Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

'99

merci

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 17:16 -------------</small><br/>am gasit aici, dar nu stiu daca e buna. cea pe care o am acum e prea mare si atinge de capac. http://www.darycom.ro/produse/lanturi-si-curele/curele/3/

da pe cureaua nu sunt scrise dimensiunile? la a mea inca se vad..daca vrei iti zic dimensiunile,da asta cam pe saptamana viitoare(ii la tara scuteru),marti-miercuri..depinde cum i vremea p`aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba da sunt scrise dimensiunile insa nu ma pot lua dupa ele pt ca este prea mare cureaua pe care o am acum si nu stiu cu cat mai mica sa iau. prefer sa fiu sigur decat sa ajung sa am doua curele care nu imi sunt bune. din ce an e al tau, am inteles de la pixel ca conteaza daca e et inainte de 2000 sau dupa.

 

p.s. sa nu uiti sa mi spui si de la ce firma e. merci mult de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa nu mai vedeti relicve comuniste in logo. Nu are nici o treaba, logo-ul de acum e numai bun.

 

In alta ordine de idei, am trimsi azi mail celor de la www.vespaworldclub.com pentru a ne da voie sa folosim titulatura de "Club Vespa" si "Vespa", avand in vedere ca aceste drepturi sunt detinute de Piaggio Int.

E doar o ormalitate si cu ocazia asta o sa ne si trimita ceva indrumari de cum se institue clubul, cum se fac adeziunile, etc.

 

Am facut ptr saptamna viitoare , niste carti de vizita, 100 de bucati , pentru propaganda, le voi imparti voua, celor care vor sa le imparta mai deparet daca vedeti cate o Vespa pe strada. O sa le dau si la reprezentanta Piaggio si service-ul lor ptr a le da mai departe.

 

vor fi fatza verso:

 

 

Versiunea de fluturas updatata, acum e in format .PSD si in 300 dpi, ultima versiune, nu mai schimb nimic. Bun de tipar.

post-20040-1205165468_thumb.jpgpost-20040-1205165489_thumb.jpg

 

Vor fi de 10 X 5 cm. 100 bucati, fatza verso, hartie simpla. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Versiunea de fluturas updatata, acum e in format .PSD si in 300 dpi, ultima versiune, nu mai schimb nimic. Bun de tipar.

post-20040-1205165468_thumb.jpgpost-20040-1205165489_thumb.jpg

 

Vor fi de 10 X 5 cm. 100 bucati, fatza verso, hartie simpla. :D

 

 

Felicitari! Am revenit pe meleaguri natale dupa un bine-meritat concediu la schi in austria. Va felicit. Vad ca treburile merg bine! Am sa ader si eu la club, normal! Si sper sa mai gasesc si in cluj alte vespe.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Good news everyone...

Am fost la SMAEB ieri si am rezolvat ceva.

 

1. Mi-am luat protectii ptr picioare :blbl:

2. Am vorbit cu directorul comercial de la Piaggio Romania, Claudiu Criaciun si a fost placut surprins de idea de Vesp Club Ro. Acum am aflat ca ei au vandut in jur de 250 de vespa prin toata tara, ceea ce e f bine.

 

O sa lucram acum la scara putin mai mare, astfel:

 

El mi-a promis ca imi va trimite lista cu detinatori de vespa, adrese de acasa sau de email. Nr de telefon nu am cerut ca nu am chef sa dau telefoane sa conving lumea.

Am cerut adresele de acasa, ptr ca prefer sa trimit plicuri prin posta cu o scrisorica personalizata in care e invitat sa se alature clubului. Daca omul raspunde bine, daca nu, sa fie sanatos.

Mi-a mai spus ca o sa ne faca si forum pe piaggio.ro :crack: pr clubul vespa. Insa nu e nevoie de forum acum, ci sa stangem oamenii. Dupa care o sa avem si spatiu pe site si forum.

 

Cand o sa fie logo-ul gata, sa-mi spuneti si mie va rog.

 

Din nefericire, distrusii de la World Club Vespa nu mi-au raspuns inca, o sa incerc sa-i contactez altfel, prin Clubul National de Vespa din UK. presedintele e tip de treaba.

Editat de pixel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

250... nu e rau ! Foarte tare ca ne da si lista cu detinatorii... astazi am mai gasit si eu o vespa, laga munca. un lx argintiu, neinmatriculat din pacate. I-am lasat o carte de vizita, acu' sa vedem daca da vreun semn de viata.

