Sari la conținut

Bestia De Oras


Tytus The VIRUS
 Share

Postări Recomandate

Diseara pe la 11-12 ? Poate bem o cafea la Ploiesti ca in vremurile bune ? Asa, o tura batraneasca pe racoare ?

 

Maine plec matinal pe la 7AM si am de bifat somnul, propun revansa luni seara chiar si mai devreme de 11-12, ce zici? :D

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 556
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am stat, m-am gandit si m-am hotarat la urmatoarea lista de cumparaturi pentru GSR:

 

Viitorul foarte apropiat:

 

[*]Tobe Yoshimura

[*]Crash pads - Rizoma

[*]Ghidon - Renthal Streetfighter

[*]Levers - Pazzo

 

cat costa tobele ? as vrea si eu crash pads , la ce bani sunt? am vazut ca erau 20e . cat costa ghidonul ? manetele de ambreiaj si frana cat costa ? de unde faci comanda pt. astea ?

 

 

- protectie de radiator - tot nu gasesc ceva care sa imi placa, sa fie discret, sa nu scrie MARE DE TOT GSR, sa fie usor de scos ptr spalare si eficient - sa prinda mustele, pietricelele si alte resturi.

 

eu am pus o grila la radiator luata dupa polo si pana acum sunt multumit de ea , se ridica apa doar cu 2 grade in plus .

asta e linkul http://www.polo-motorrad.de/product/164774...tdetails.0.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine plec matinal pe la 7AM si am de bifat somnul, propun revansa luni seara chiar si mai devreme de 11-12, ce zici? :D

 

Ok, let's do it. Merge chiar pe lumina luni - chiar un 8-9.

 

Ok, let's do it. Merge chiar pe lumina luni - chiar un 8-9.

 

...nu mai e cazul...am cazut cu ea si s-a spart capacul baii de ulei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca esti ok... Cind ne povestesti patania, sa invatam si noi din greselile altora?!Capacu baii de ulei e ala de pe lateral rotunjor si cel mai proeminent?! Daca da, si la mine e raschetat da a scapat ieftin....

Fratilor cum v-ati distrat in WE?! Geserica a fost la plimbarica si mor de necaz ca n-am fost si io ca au fost cel putin 15 motoare si super fun. Povestim una alta tot miercuri, si tot la Arc?! Sau aveti alte idei?!

Asfalt uscat si saptamina usoara!

@ddmkro: daca te putem ajuta cu ceva, anunta-ne...

 

post-36344-1217832573_thumb.jpgUite ce face plictiseala de duminica seara din oameni...

Editat de kittyr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu mai e cazul...am cazut cu ea si s-a spart capacul baii de ulei :eek:

 

Ai mai descoperit si alte stricaciuni?Cu esapamentul nu ai lovit?

Macar tu esti bine din ce mi-ai zis, fierul se intreapta si daca nu te doare fizic pt tine si mai ales la buzunar e o consolare totusi.

Bafta :lol:

 

Fratilor cum v-ati distrat in WE?! Geserica a fost la plimbarica si mor de necaz ca n-am fost si io ca au fost cel putin 15 motoare si super fun. Povestim una alta tot miercuri, si tot la Arc?! Sau aveti alte idei?!

Asfalt uscat si saptamina usoara!

Uite ce face plictiseala de duminica seara din oameni...

 

Vremea buna m-a inpins la 682 de km in we , sa rodez gumele si franele noi, pe Transfagarasan, Moieciu , Brasov si Cheia, urmeaza sa pun poze.Frumos si cald, dar ffff aglomerat in we, tii se ia tot cheful de alergat.Unde a fost doamna Geserica? :) Eu vin sigur la Arc miercuri si poti povestii atunci si sa ne arati noul Flipper, ce stie sa faca? :D :(

Asfalt uscat si tie.

 

P.S. am tras miercuri atunci ca nebunu de ea si de mine cand am plecat de la Snagov si tot m-a prins noaptea cu viziera mea neagra pe la Antena 1 , macar eram in oras deja :)

Voi ati ajuns bine?

Bafta :P

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am venit mai batrineste in 3 si ne-am despartit de sixx abia la Ikea(s-a strecurat mai repede...)

Geserica a fost la Paduchiosu...a fost o propunere pe forum de-a unui tip din Drumu Taberei si am aflat si io la intinirea de vineri din Dr Taberei, dar a fost prea din scurt ptr mine si am zis pas...Dar se mai merge la Vulcanii Noroiosi sau ceva de genu asta.Ar fi funny daca ne-am baga si noi cu gsr-urile, asa sa dea bine la ochi...

