Sari la conținut

Oferte Garaje


Voschod_boy
 Share

Postări Recomandate

Edit: am postat aiurea.

 

Da' daca tot am postat... ia in calcul si varianta alarma (de preferat cu pager) + obligatoriu husa. E posibil sa fie mai in siguranta in fata bloclului, linga tine, decit cine stie unde. Arunca un ochi la sectiunea "Furaciuni" si-o sa vezi ca imaginatia lor o depaseste pe a noastra.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salutari la toata lumea.

Dupa ce am descoperit acu mai bine de 10 ani in urma placerea de a fi motociclist vara asta necesitatea ma impins sa devin si scuterist si nu sunt dezamagit, caci in traficul urban sa dovedit a fi foarte util. Am insa o mare problema, de astazi a inceput sesiunea olimpicilor (sunt student in anul IV la UMF) la care sunt invitat de onoare :banana: si am descoperit ca nu am unde sa-mi parchez ragalia pe langa facultate. Cine cunoaste zona stie cine sunt bastinasii locului, ieri m-am trezit cu un purandel de vreo 4 ani in poponeata gol calare pe scuter si muma-sa mancand seminte langa. In plus imi este destul de dificil sa car casca cu mine prin facultate si e cam aiurea sa ma dezbrac si sa-mi iau halatul si alte alea in mijlocul strazii.

 

Prin urmare caut o curte, garaj, orice, in apropierera UMF-ului, unde sa-mi pot lasa partaitoarea pe timpul zilei, precizez ca in unele zile se va intampla sa vin si sa plec de mai multe ori. Cum am spus si in titlu sunt dispus sa platesc o taxa lunara, anuala, pe sezon, cum vom cadea la intelegere.

Astept un raspuns cat de urgent, intre timp ma voi deplasa cu ajutorul conservei in care e cald, consuma mult si polueaza, daca nu vreti sa ma ajutati pe mine, ganditi-va la mediu. :cheers:

 

P.S: sunt foarte cumnte si discret, nici nu veti simti ca sunt acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man depinde unde lasi "ragalia" ...daca o lasi la araboi pe straduta aia e posibil sa gasesti mai multi purandei las-o pe partea cu semaforul cred eu ca e mai bine eventual vb cu un paznic de pe acolo ihi dai de-un "suc"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man depinde unde lasi "ragalia" ...daca o lasi la araboi pe straduta aia e posibil sa gasesti mai multi purandei las-o pe partea cu semaforul cred eu ca e mai bine eventual vb cu un paznic de pe acolo ihi dai de-un "suc"

 

Multam pentru raspuns Orestte, chiar vroiam sa precizez in postul initial ca nu am lasat scooterul pe straduta cu Warda ci pe strada ce merge dinspre independentii spre spitalul TBC,n-am vrut sa intru prea mult in detalii insa. Tiganii aia, sa stii, au o zona de "activitate" destul de vasta. Asta insa nu este singurul motiv pentru care caut o curte sau un garaj, mai am si altele. Daca cunosti totusi ceva sau pe cineva prin apropiere care ar putea sa ma ajute, dau o naveta de bere de-mi dai un pont, zau ca dau.

 

P.S. in curand trec pe la tine sa vorbim serios despre transalp-ul ala, daca mai tii minte am trecut recent de cateva ori pe la voi cu reviziile unui GoPop si te-am intrebat ceva de treaba asta.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-l pui pe trotuar, langa intrarea din stanga, cea de langa poarta de piatra incadrata de doi stejari. Nu incomodeaza pe nimeni, decat poate vizual, dar daca vorbesti cu portarii (care de obicei sunt baieti buni daca stii cum sa-i iei) si le explici ca nu ai vrea sa il lasi chiar in strada, pentru ca se urca copiii pe el si ti-e frica sa nu cada peste ei... "e greu, dom'le, daca le rupe vreun picior?" o sa te lase sa-l parchezi acolo. Eventual le aduci o apa minerala, un suc, ceva, ca tot e foarte cald acum.