 

cat despre World Club Vespa ... sincer e de tot cacatul ca nu au dat niciun semn de viata. pana la urma nici nu cred ca mai conteaza daca iti dau ei acceptul sau nu, desi nu era sa fie asha.

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 16:39 -------------
in alta ordine de idei, duminica m am horatat sa ma duc in targ la vitan cu Luca, speram sa gasesc ceva interesant pt vispea mea, cum ar fi un parbriz. am gasit o vespa neagra, care btw arata foarte bine, si avea si parbriz. vreoia omul 200 de lei pe el. OK, mi a parut cam scump si am mai cautat ... am intrebat un alt "comerciant" si ghici ce mi a raspuns. ca a aruncat parbrizele care le-a avut, nu le vroia nimeni. asta mi s a parut cel mai fanny, unu' cere 200 de lei si altul le arunca pt ca nu intereseaza pe nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N3cks, nu mai stiu care e id ul tau de mess. da mi un pm plz.

 

Iti trimit un PM cu adresa. Am vrut sa ma duc si eu la SMAEB dar nu am apucat... e nasol cu transportul pana la bucuresti...

Ce sa va spun de cat sa fiti atenti! Am avut accident si am cam dat de asfalt. Sunt ok. Am avut geaca dainese si casca , fara de care nu plec niciodata la drum. Noroc cu protectiile din geaca.. altfel acum eram prin spitale de ortopedie cu siguranta(aveam aprox 50-55 kmh). Din pacate strazile nu sunt curatate cum trebuie si la o frana pt a incetini, obligat fiind de trafic si de conserve, mi-a derapat spatele pe nisip, asa ca m-am trezit pe asfalt. Eu m-am refacut.. insa Vespa e un pic lovita.. nu are nimic indoit sau asa.. insa e julita. cei de la reprezentanta din Tg Mures nu au vopsitorie... va trebui sa caut un om iscusit si vopsea sa mi-o puna la punct. Bani si "distractie". Astept insa sa ma fac bine sa ma urc pe ea din nou :rusinica:. Urmatoarea achizitie vor fi bari metalice, ca un cadru.. sunt de cumparat.. macar stiu ca alea se pot schimba :crack:

Greseala a fost a mea.. se stie ca nu se pune frana pe nisip... insa datorita situatie am ales aceasta varianta, avand poate un risc mai mic in cazul respectiv.

 

Asfalt uscat si CURAT!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 e misto

Pun si eu poze cu vespa meapost-5414-1204379542_thumb.jpgpost-5414-1204379567_thumb.jpgpost-5414-1204379589_thumb.jpgpost-5414-1204379644_thumb.jpgpost-5414-1204379676_thumb.jpgpost-5414-1204379713_thumb.jpgpost-5414-1204379737_thumb.jpg

 

 

Vand Vespa px de 150cc,din 1983, perfect reconditionata,revopsita, multiple piese de schimb noi noute de rezerva, toba noua, manere noi, sa retapitata, carburator dellotro, incuietori noi, manete noi, robinet rezervor nou,oglinda noua, totul functioneaza impecabil, 4 viteze

Dau set complet de cabluri (acceleratie, frana, ambreiaj) + toba veche + stopuri vechi

Inmatriculata de curand, itp pana in 2010, asigurare

Am piese noi comandate din spania in valoare de 300 de euro

 

pret 2000 euro, negociabil (colectionarii stiu de ce)

 

Am pus anunt. Daca stiti oameni care vor sa devina vespari old-style, imi faceti un mare bine

Dau beri multe!

Salutare.post-5414-1205929060_thumb.jpg

Editat de tase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune :rusinica:

 

 

 

Mi-au raspuns cei de la Vespa Word Club..

 

"stage vespaclub <stage.vespaclub@piaggio.com>

către mine, segretario

 

 

Dear President Ionut Cristian Pavel,

 

We apologize for delay answer, but we were too busy for the Vespa events of this year.

We hope to meet you in Cefalù.

The entering in the Vespa World Club is free, there is nothing to pay.

We're waiting for your answer.

Please write directly to:

segretario@vespaworldclub.com

stage.vespaclub@piaggio.com

 

All the best

 

Vespa World Club

 

 

Vespa Act of Association.doc

24K Vizualizați ca HTML Deschideți ca document Google Descărcați

Vespa Articles of Association.doc

33K Vizualizați ca HTML Deschideți ca document Google Descărcați

Vespa World Club Membership form.pdf

37K Vizualizați ca HTML Descărcați

Romania.doc

335K Vizualizați ca HTML Deschideți ca document Google Descărcați

 

 

"

 

 

 

 

 

Deci avem ce ne trebuie pentru a le trimite lor, ma voi ocupa si de asta si sper sa o trimit prin fax cat mai repede.

