Sari la conținut

Cum Scot Stickerele De Pe Rezervor!


dannutz
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Sunt proaspat fericit posesor de CBR 600 F4i! :cheers:

Incerc sa-i scot insa niste stickere de pe rezervor si nu vor sa iasa de nici o culoare - exista solutii/metode/alte chestii pe care le-ati aplicat cu succes? Help!!!

 

Dan

 

Benzina / diluant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste stickere de obicei se aplica lac (mult)... asa ca daca reusesti sa le scoti, o sa trebuiasca si vopsire/lacuire (macar locala).

Yo am scos niste stickere cu smirghelul :)

edit: acum zici de asta cu foenul? :cheers:

Editat de aadaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Sunt proaspat fericit posesor de CBR 600 F4i! :cheers:

Incerc sa-i scot insa niste stickere de pe rezervor si nu vor sa iasa de nici o culoare - exista solutii/metode/alte chestii pe care le-ati aplicat cu succes? Help!!!

 

Dan

vezi ca exista un spray ....Label Off (parca asa ii zice)

este special pt ceea ce vrei tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt cele peste care se aplica transparent ..cu siguranta va trebui sa revopsesti sau macar sa dai transparentul din nou dupa ce ai matuit cu 1200 la apa. daca sunt aplicate peste le dai jos cu un phon, apoi un polish ca sa nu ramana urmele adezivului :cheers: spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate la ce stikere te referi? ca doa rnu alea originale cu honda nu? :)

alea sunt sub lac bagate, si se scot cu un cutter si feon. altele ies maiusor. doar feon.

 

holy shit nu la alea originale de honda :cheers:

nu, sunt niste stickere pe care le-a pus fostul proprietar, si imho sunt butt-ugly si vreu sa le dau jos.

 

am primit sfaturi foarte contradictorii in privinta benzinei: unii spun ca nu, in nici un caz ca se strica vopseaua. altii spun ca e cea mai buna solutie, ca vopseaua n-are nimic (si sincer sa fiu, am mai dat si eu benzina, la masina, pe langa, si vopseaua n-a patit nimic). cum e pana la urma? ca feon n-am cum sa-mi duc pana jos (n-am un garaj :moto:)

 

o sa incerc cu spray din ala sa vad daca merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa iti explic:

din cate am inteles sunt aplicate peste stratul de lac, deci cu un phon le dai jos fara nici o pb. apoi poti sa treci cu o carpa putin umeda cu benza sa dai jos lipiciul in caz in care a ramas pe transparent dupa ce ai indepartat grafica.

benza asupra transparentului nu lasa nici o urma deoarece acesta e bine catalizat.

dupa toate cele cumperi putin polish si cu vata lustruiesti tot rezervorul sau carenele, astfel nu mai ramane nici o urma.

 

sper ca am fost destul de clar. e o operatie atat de simpla, mai ales ca sunt stickere nu originale. cu originalele e mai greu.

eu o sa blestem cand o sa dau jos cele de pe suzuki. eheee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

holy shit nu la alea originale de honda :burnout:

nu, sunt niste stickere pe care le-a pus fostul proprietar, si imho sunt butt-ugly si vreu sa le dau jos.

 

am primit sfaturi foarte contradictorii in privinta benzinei: unii spun ca nu, in nici un caz ca se strica vopseaua. altii spun ca e cea mai buna solutie, ca vopseaua n-are nimic (si sincer sa fiu, am mai dat si eu benzina, la masina, pe langa, si vopseaua n-a patit nimic). cum e pana la urma? ca feon n-am cum sa-mi duc pana jos (n-am un garaj :cheers:)

 

o sa incerc cu spray din ala sa vad daca merge.

 

Am decolat mai multe masini, si am si vopsit moto, cu feonul e cea mai simpla si lipsita de riscuri solutie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...