post-2973-1220479409_thumb.jpg

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alveola, apreciez sfatul tau ca si pe cel al lui Orestte, vreau sa va precizez insa ca sunt student la acesta facultate de mai bine de 3 ani, deci cunosc foarte bine toate posibilitatile. Ma repet ca sunt si alte motive din care vreau sa pot adaposti troaca intr-o curte si anume: sa-mi pot lasa casca sa nu o car dupa mine (sub sa incape doar fortat si doar daca nu mai este nimc acolo), sa ma pot schimba in liniste fara ca sa rada niste copchii de bani gata cu mertane si passat-uri de mine ca port brau, cotiere,etc pe scuter (stiu ca nu este nimic de ras in treaba asta dar...), plus alte motive si idei fixe de ale mele pe care asi prefera sa nu le fac publice pe forum. Asa ca o sa ma incapatinez in continuare sa-mi caut un loc adapostit pentru mine si drujba mea. Va multumesc insa pentru sfaturi si apreciez efortul de a-mi raspunde la intrebare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am facut 6 ani de facultate acolo, si eu stiu cum sta treaba. Pe mine nu ma interesa daca rade cineva de mine, eu sa raman cu pielea intreaga si ei cu rasul. Ti-am prezentat solutia pe care am adoptat-o eu cand veneam cu motorul la facultate :rolleyes:

 

Toate alea faine :D

 

Vineri am vazut un scuter parcat in locul pe care ti l-am indicat eu. Ori e cineva care a citit forumul si a avut mai mult curaj :D ori esti tu (daca ai numere de Bond. James Bond :ph34r: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut 6 ani de facultate acolo, si eu stiu cum sta treaba. Pe mine nu ma interesa daca rade cineva de mine, eu sa raman cu pielea intreaga si ei cu rasul. Ti-am prezentat solutia pe care am adoptat-o eu cand veneam cu motorul la facultate :P

 

Toate alea faine :bounce:

 

Vineri am vazut un scuter parcat in locul pe care ti l-am indicat eu. Ori e cineva care a citit forumul si a avut mai mult curaj :) ori esti tu (daca ai numere de Bond. James Bond :rock: )

 

 

Nu eram eu, eu parchez langa gangul prin care se intra in curtea spitalului. Acum as vrea si mai mult o curte ceva unde sa parchez, sa facut frig si sunt nevoit sa port echipament mai gros si impermeabil peste hainele de strada. Sa-l las sub husa pe scuter este exclus, mi-l sutesc imediat, sa port dupa mine prin facultate pantalonii+geaca+casca+manusi este exclus, asa ca deocamdata merg la scoala cu batrana conserva, adios vremea in care alimentam odata pe saptamana de 25ron :laugh: . Daca ar fi dupa mine as merge tot anul pe scuter, mai putin pe gheata sau zapada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea cumva un loc de tinut mobra peste iarna (la tara), dar nu-mi convine ca e cam departe, plus ca locul nu e chiar la drum si asta implica urcat/coborit citeva sute de metri prin niste bolovani cam sinistri (ceea ce nu suna a bine cu niste cauciuri de strada si motor de 200 kg). Daca cineva poate oferi un spatiu undeva in Iasi si cu acces mai facil ar fi mult mai bine. Pret de bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea cumva un loc de tinut mobra peste iarna (la tara), dar nu-mi convine ca e cam departe, plus ca locul nu e chiar la drum si asta implica urcat/coborit citeva sute de metri prin niste bolovani cam sinistri (ceea ce nu suna a bine cu niste cauciuri de strada si motor de 200 kg). Daca cineva poate oferi un spatiu undeva in Iasi si cu acces mai facil ar fi mult mai bine. Pret de bun simt.

 

 

caut si eu un garaj cu, curent... da nu gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

100 negociabil?

 

 

Am uitat sa spun ca am la garaj si alarma pofesionala cu monitorizare firma de paza si protectie , transmitere cod de alama pe mobil , senzori prezenta si fum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun ca am la garaj si alarma pofesionala cu monitorizare firma de paza si protectie , transmitere cod de alama pe mobil , senzori prezenta si fum.

 

 

Avand in vedere ca are atatea....am uitat sa spun ca are si....curent !!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...