Si pe mine ma batea gindul sa-mi iau viziera pt vara...dar cred ca iau una in degrade...Initial ochisem un schubert care avea ochelari de soare inclusi da nu aveau pe stoc marimea mea si cum ma grabeam sa iau echipament am luat xr-u...In pasajele capitalei cum te descurci cu ea?! O ridici si mergi mai incet?!

Editat de kittyr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar se mai merge la Vulcanii Noroiosi sau ceva de genu asta.Ar fi funny daca ne-am baga si noi cu gsr-urile, asa sa dea bine la ochi...

Si pe mine ma batea gindul sa-mi iau viziera pt vara...dar cred ca iau una in degrade...Initial ochisem un schubert care avea ochelari de soare inclusi da nu aveau pe stoc marimea mea si cum ma grabeam sa iau echipament am luat xr-u...In pasajele capitalei cum te descurci cu ea?! O ridici si mergi mai incet?!

 

Cand se merge la Vulcani?E mai bine sa iti iei viziera fumurie cum am facut eu (stock a venit cu clara, de noapte), ochelarii iti limiteaza si mai mult campul vizual dupa parerea mea.Prin pasajele capitalei nu prea umblu ziua, fac trecerea f bine de la lumina la intuneric +ca xenon ajuta mult, naspa e ca daca ma prinde noaptea cu aia fumurie e gata, chiar nu pot merge cu ea, in oras cand am mai patit asta(rar), am ridicat-o si am mers cu 30 la ora pana acasa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca am o fobie de pasaje. Ziua prefer sa merg pe deasupra si tot ajung mai repede decat masinile care o ard/stationeaza in pasaj.

Viziera smoked de la Shoei e foarte tare, iar pe casca mea alb/negru arata chiar bine. Ziua, mai ales pe soarele asta e mult mai relaxanta pentru ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca am o fobie de pasaje. Ziua prefer sa merg pe deasupra si tot ajung mai repede decat masinile care o ard/stationeaza in pasaj.

Viziera smoked de la Shoei e foarte tare, iar pe casca mea alb/negru arata chiar bine. Ziua, mai ales pe soarele asta e mult mai relaxanta pentru ochi.

De acord, cel putin ala de la Obor e criminal, fac aia cu conservele picnic inauntru cu gaze :lol: , treci mai usor cu motorul pe deasupra :P

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca am o fobie de pasaje. Ziua prefer sa merg pe deasupra si tot ajung mai repede decat masinile care o ard/stationeaza in pasaj.

Viziera smoked de la Shoei e foarte tare, iar pe casca mea alb/negru arata chiar bine. Ziua, mai ales pe soarele asta e mult mai relaxanta pentru ochi.

Io am fobie cu sina de tramvai...Ziua mai folosesc un open face de la scuter prin oras si ochelari se soare iar la intrarea in pasaje clar tre sa dau jos ochelaru ca nu mai vad nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca esti ok... Cind ne povestesti patania, sa invatam si noi din greselile altora?!Capacu baii de ulei e ala de pe lateral rotunjor si cel mai proeminent?! Daca da, si la mine e raschetat da a scapat ieftin....

post-36344-1217832573_thumb.jpg

 

O sa pun niste poze diseara...sunt relativ ok...ma doare un pic soldul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am fobie cu sina de tramvai...Ziua mai folosesc un open face de la scuter prin oras si ochelari se soare iar la intrarea in pasaje clar tre sa dau jos ochelaru ca nu mai vad nimic...

Sinele de tramvai le consider ca niste femeie parsive, sunt foarte inselatoare :P si eu era sa mi-o iau din senin, noroc cu picioarele lungi, incerc sa le abordez fara gaz si in unghi cat mai drept, din conter de cele mai multe ori, oricum am vazut ca le-au mai modernizat in cetatea noasta Evu Mediu Bucuresti, in ultima vreme.

Cu asta ma dau eu in oras ziua, pe canicula, sunt super multumit de ea, culoare militara e chiar belea, se da jos si gulerul,aerisita,nu crap de cald in integrala la 37 de grade, pana la 80 la ora iti face treaba,si cu viziera fumurie zici ca sunt fighter pilot :eek:

post-18483-1217846538_thumb.jpg

 

:lol:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 03.08.2008 am tras niste plimbari nocturne - de pe la 4 dimineata. Tot nu imi venea sa ma duc acasa. In jurul orei 7:40 AM

eram cu motocicleta pe Bulevardul 1 Decembrie, Bucuresti, directia dinspre Bulevardul Basarabia catre Auchan.

