Sari la conținut

Oferte Garaje


Voschod_boy
 Share

Postări Recomandate

Da voi 2 ce va bagati si stricati topicul omului ???

 

Mihai, stai pe la Bicaz? Urmeaza sa imi tin si eu pe acolo motociclul..

 

In cantemir sunt multe garaje cu motociclete. Doar ca oamenii nu sunt forumisti. Stiu pentru ca si eu am garaj in zona, dar e loc doar de o motocicleta, caci am si masina inauntru.

Editat de horiajam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Subscriu si eu la zona bicaz... Hmm, deja suntem 3. Cat o fi costand un garaj de inchiriat? (ca sa avem loc si de baut o bere seara dupa ce culcam bestiile). Sau poate ne intalnim intr-o zi, poate duminica asta sa discutam. :scratch:

@ prowler- daca nu gasesti nimic, pot sa iti recomand 2 chestii simple : proiector cu halogen cu senzor de miscare si husa. A functionat la mine.

Editat de bwm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am tinut-o cu husa si legata de copac da parca tot nu eram linistit.(proiectie halogen what tha' hell is that :lol: )

Suntem 2 in cantemir deocamdata , eu am inceput sa caut..ar fi ideal sa gasim unul liber sa bagam numai motoare, am mai vb cu oameni insa au si masina si e complicat sa te fatzai in fiecare zi prin garajul lui.(doar daca e "preten" bun :P )

 

Daca reusiti careva sa inchiriati chiar ma intereseaza si pe mine pretul.(impartit la mai multi poate mai ramane sa bem si o bere :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai simplu sa iti faci un casco

daca la un garaj platesti in jur de 50 ron la casco dai 100 pe luna si nu aiprbleme si o si asiguri daca doamne fereste o scapi pe jos. Iti faci casco pe 12 luni in 12 rate cate 100 pe luna si platesti cate luni o folosesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai simplu sa iti faci un casco

daca la un garaj platesti in jur de 50 ron la casco dai 100 pe luna si nu aiprbleme si o si asiguri daca doamne fereste o scapi pe jos. Iti faci casco pe 12 luni in 12 rate cate 100 pe luna si platesti cate luni o folosesti.

Ghita, cam suna a reclama ce ne spui tu. Sa zicem ca tu ai un motor luat SH cu 3000 euro. Banca o sa ti-l evalueze probabil la 2000. E, il tii tu "linistit" in fata blocului, nici ghidonul nu-l blochezi, ca deh, ai CASCO. Si intr-o dimineata nu-l mai gasesti acolo. Dar tu esti linistit ca o sa primesti cei 2000 de euro si dupa ce mai faci rost de 1000, poate te apuci sa-ti cauti alt motor. De ce-i mai bine asa decit sa-ti cauti un garaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ calinD- :scratch:

@ "restu"- un proiector cu halogen cu zenzor de miscare este chestia aia care se aprinde (si face lumina maaaaare) cand treci prin raza lui de actiune. Asa ca daca iti lasi motorul langa bloc pui o treaba de aia sa bata pe motor si cand vine nenea hotu' sau "curiosu" (de obicei noaptea) i se aprinde ditamai luminoiu in pupilasi eventual il observi si tu din casa. Dumirit?

PS- deci nimic domnilor mot'ciclisti din dacia, nici un loc sa ne culcam bestiile la vara?

PPS la PS de mai sus- da o bere cand bem? :lol:

Editat de bwm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate readuc thread-ul in vedere...

Deci nimeni cu nici un garaj in Dacia? Eu unul am ginit un motor vechi (un IJ cu atas) intr-un padoc inchis undeva prin dacia(langa scoala 3)....asa ca daca omul inca mai are oleaca de "spirit motociclistic" in vene poate reusim o "colaborare"... si mai e loc de cel putin inca 2 moto...

Intreb inca o data...ne vedem la o bere sa discutam "idei" week-endu asta? Poate pe duminica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am ginit un motor vechi (un IJ cu atas) intr-un padoc inchis undeva prin dacia(langa scoala 3)....asa ca daca omul inca mai are oleaca de "spirit motociclistic" in vene poate reusim o "colaborare"... si mai e loc de cel putin inca 2 moto...

