Sari la conținut

Ajutor!


Postări Recomandate

Salut, as dori sa-mi cumpar si eu un motor dar nu stiu daca se mai poate da la 16 ani pt A1. As dori sa-mi cumpar un Honda CBR de 125, ce parere aveti sunt bune, as dori sa-mi dati niste pareri pro si contra. Ce alte motoare in 4T mai sunt (ma refer la speedere). Multumesc Anticipat si astept un raspuns cat se poate de repede.

 

P.S. Imi cer scuze pt creerea acestui topic dar nu am mai vazut unul cu o tema asemanatoare!

Editat de fabi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

woow...ia-o usor. Se poate la 16 ani daca are 125 cc si 11kw(obligatoriu)...Am mers zilele trecute cu o Honda CBR de 125...dupa parerea mea nu este chiar stabila in curbe...parca e prea subtire roata poe spate, ceea ce iti da un sentiment de nesiguranta (dupa mine)...in rest motocicleta e super misto . Daca ai bani de aruncat ia-ti un Rs (ca mine). Iti spun ca o sa fii multumit. Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speeder nu cred ca exista termenul .. :burnout: .. Super Sport poate.

CBR nu prea e SS nici la aspect nici la performante. E intr-adevar mai fiabil ca RS sau Cagiva dar compenseaza la capitolul performanta.. si designul e super tare (vezi modelul 2007 "Spains No.1").

De buna e buna ca doar e Honda.

Alte motoare in 4T ... Kymco Quannon 125 .. si se asteapta iesirea Yzf R125 (sa vedem cat e de scumpa) ..

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altu cu honda e honda...ho ma ca daca e honda nu tre sa fie neaparat "cea mai buna"..si xtazy daca ai tu rs asta nu inseamna ca tre sa aibe toata lumea...CobraArt de pe forum a facut muci pe amkart si cagiva mito si aprilia rs pe curbe cu cbr`ul lui de 125...fabi iti recomand sa lasi "speederele"(cum zici tu) si i-ati o enduroaica de 125...te dai si pe asfalt si pe coclauri

 

 

edit: /index.php?...st&id=93532

/index.php?...st&id=94826

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc de pareri, cred ca o sa raman tot la Honda CBR 125 R. Oare pot sa-i bag o roata mai lata pe spate? Eu sunt innebunit dupa CBR pt ca m-am carat cu una a unui prieten si mi-a placut la nebunie. N-am putut sa vad ce poate pt ca n-ame frana fata si cea spate prinde cam rau si n-am putut sa-i dau mai mult de a 2-a, dar pt niste mici teste mi-a placut :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, as dori sa-mi cumpar si eu un motor dar nu stiu daca se mai poate da la 16 ani pt A1. As dori sa-mi cumpar un Honda CBR de 125, ce parere aveti sunt bune, as dori sa-mi dati niste pareri pro si contra. Ce alte motoare in 4T mai sunt (ma refer la speedere). Multumesc Anticipat si astept un raspuns cat se poate de repede.

 

P.S. Imi cer scuze pt creerea acestui topic dar nu am mai vazut unul cu o tema asemanatoare!

Nu stiu daca e downgrade ptr ca el are 16 ani,si intreaba daca se poate da de a1...Daca aveam motorul de la profil cred ca nu se baga la 125 dar ma rog....................

On:E misto CBR-ul de la Honda,daca ai pana in 1.80m eu zic ca stai bine pe el.Dar si Yzf-ul de la Yamaha estee o buna alternativa. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are o Honda Cbr de 125 si se intelege bine cu ea,tipul e inalt,nu sta rau pe ea,problema este,dupa cum stiti,roata pe spate pentru care deja a vorbit cu cei de la Honda sa o schimbe.

in schimb,Rs125 de la Aprilia e mai mare,mai inalta si pare de mai multi cmc,insa e in 2 timpi(baiatul a cerut 4).E mumoasa rau,dar iti trebuie ceva cunostinte ca sa nu o cocosezi..

eu de exemplu am un eliminator de 125(kawasaki) si sunt de-a dreptul indragostita de ea,insa e cruiser.Daca tu iti doresti "vitezista" iti urez multa bafta in alegerea si conducerea ei:D

dupa ce iei carnetul,bineinteles.

