Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

As sori si eu sa mai achizitionez una... Poate in primavara anului acestuia. Sa vad cum stau cu finantele.

 

Sa vina asfaltul uscat si gradele °C!

 

 

ce vrei sa ti iei? et?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce vrei sa ti iei? et?

 

 

Vespa sa fie!! Da..poate un ET. Am sa iau legatura cu colegul nostru cu cele 2 vespe la Tg Mures. Daca mai e valabila o iau... dar sa mai fac ceva bani ca deocamdata e stricata imprimanta si nu scoate color... mai tre si infoliate... oi oi.. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vespa sa fie!! Da..poate un ET. Am sa iau legatura cu colegul nostru cu cele 2 vespe la Tg Mures. Daca mai e valabila o iau... dar sa mai fac ceva bani ca deocamdata e stricata imprimanta si nu scoate color... mai tre si infoliate... oi oi.. :friends:

 

 

lol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu prefer motocicleta cu toate aparentele ei dezavantaje fata de un scuter-maxi....cu toate astea singurul scuter care mi-a captat atentia a fost un vespa lx 50 parca pe care l-a avut fratimiu in Germania...L-a luat pt ca l-am batut eu la cap sa-si ia....cu toata ca el nu agrea nimik p 2 roti...Aia e motoreta care mi-a deschi apetitul pt custom-chopper...Intrebarea CAT BAGA...?? mi s-e pare cel putin tampita mai ales la un scuter ca Vespa...Asta era negru lucios...din 94 shi cu 2 trepte de viteza...Se auzea foarte solid....placut...nu bazaitul de azi al scuterelor...era foarte lent la plecare...dar odata pus in miscare pozitia si sunetul iti ofereau o super senzatie de "just cruisin"...La 60 cat era maximul te simteai f bine...

la fel si la 20...35 sau 50 :friends: Am mers tot concediul acum 2 ani cu el prin Nurenberg shi inprejurimi...iar temperaturile din iunie shi iulie mi-au permis sa adopt tinuta de care orice rider are nevoie...tricou negru...ochelari shi un open face de calitate :friends: Intre timp fratimiu si-a luat un nrg model nou dar care n-a reusit sa umple pantofii lasati in urma de batrana vespa...Aprop cansumul era cam de 4 shi ceva %

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu prefer motocicleta cu toate aparentele ei dezavantaje fata de un scuter-maxi....cu toate astea singurul scuter care mi-a captat atentia a fost un vespa lx 50 parca pe care l-a avut fratimiu in Germania...L-a luat pt ca l-am batut eu la cap sa-si ia....cu toata ca el nu agrea nimik p 2 roti...Aia e motoreta care mi-a deschi apetitul pt custom-chopper...Intrebarea CAT BAGA...?? mi s-e pare cel putin tampita mai ales la un scuter ca Vespa...Asta era negru lucios...din 94 shi cu 2 trepte de viteza...Se auzea foarte solid....placut...nu bazaitul de azi al scuterelor...era foarte lent la plecare...dar odata pus in miscare pozitia si sunetul iti ofereau o super senzatie de "just cruisin"...La 60 cat era maximul te simteai f bine...

la fel si la 20...35 sau 50 :friends: Am mers tot concediul acum 2 ani cu el prin Nurenberg shi inprejurimi...iar temperaturile din iunie shi iulie mi-au permis sa adopt tinuta de care orice rider are nevoie...tricou negru...ochelari shi un open face de calitate :friends: Intre timp fratimiu si-a luat un nrg model nou dar care n-a reusit sa umple pantofii lasati in urma de batrana vespa...Aprop cansumul era cam de 4 shi ceva %

 

 

Consumul mi se pare un pic maricel... insa se stie ca vespele mananca un pic mai mult. Au caroserie din tabla, ceea ce le face mai grele. Nu cred ca m-as putea obijnui cu alt scuter de cat cu o Vespa... au ceva ce te fac sa vrei sa "just cruisin" cum spui tu. In plus o iei o data si nu cred ca ai mai vrea sa te desprinzi de ea. :rock:

Am facut zai prima tura pe 2008. Am pus bateria la loc, am dus-o la spalatorie, am facut o tura sub soare prin oras, i-am aratat orasul si acum e bucuroasa in garaj. Sa vina numa vremea buna...