 

 

 

Da stiu si eu IJ-ul rosu, dar nu am vazut niciodata omul. Poate daca da caldura iese la soare si il intrebam. Pe aici prin zona mai sunt vreo 2-3 scutere sub cerul liber, dar e tare ciudata zona..e riscant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot aici in zona ma gandisem eu ca poate am putea trata cu vreun locatar de la parter, care detine acel spatiu verde ingradit de langa bloc...poate am avea acolo un loc, dar vorba ta, avand in vedere ca-i cam ciudata zona...putine sanse. dar ar merita incercat in ultima instanta, zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau langa Biserica din dacia... la partier.. si unde am eu camera mea ..ma gandeam sa pun o camera sus intr-un colt... si sa pun un detector de miscari... cand trece cineva pe acolo sa se aprinda un FLASH ... in fine acuma astept sa se incalzeasca si sa scot motoru ca deocamdata il tin in casa...

 

Mai stiu eu 2 garaje unu din tabla si unu din beton in spate la piata dacia.. este acolo un service (defapt mai multe) cum mergi spre bariera pe dreapta este o poarta mareeeee apoi sunt 2 garaje... alea 2 stau cam demult acolo fara sa fie folosite:-? ma gandeam sa vorbim cu oamenii de pe la service-u ala si sa vedem care's propietari poate punem mai multi bani si cumparam unu sau macar sa-l inchiriem :-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa cumperi un garaj costa destul....anu trecut unul de beton costa 3-4000 de euro...iar acele garaje care zici tu sunt garajele ALDP-ului, magazii mai bine zis(80% sigur de afirmatie)... Iar cat despre camere cu senzori si alte alea, mi-am mai tocit degetele odata despre proiectoarele cu halogen cu senzori...si nu-i mai mult de 100 de lei unul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un garaj de beton din zona zimbru e gratis acum, problema e cu ce il transporti, ca nu e chiar usor sau mic. Proprietarii sunt innebuniti ca trebuie sa le mute sau sa le darame si sa care resturile undeva. Termenul pentru mutare/daramare expira luna asta sau in martie, nu mai stiu exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si chiar daca-l iei...unde-l pui? trebuie teren proprietate... :) da oare nu iesim mai ieftin daca gasim pe vreo unu care darama un garaj de asta de tabla...luam peretii si-i asamblam noi altundeva, mai aproape de noi....dar din nou, cine are o bucata de pamant de 3/6m unde sa facem asta? :D

Editat de bwm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul inca mai sper sa-mi tin undeva motorul sezonul asta in dacia.... ca la ce lume e pe aici, nush daca as suporta atatea nopti nedormite de stat pe balcon.

Asa ca, mai are cineva de p-aici vreo idee? Era asta vara un enduro (BMW F650 cred) imediat langa mine aici, iar mai incolo pe strada un Hornet (EMO la numar, stiu ca e o fata) si un fzr (parca??) fara carene care mai stateau pe strada... apelez la ei sa-mi zica daca n-au avut probleme cu primitivii de pe aici.

Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul inca mai sper sa-mi tin undeva motorul sezonul asta in dacia.... ca la ce lume e pe aici, nush daca as suporta atatea nopti nedormite de stat pe balcon.

Asa ca, mai are cineva de p-aici vreo idee? Era asta vara un enduro (BMW F650 cred) imediat langa mine aici, iar mai incolo pe strada un Hornet (EMO la numar, stiu ca e o fata) si un fzr (parca??) fara carene care mai stateau pe strada... apelez la ei sa-mi zica daca n-au avut probleme cu primitivii de pe aici.

Ms.

 

 

Daca bmw-ul era alb, este al meu. fix langa scoala 3.

Hornetul si fzr-ul au garaj.

 

Daca vrei, vorbim si cautam o solutie. Am ceva idei, poate le punem in aplicare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mortii lor de hoti. Numai ce am aflat de la un prieten din cartier ca i-au spart apartamentul de curand, si din ce i-a zis militia (care nu face nici un (cuvant urat)) nu e caz singular.

Nu vreau sa fiu paranoia doar sa constientizam ca hotii nu's personaje de basme si ca pandesc orice ocazie. Nu ne ramane decat sa ne pregatim cat mai bine

alarme, lanturi, capcane :rolleyes: etc).

Bafta!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...