Regiunea aia are o banda si linie de tramvai, cu platforma de beton. Ma deplasam pe platforma liniei de tramvai, cat mai in dreapta, banda intai fiind ocupata in totalitate de masini parcate. Viteza de deplasare - aproximativ 30 km/h datorita aderentei reduse a betonului si a asfaltului udat de masina ADP. Inainte de Faur Poarta 4 am intalnit masina ADP care stropea asfaltul si se deplasa cu viteza redusa (10-15km/h) in aceeasi directie cu mine. Pe jos era balta, abia se mai vedeau liniile de tramvai. Am trecut de prima linie, mi-a fugit fundul un pic - e normal, e tipic, mi se intampla des, nu ma feresc de liniile de tramvai.

Am am asteptat sa se stabilizeze in linie dreapta, si am dat sa trec si de a doua linie - la unghi cat mai mare posibil in situatia data - banui ca vreo 45 de grade. Am pierdut instantaneu controlul si m-am trezit rostogolindu-ma si trandu-ma pe contrasens, in timp ce motocicleta venea taras la spre mine, iar de pe contrasens venea o dubita. Primul gest a fost sa intind picioarele catre motocicleta sa nu vina peste mine - nu imi amintesc daca chiar am oprit-o sau s-a oprit singura, iar al doilea a fost sa ridic mana stanga catre microbuz sa nu ma calce - oricum individul ma vazuse.

M-a ajutat un nene care venea in spatele meu si care nu intelegea cum de am pierdut controlul la 30km/h- el credea ca lesinasem sau imi venise rau brusc.

Tot nenea asta a zis ca m-am rostogolit in aer si am dat si cu capul de pamant. Nu am descoperit nici o urma de pe casca...deci probabil nu am dat cu capul.

De rostogolit m-am rostogolit, asta e clar.

Tipul cu dubita nu s-a oprit, doar a incetinit si a trecut mai departe.

Tot asa o masina de politie DOAR s-a uitat la mine pe jos, si a trecut mai departe - parca eram intr-un roman de KAFKA.

Am tras motorul pe dreapta, am rupt niste frunze si le-am aruncat peste ulei ca sa nu faca altii accident si am facut rost de un prieten cu o dacie papuc...

Dupa ce s-a zvantat apa si mi-am mai revenit din sperietura, m-am luat dupa zagrieturile de pe carosabil si am descoperit ca in locul in care incercase sa trec peste a 2-a sina, era o groapa pe ambele parti ale sinei, acoperita de apa de la ADP.Groapa asta practic a marit timpul de derapaj...Ghinion ? Lipsa de experienta ? ...nu stiu si nu imi e clar ce ar fi trebuit facut in situatia asta.

Oricum, eu trec tipic peste linii de tramvai, chiar umede si nu am probleme in afara de o mica "fuga" a spatelui.

Sunt atat de amarat de chestia asta ca ma gandesc sa schimb motorul - eu nu ajung bine cu picioarele, toata lumea se mira cum de conduc asa...

 

Oricum, un accident de 2 lei, dintr-atatea altele. Ce e de invatat ca si la 30 la ora se poate lasa cu probleme.

O sa pun niste poze diseara...in rest sunt relativ ok...ma doare un pic soldul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce face plictiseala de duminica seara din oameni...

 

Cu ce ai desenat alea?

 

Dupa ce s-a zvantat apa si mi-am mai revenit din sperietura, m-am luat dupa zagrieturile de pe carosabil si am descoperit ca in locul in care incercase sa trec peste a 2-a sina, era o groapa pe ambele parti ale sinei, acoperita de apa de la ADP.Groapa asta practic a marit timpul de derapaj...Ghinion ? Lipsa de experienta ? ...nu stiu si nu imi e clar ce ar fi trebuit facut in situatia asta.

Oricum, eu trec tipic peste linii de tramvai, chiar umede si nu am probleme in afara de o mica "fuga" a spatelui.

Sunt atat de amarat de chestia asta ca ma gandesc sa schimb motorul - eu nu ajung bine cu picioarele, toata lumea se mira cum de conduc asa...

 

Oricum, un accident de 2 lei, dintr-atatea altele. Ce e de invatat ca si la 30 la ora se poate lasa cu probleme.

O sa pun niste poze diseara...in rest sunt relativ ok...ma doare un pic soldul.

 

Naspa moment.E cam de cacao bulevardul ala.

Daca zici ca era groapa in ambele parti ale sinei nu prea aveai ce sa faci sa nu cazi.

Normal ar fi sa faci reclamatie pt. ca ai cazut din cauza carosabilului,dar nu stiu daca chiar o sa rezolvi ceva.