 

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are o Honda Cbr de 125 si se intelege bine cu ea,tipul e inalt,nu sta rau pe ea,problema este,dupa cum stiti,roata pe spate pentru care deja a vorbit cu cei de la Honda sa o schimbe.

in schimb,Rs125 de la Aprilia e mai mare,mai inalta si pare de mai multi cmc,insa e in 2 timpi(baiatul a cerut 4).E mumoasa rau,dar iti trebuie ceva cunostinte ca sa nu o cocosezi..

eu de exemplu am un eliminator de 125(kawasaki) si sunt de-a dreptul indragostita de ea,insa e cruiser.Daca tu iti doresti "vitezista" iti urez multa bafta in alegerea si conducerea ei:D

dupa ce iei carnetul,bineinteles.

 

Bafta si asfalt uscat!

Eu nu inteleg de ce de fiecare data se ajunge la vesnica poveste cbr vs rs.

Amandoua sunt bune depinde ce vrei sa faci cu ele, daca vrei sa mergi pasnic este ok cbr`ul, daca vrei sa mergi forja ia rs si gata (dar aici iese din discutie ca este un 2t). Orice motor se strica fie el in 4t fie in 2t...sunt altii care au zeci de mii de km cu rs`urile si nu au probleme si sunt altii cu motoare in 4t care merg jalnic.

Lasa-ti balta chestia asta..

Sfatu meu mergi pe cbr daca vrei 4t.

PS.Personal nu sunt multumit din cauza puterii si aleg sa o schimb cu un 2t.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce de fiecare data se ajunge la vesnica poveste cbr vs rs.

Amandoua sunt bune depinde ce vrei sa faci cu ele, daca vrei sa mergi pasnic este ok cbr`ul, daca vrei sa mergi forja ia rs si gata (dar aici iese din discutie ca este un 2t). Orice motor se strica fie el in 4t fie in 2t...sunt altii care au zeci de mii de km cu rs`urile si nu au probleme si sunt altii cu motoare in 4t care merg jalnic.

Lasa-ti balta chestia asta..

Sfatu meu mergi pe cbr daca vrei 4t.

PS.Personal nu sunt multumit din cauza puterii si aleg sa o schimb cu un 2t.

ba ! sa nu te mai iei de domnisoare motorizate :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt topic facut la norma.

completeaza profilul corect si uita-te prin topicurile de dinainte ca ai sa gasesti raspunsul la toate intrebarile tale.

Prima impresie cand calaresti primul motor trece repede,in 1 luna ai sa vezi ca nu mai e asa cum crezi tu,parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

KYMCO quannon125..........4 timpi,design misto.......putere nici prea mare nici prea mica...........stabilitate buna,adica roata pe spate e mai groasa decat cea de la cbr,pretul e bun asa ca o poti lua de noua! eu sunt f multumit de ea.Pana akm nu ma dezamagit! Stiu ca aici pe forum are o imagine proasta dar cred ca se datoreaza doar faptului ca stapanul nu a avut grija de ea sau a fost putin mai ghinionist:d oricum ai garantie 2 ani!

 

 

post-7636-1194621537_thumb.jpg

post-7636-1194621633_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va lamuresc: Virago-ul este al tatalui meu si el mai intra pe forum cu contul meu si de aceea am pus achizitiile lui la profiulul meu + ca in 2 ani virago va fi a mea, deci momentan e in familie, f aproape de mine... Va multuemsc inca odata de pareri va sunt recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate omul a prins 188 la vale cu ea :P))) :burnout: :cheers: joke

 

<small>--- Mesaj completat în 09 Nov 2007 20:15 -------------</small><br/>poate omul a prins 188 la vale cu ea :D))) :bounce: :P joke

Voi ati ras ? Pt......glumetul asta.....in momentul in care pui contactul,turometrul face o cursa completa si se aprind toti digit-i! Priceput ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...