 

Sa vina asfaltul uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumul mi se pare un pic maricel... insa se stie ca vespele mananca un pic mai mult. Au caroserie din tabla, ceea ce le face mai grele. Nu cred ca m-as putea obijnui cu alt scuter de cat cu o Vespa... au ceva ce te fac sa vrei sa "just cruisin" cum spui tu. In plus o iei o data si nu cred ca ai mai vrea sa te desprinzi de ea. :friends:

Am facut zai prima tura pe 2008. Am pus bateria la loc, am dus-o la spalatorie, am facut o tura sub soare prin oras, i-am aratat orasul si acum e bucuroasa in garaj. Sa vina numa vremea buna...

 

Sa vina asfaltul uscat!

 

 

eu zic ca nmu consuma foarte mult ... e acceptabil.

 

si cat despre iesit cu ea aman pana o sa fie mai cald.... nu de alta dar daca o iau acum de unde o tin nu stiu daca pot sa o mai duc. am reusit sa o bag la mine la servici, la caldurica, inauntru si mai e si pazita... are bodyguarzi, k na' doar e vedeta :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca nmu consuma foarte mult ... e acceptabil.

 

si cat despre iesit cu ea aman pana o sa fie mai cald.... nu de alta dar daca o iau acum de unde o tin nu stiu daca pot sa o mai duc. am reusit sa o bag la mine la servici, la caldurica, inauntru si mai e si pazita... are bodyguarzi, k na' doar e vedeta :friends:

 

E foarte bine.. a mea a stat in garaj... cel putin nu a plouat-o, insa de frig s-a cam plans. Oare stie careva cam de cand incepe sezonul de 2 roti? Ma refer daca stie asa dupa un obicei, o datina, gen: in prima zi cu soare si peste x grade dupa 15 februarie, sau dupa 3 zile consecutive de x grade, cand apar ghioceii, cand se termina reducerile in malluri :friends: etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nrg-ul p care il are acum bazaie ca toti dracii cu toate ca e nou...e limitat la 50 si datorita lipsei farmecului oferit de vespa...50 km/h cu el sunt f anosti...plictisitori shi enervanti...aaa

si ia tot peste 4% :friends: Aprop exact k asta a fost vespa...pana la cel mai mic detaliu :friends:

post-11570-1201467658_thumb.jpg

post-11570-1201467673_thumb.jpg

post-11570-1201467689_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nrg-ul p care il are acum bazaie ca toti dracii cu toate ca e nou...e limitat la 50 si datorita lipsei farmecului oferit de vespa...50 km/h cu el sunt f anosti...plictisitori shi enervanti...aaa

si ia tot peste 4% :friends: Aprop exact k asta a fost vespa...pana la cel mai mic detaliu :friends:

 

 

Foarte dragutza! Si ce face acuma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MDA...CHIAR ROMAN...n-am nimic cu expresia "banatu-i fruncea"doar ca experienta mea de aproape un an in Germania m-a convins ca sunt muulte uscaciuni p acolo de prin zona... :bigstar: no offence...Ala de i-a furat scuterul lui fratimiu era un adevarat banatean ce lucra la el si care n-avea cu ce sa vina cica la munk....din diverse motive asa k fratimiu i-a imprumutat vespa pt o scurta perioada pana isi ia masina...Iar ala masina s-a facut...nici pe la munca n-a mai dat si nici scuterul nu l-a mai adus...Fratimiu baiat cu obraz subtire nu i-a facut plangere la politie iar ala a ramas cu scuterul...Cam nasol sa-ti patezi obrazul tau de banatean convins(asa se lauda permanent) cu un scuter de 400 e ...nu? :bigstar: :bigstar:

 

 