 

 

O sa va dau sa cititi ce am facut pana acum : logo-ul , statutul, actul constitutiv, si Formularul de inscriere.

 

Va rog sa spuneti daca gasiti greseli sau tampenii in documentele atasate :crack: si vreau sa va dati cu parerea.

 

 

Radule, o sa am nevoie de adresa ta. Si vezi ca ai mail pe yahoo :crack:

 

Formular_de_Inscriere.pdfEmblema.pdf

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 20:05 -------------</small><br/>inca un actActul_Constitutiv.pdf

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 20:10 -------------</small><br/>si inca un act

 

doar ca tre sa-l redenumiti si extrageti din arhiva

 

Statutul.rar.pdf

Editat de pixel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vesti bune si de la mine. :rusinica: :crack:

 

astazi am fost si sa vad cum au iesit patch urile. arata destul de bine, mai trebuiesc cateva modificari insa, eu zic ca arata destul de bine, sper sa va placa si voua.

 

 

 

--- Mesaj completat în 21 Mar 2008 17:20 -------------

 

 

 

--- Mesaj completat în 21 Mar 2008 17:30 -------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Vespa px de 150cc,din 1983, perfect reconditionata,revopsita, multiple piese de schimb noi noute de rezerva, toba noua, manere noi, sa retapitata, carburator dellotro, incuietori noi, manete noi, robinet rezervor nou,oglinda noua, totul functioneaza impecabil, 4 viteze

Dau set complet de cabluri (acceleratie, frana, ambreiaj) + toba veche + stopuri vechi

Inmatriculata de curand, itp pana in 2010, asigurare

Am piese noi comandate din spania in valoare de 300 de euro

 

Pretul a ajuns la 1700 de euro, ultima strigare

Motoreta perfecta din toate punctele de vedere, 60% din piese noi, comandate din afara (am facturi)

Originala 100%

Inmatriculata la politie + ITP pana in 2010

 

poze: http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=40690

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

in sfarsit se pare ca pot sa postez si eu.

am o vespa de anul trecut si acum e putin accidentata. e bai mare cu piesele -la mures am gasit doar o maneta de frana desi aveam nevoie si de far + ceva ornamente. voi de unde procurati cele necesare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

in sfarsit se pare ca pot sa postez si eu.

am o vespa de anul trecut si acum e putin accidentata. e bai mare cu piesele -la mures am gasit doar o maneta de frana desi aveam nevoie si de far + ceva ornamente. voi de unde procurati cele necesare ?

 

 

Iti recomand Paneuro, http://darycom.ro/ si http://www.piese-scutere.ro/. Sper sa gasesti ce ti trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Vespa px de 150cc,din 1983, perfect reconditionata,revopsita, multiple piese de schimb noi noute de rezerva, toba noua, manere noi, sa retapitata, carburator dellotro, incuietori noi, manete noi, robinet rezervor nou,oglinda noua, totul functioneaza impecabil, 4 viteze

Dau set complet de cabluri (acceleratie, frana, ambreiaj) + toba veche + stopuri vechi

Inmatriculata de curand, itp pana in 2010, asigurare

Am piese noi comandate din spania in valoare de 300 de euro

 

Pretul a ajuns la 1700 de euro, ultima strigare

Motoreta perfecta din toate punctele de vedere, 60% din piese noi, comandate din afara (am facturi)

Originala 100%

Inmatriculata la politie + ITP pana in 2010

 

poze: http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=40690

 

 

Haideti, fratilor!

Astept sugestii!

Vi se pare scump?

E cel mai fabricat model de vespa (modelul de serie se fabrica de la sfarsitul anilor 70, pana in prezent, fara sa fi suferit modificari)

Veniti macar cu pareri si sugestii!

Repet, motoreta e noua, impecabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa mi dau cu parerea despre pret, nu stiu daca e bun sau nu, tot ce pot sa ti spun e ca eu daca as fi avut bani era luata deja. ;) nu ai mare succes cu ea pt nu multi sunt dispusi sa si cumpere un model vechi, majoritatea prefera gilera si modelel asemanatoare. Nici modelele noi de vespa nu sunt la mare cautare la noi. o sa ti fie destul de greu sa o vinzi, insa cu putin noroc poate gasesti pe cineva pasionat care stie sa aprecieze ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...