 

Chiar daca ajungeai jos cu picioarele motorul tot il scapai,eventual tu ramaneai in picioare.Alt motor mai jos poate chopper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce ai desenat alea?

 

Sint autocolante...Din pacate balena a iesit cam sifonata... :lol: ...

 

 

 

@ddmkro :Bine ca ai scapat numai cu atit!

Io mi-am luat-o la Grozavesti in dreptul Carrefour...Dupa ploaie torentiala, namol (ca deh, e santier si balaurii astia nu stiu sa curete basculele cind ies din santiere in strada) si apa la greu si e deviata circulatia exact pe sinele de tramvai, trec si io ca vaca pe acolo, vad ca e ud ,las a 1-ia trec de primu set de sine trec cu roata fata si de al 2 -lea rind de sine si probabil in mintea mea proasta de incepator, respirind usurat ca am trecut cu fata de ele pisc putin, da putin de tot, acceleratia si gata :

ma arunca puternic in stga de fund, redresez(cred) ca prin minune da din prea multa redresare ma arunca in dreapta de fund trec de sina si gata , se termina soseaua, adica incep bidoanele alea de plastic...Asa ca bag bine mina si picioru in frine si automat ma opresc, din pacate sint aplecat rau de tot pe stga si realizez ca nu o mai pot tine drept urmare sar in picioare si las motoru sa cada. Rezultat: raschetata chestia aia rotunda de la motor (scuzati nepriceperea),rupta pedala de schimbator (doar partea cu cauciucul) si zgiriat crash padu...

Lume nu prea era ca era devreme si in plus am aterizat in picioare si in 2 secunde am ridicat si motoru si l-am si tras linga trotuar. (ziceai ca are 20 kg nu 200-adrenalina bat-o vina).

De atunci cind e ud pe jos la traversatul sinei scot din viteza sau string ambreiajul si string si mai tare din fund si bag o rugaciune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinele de tramvai le consider ca niste femeie parsive, sunt foarte inselatoare :P si eu era sa mi-o iau din senin, noroc cu picioarele lungi, incerc sa le abordez fara gaz si in unghi cat mai drept, din conter de cele mai multe ori, oricum am vazut ca le-au mai modernizat in cetatea noasta Evu Mediu Bucuresti, in ultima vreme.

Cu asta ma dau eu in oras ziua, pe canicula, sunt super multumit de ea, culoare militara e chiar belea, se da jos si gulerul,aerisita,nu crap de cald in integrala la 37 de grade, pana la 80 la ora iti face treaba,si cu viziera fumurie zici ca sunt fighter pilot :eek:

post-18483-1217846538_thumb.jpg

 

:lol:

Simpatica palarie...Astia la mine la firma s-au zgircit si au luat la scutere un highway fara viziera. Dar si io o prefer in oras in locul integralei...

 

Suna bine de tot intilnirea de la Caragiale...Vbisem cu neste pretini sa trgem cu ureachea la cotroceni la un afraid to shoot strangers ...Fac tot posibilul sa ajung. Daca nu sint la 22.00 fix acolo inseamna ca a fost acustica buma la Maiden si am ramas acolo... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ies eu pana la caragiale sa-mi salut vecinu :lol:

Vezi ca Sambata vin eu la tine la portita :( :P

 

Pe jos era balta, abia se mai vedeau liniile de tramvai. Am trecut de prima linie, mi-a fugit fundul un pic - e normal, e tipic, mi se intampla des, nu ma feresc de liniile de tramvai.

Am am asteptat sa se stabilizeze in linie dreapta, si am dat sa trec si de a doua linie - la unghi cat mai mare posibil in situatia data - banui ca vreo 45 de grade.

Oricum, eu trec tipic peste linii de tramvai, chiar umede si nu am probleme in afara de o mica "fuga" a spatelui.

 

Ai trecut oblic in unghiul ala sau l-ai relizat din countersteering?

In general iei sinele in gaz?

Bafta cu reparatiile :D

 

Sixx esti pe forum?!?!

El are net pe motor , si dvd, multimedia, la stop acceseaza forumul :) :)

Frumoasa plimbarea de vampiri , cine mai are chef sa vina Miercuri la Arc :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca Sambata vin eu la tine la portita :D :lol:

 

 

 

Ai trecut oblic in unghiul ala sau l-ai relizat din countersteering?

In general iei sinele in gaz?

Bafta cu reparatiile :eek:

 

 

El are net pe motor , si dvd, multimedia, la stop acceseaza forumul :( :)

Frumoasa plimbarea de vampiri , cine mai are chef sa vina Miercuri la Arc :P

Tot la 19.00?! Da la 22 va parasesc ca am belete la muvi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...