P.S: N-am nimik impotriva banatenilor ci doar impotriva celor ce fac astfel de magarii sub obladuirea cuvintelor ardelean si banatean :bigstar: si se mai si mandresc cu asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MDA...CHIAR ROMAN...n-am nimic cu expresia "banatu-i fruncea"doar ca experienta mea de aproape un an in Germania m-a convins ca sunt muulte uscaciuni p acolo de prin zona... :bigstar: no offence...Ala de i-a furat scuterul lui fratimiu era un adevarat banatean ce lucra la el si care n-avea cu ce sa vina cica la munk....din diverse motive asa k fratimiu i-a imprumutat vespa pt o scurta perioada pana isi ia masina...Iar ala masina s-a facut...nici pe la munca n-a mai dat si nici scuterul nu l-a mai adus...Fratimiu baiat cu obraz subtire nu i-a facut plangere la politie iar ala a ramas cu scuterul...Cam nasol sa-ti patezi obrazul tau de banatean convins(asa se lauda permanent) cu un scuter de 400 e ...nu? :bigstar: :bigstar:

P.S: N-am nimik impotriva banatenilor ci doar impotriva celor ce fac astfel de magarii sub obladuirea cuvintelor ardelean si banatean :bigstar: si se mai si mandresc cu asta

 

Drept ai... Pacat de ea. Avusese un proprietar care o ingrijea bag seama.

Editat de N3cks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ar fi trebuit sa se duca la politie sa faca plangere ...

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 13:38 -------------
btw ca mi am amintit.... tocmai am gasit un site cu piese si eu zic ca preturile sunt destul de bune, cel putin mai mici decat ce am tot vazut eu pe site uri pana acum. au multe si pt piaggio, acu' nu ma pricep sa spun daca se potrivesc si la vespe...

 

http://www.piese-scutere.ro/

 

ce e mai nasol... nu e din buc, ci din targoviste, insa exista si o parte buna. eu am ocazia sa ajung acolo cel putin 1 data pe luna asha ca daca aveti nevoie cu prima ocazie cand ma duc va anunt si le pot lua eu ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are vre`unul dintre voi idee de unde`mi pot lua si eu un cablu de km ca de vespa?lungimea camasii este de aprox 100cm .am pus 2 poze sa vedeti cum sunt prinderile...la bord respectiv la roata...

PS:imi trebuie pt un piagio skr care are roata prinsa la fel ca la vespa(de`asta am si apelat la ajutorul vostru)

post-27026-1201693282_thumb.jpg

post-27026-1201693298_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are vre`unul dintre voi idee de unde`mi pot lua si eu un cablu de km ca de vespa?lungimea camasii este de aprox 100cm .am pus 2 poze sa vedeti cum sunt prinderile...la bord respectiv la roata...

PS:imi trebuie pt un piagio skr care are roata prinsa la fel ca la vespa(de`asta am si apelat la ajutorul vostru)

 

 

vezi pe site ul pe care l am afisat mai sus ... poate au ceva acolo. daca nu au paneuro scrie pe tine sau daca ai noroc in targ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are vre`unul dintre voi idee de unde`mi pot lua si eu un cablu de km ca de vespa?lungimea camasii este de aprox 100cm .am pus 2 poze sa vedeti cum sunt prinderile...la bord respectiv la roata...

PS:imi trebuie pt un piagio skr care are roata prinsa la fel ca la vespa(de`asta am si apelat la ajutorul vostru)

 

 

La Tg Mures poate. www.vespa.ro sau parca www.piaggio.ro. Este pe sit un nr de telefon. Da un telefon si vezi cum se poate rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aband in vedere ca in ultima vreme nu prea am mai discutat nimic, in care sa fie mai multi implicati propun sa venim cu idei pentrun un logo ... nu de alta da' poate nu aveti ce face pe acasa .... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un piaggio vespa.et2 50cc

Am o problema cu,consumul .cam 6 7l/100km..Are un demaraj fff bun ..si merge max 60 si 65 la vale.(90 in bord) are doar 1775 km in bord.

 

 

Nu-s mecanic, dar pots a zic ca e mult. Ar trebui sa verifici filtrul de aer. Du-o in service si vezi ce zic aia... vezi un service autorizat piaggio. Sa faca o revizie tehnica. Trebuie sa fie ceva...

