Da exact cum ai zis ECHIPAMENT x 10000. Salutari si insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene Kevlar... Eu nu-i dau nici pe drum drept mai mult de 60 km / h, daramite in curba... Hai ca mint, parca i-am dat de vreo 2-3 si 70 km/h, dar repet, pe drum drept si liber. Curbele le iau cu mare grija (oi fi eu m ai fricos, poti sa razi c anu ma supar) indiferent ca asfaltul este usact, umed sau plin de balarii (nisip, noroi, balega, etc). Azi de pilda nu am sarit de 30-35 km/h si a fost cat se poate de ok.

In fine, bine ca ai invatat ceva din asta. Sanatate maxima ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sincer nici eu...mai mult de 20...maaaaxim 30 de km cubi in linie curba dreapta nu ii dau...Hai mah lasati-o cu consolarile astea...bine ca ai scapat..bine ca ai avut echipament...bine ca ai avut noroc...sanatate si virtute, nu fa acum o drama din asta ...

 

P.S. Mirci ...multumim ca existi...fara tine viata ar fi degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa va rasp la toti ca e greu sa dai reply,dupa qm am zisNNNUUUU FACETI CA MINEEEEE.Coolmea e ca io ii criticam p ecotoii astia de 15 16 ani qm merg q scooterul si uite in final io am comis-o.Cat despre mersul cu 40kmh:)) nu prea ma prinde.Mersi la toti pt urari si la anu ne vedem pe un GIXER 600 SAU 750:p.Atunci sa vezi belea q viteza.AAA era sa uit echipament am avut casca da era jioarsa o geaca veche de vreo 14 ani si bloogi.Inca o data RIDE SAFE(not like i did).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa va rasp la toti ca e greu sa dai reply,dupa qm am zisNNNUUUU FACETI CA MINEEEEE.Coolmea e ca io ii criticam p ecotoii astia de 15 16 ani qm merg q scooterul si uite in final io am comis-o.Cat despre mersul cu 40kmh:)) nu prea ma prinde.Mersi la toti pt urari si la anu ne vedem pe un GIXER 600 SAU 750:p.Atunci sa vezi belea q viteza.AAA era sa uit echipament am avut casca da era jioarsa o geaca veche de vreo 14 ani si bloogi.Inca o data RIDE SAFE(not like i did).

OKKKKKKKKK...nu facem :ok: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE NU AM PATIT CU MOTORUL ,ERA SA PATESC CU SCUTERUL , MAI BINE ZIS AM DESCOPERIT CA SCUTERUL NU IL POTI APLECA PREA MULT ,UITAND CA SUNT PE SCUTER L-AM CULCAT UN PIC MAI MULT PANA AM SIMTIT CA DE FAPT RULAM PE ROATA FATA SI PE UN CRAC AL CRICULUI CENTRAL CU SCANTEI IN URMA.NUMAI NOROCUL M-A AJUTAT SA-L REDRESEZ SI SA NU MA RASCHETEZ.CERT ESTE CA NICI UN LUCRU NU ESTE ASA CUM PARE LA PRIMA VEDERE,SI CA PE 2 ROTI NU ESTE CA PE 4.L-AM VANDUT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bucur k am scapat :ok: (asta merit).Aqm 1 sapt eram q 2 tovarasi

 

luat q banii stransi pt calculator k sa "invat sa merg motorizat"

 

pe la orele de limba romana ai mai fost?

sau doar pe la orele de mirc si scutereala cu "tovarasii"?

 

apropo, ce e ala "mirc" ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mIrcu-ul a fost cred primul program gen mesenger-ul din zilele noastre unde se intalneau zeci / sute de useri si vorbeau unii cu altii, dupa care discutau pe privat, intr-o extensie a aceluiasi program. Amintesc aici celebra intrebare "asl please ?" unde "a" = age, "s" = sex si "l" = location. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac referire al baietasul care m-a intrebat daca am fost la orele de romana!!!!

 

Auzi PISOIAS imi pare rau sa te informez ca spre deosebire de tine pe mine chiar ma intereseaza informatia de care dispune forumul de fata si nu sa ma afirm ca BUN PEDAGOG spre deosebire de altii care se cunosc.

Cat despre mirc cine se scuza se acuza baietas ma intelegi?

Asa ca pana vii q ceva care intradevar ne trezeste interesul poti sa stai in camera ta obscura vanand pe site-uri ce nu ti se potrivesc greseli gramaticale!!!!!

Editat de KEVLAR-BLAZON
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac referire al baietasul care m-a intrebat daca am fost la orele de romana!!!!

 

Auzi PISOIAS imi pare rau sa te informez ca spre deosebire de tine pe mine chiar ma intereseaza informatia de care dispune forumul de fata si nu sa ma afirm ca BUN PEDAGOG spre deosebire de altii care se cunosc.

Cat despre mirc cine se scuza se acuza baietas ma intelegi?

Asa ca pana vii q ceva care intradevar ne trezeste interesul poti sa stai in camera ta obscura vanand pe site-uri ce nu ti se potrivesc greseli gramaticale!!!!!

 

 

auzi tinere!? -mai bine vorbeste tu pe romaneste si lasa capul mai jos, asa... ca esti minor in comparatie cu altii!....

mai uita-te si la numarul de postari pe care le are omul, nu zic de experienta moto!

Daca vrei sa explici cat de inteligent esti... o poti face si fara prescurtari si inlocuiri de litere de dragul de a fi cool! Dupa ce ca gresesti mai faci si pe zmeul cu cei mai mari decat tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...