Daca iti ajunge consumul la 3-4 l /100 km e ok, ma refer in oras. Asa consuma a meu, inafara consuma 2,5 l / 100km.

 

--- Mesaj completat în 01 Feb 2008 23:44 -------------

aband in vedere ca in ultima vreme nu prea am mai discutat nimic, in care sa fie mai multi implicati propun sa venim cu idei pentrun un logo ... nu de alta da' poate nu aveti ce face pe acasa .... :bigstar:

 

 

Poi ne-ar trebui un designer , ceva... Eu as porpune sa vedem ce fel si ce tipuri au celelalte din alte tari. Iar daca sunt la fel 2-3 doar cu alte culori care reprezinta steagul, sa luam si noi alea si sa pune culorle noastre. Sa fie asa si ca semn de globalizare :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s mecanic, dar pots a zic ca e mult. Ar trebui sa verifici filtrul de aer. Du-o in service si vezi ce zic aia... vezi un service autorizat piaggio. Sa faca o revizie tehnica. Trebuie sa fie ceva...

Daca iti ajunge consumul la 3-4 l /100 km e ok, ma refer in oras. Asa consuma a meu, inafara consuma 2,5 l / 100km.

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Feb 2008 23:44 -------------</small><br/>

Poi ne-ar trebui un designer , ceva... Eu as porpune sa vedem ce fel si ce tipuri au celelalte din alte tari. Iar daca sunt la fel 2-3 doar cu alte culori care reprezinta steagul, sa luam si noi alea si sa pune culorle noastre. Sa fie asa si ca semn de globalizare :bigstar:

2,5 / 100km ... cu ce viteza ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2,5 / 100km ... cu ce viteza ?

 

 

60 in medie. Distanta de la mine pana la bunici e de 100. Adica pana in centrul Clujului 5 km si de acolo sunt 45 pana la bunici. Exact 100. Am facut plinul si am plecat. Cand mi-a aratat la reintoarecere ca am facut 100 km am bagat plinul din nou. 2,5 l si ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un piaggio vespa.et2 50cc

Am o problema cu,consumul .cam 6 7l/100km..Are un demaraj fff bun ..si merge max 60 si 65 la vale.(90 in bord) are doar 1775 km in bord.

 

poate ar treb sa te duci la un mecanic sa vada ce ai... e cam mult 6-7%. sincer al meu nu stiu cat mamanca, nu i am facut consumul da' sincer cred ca mai putin din ca pot sa mi dau seama. cred ca undeva la max 5%. cu 60 merge si al meu deci nu e o problema iar cate despre km pe care ii are inclin sa cred ca s-a umblat putin si pe acolo ... din ce an e? da mi un add pe mess sa am si id-ul tau daca vrei sa intri in club

 

 

 

--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 11:51 -------------

Nu-s mecanic, dar pots a zic ca e mult. Ar trebui sa verifici filtrul de aer. Du-o in service si vezi ce zic aia... vezi un service autorizat piaggio. Sa faca o revizie tehnica. Trebuie sa fie ceva...

Daca iti ajunge consumul la 3-4 l /100 km e ok, ma refer in oras. Asa consuma a meu, inafara consuma 2,5 l / 100km.

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Feb 2008 23:44 -------------</small><br/>

Poi ne-ar trebui un designer , ceva... Eu as porpune sa vedem ce fel si ce tipuri au celelalte din alte tari. Iar daca sunt la fel 2-3 doar cu alte culori care reprezinta steagul, sa luam si noi alea si sa pune culorle noastre. Sa fie asa si ca semn de globalizare :bigstar:

 

 

 

m am tot uitat pe ici pe colo si predomina "rotitza mecanica"... am sa atasaz cateva poze ...

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 11:51 -------------</small><br/>

m am tot uitat pe ici pe colo si predomina "rotitza mecanica"... am sa atasaz cateva poze ...

 

 

Votez si eu rotita mecanica cum zici tu. Si din cate vad cea cu panglica jos e cea mai raspandita.

Ramane de vazut ce si cum... Oricum e o idee perfecta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...