Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

LA MULTI ANI, mihaitza ! fericire si tot ceti doresti sa fii fericit, apropo vezi de lumanarile din port, sufla cu putere !

HAI PRIMAVARA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...maine, poimaine, poi-poimaine, poi-poi-poimaine si atunci e deja Duminicaaa !!!

(...morgen, Ăźbermorgen, Ăźber-Ăźbermorgen, Ăźber-Ăźber-Ăźbermorgen si Duminicaaa !!!)

 

...nu mai e asa mult cu alte cuvinte.

 

 

(...morgen, Ăźbermorgen, Ăźber-Ăźbermorgen, Ăźber-Ăźber-Ăźbermorgen und Sontag :hug:!!!)...nasol ca ma voi altura doar pt 2 ore...lucrez :hug:(

 

--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 11:13 -------------

FUAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!

N-AI AUZIT?????????????????????

Duminica e : furtuna, tsunami, uragan si tornada!!!!!.....

....asa ca ne pare rau, dar s-a amanat pe saptamana cealalta! :D :D :D

glumeam! :hug:

:kiss:

 

vai ce-ti fac daca va fi vreme rea :hug:

 

 

--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 11:15 -------------

eu deja incep sa inpachetez

Vincent kommst Du mit?

:D

 

 

 

cocosound pe tine te asteptam duminica asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vremea pt urmatoarele 5 zile:

post-17459-1202304869_thumb.jpg

 

nu o sa fie zapada de juma de metru, nu o safie inundati sa venim cu barca, nu sa zboare acoperisuri, o sa fie vremea asa cum o sa fie duminica

 

wallower multumesc de sfat in legatura cu filmarile !

HAI PRIMAVARA !!! sa pluteasca in aer petalele florilor copacilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu mai zbiera asa tareee!!! :D :kiss: :hug:

...acum stiu ce inseamna daca scrii cu litere mari!!! :hug:

 

Urlu ca sa ma auda si vremea din Germania...ca sa nu vina la noi duminica! :D :D :D :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urlu ca sa ma auda si vremea din Germania...ca sa nu vina la noi duminica! :kiss: :hug: :D :D

sper ca nu o sa dai vina pe mine ca eu aduc vremea rea............ :D

 

 

apropo....

 

 

mai aveti ocazia pina maine in caz ca va place ceva de aicea sa-mi spuneti........

 

/index.php?...id=1040178&

 

sa stiu si eu cum inpachetez...... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va dau un sfat prietenesc.

 

MERGETI CU MASINILE LA INTILNIREEE!!!

 

Bine ar fi o ploaie zdravana de 2 zile.Asfaltul e plin de materialul antiderapant care a fost inprastiat in iarna.

Am simtit motorul nesigur pe unele portiuni uscate.

Vreau ploaia de la tine si sambata caldura, dumineca timp de moto.

Sfatul tau e foarte la obiect.

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri m-am oprit de curiozitate la poligonul celor de la Amso la iesire spre Cisnadie. erau 2 gagice care faceau opturi dau 68- uri mai aveau putin pana la 69. le-am invitat pe fete cu noi cand iau si ele carnetul de motosoferite. sper ca nu va suparati asa de tare baieti.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare la toata lumea, tocmai m-am inscris !!! :what:

as vrea daca se poata sa imi raspunda papilion, am vazut ca are sv 650 si as vrea sa imi spuna daca e multumit , am gasit unul de vanzare in sb si as vrea sa imi iau si eu; carnetul il fac acum, deci nu am experienta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare la toata lumea, tocmai m-am inscris !!! :kiss:

as vrea daca se poata sa imi raspunda papilion, am vazut ca are sv 650 si as vrea sa imi spuna daca e multumit , am gasit unul de vanzare in sb si as vrea sa imi iau si eu; carnetul il fac acum, deci nu am experienta!

 

vezi ca sunt o gramada de forumuri, teste, etc legate de sv!

cica-l super bune si merita cumparat!

bafta! :what:

http://www.universmoto.ro/article--Test_co...FZ6--10215.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare la toata lumea, tocmai m-am inscris !!! :kiss:

as vrea daca se poata sa imi raspunda papilion, am vazut ca are sv 650 si as vrea sa imi spuna daca e multumit , am gasit unul de vanzare in sb si as vrea sa imi iau si eu; carnetul il fac acum, deci nu am experienta!

Salutare si bine ai venit pe Forum

 

Intrebarea ta in legatura cu un Suzuki SV este ca nu ti-as recomanda ca incepator un astfel de Vitezan, inafara ca ai fii atit de constiincios sa-l reduci la mai putini CP.

 

Este mai mult un Bike pentru cei cu experienta, nu am intilnit nici la Scoliile Moto de aicea un SV ca Moto de exercitiu.

Ramine la aprecierea ta.

In legatura cu Carnetul......i-ti dorim cu toti mult Noroc, si asfalt uscat..............! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti multumesc mult de tot, astept sa treaca timpul sa imi iau carnetu, si sper sa achizitionez si motorul pana atunci!

 

sa ai bafta si de una si de alta...iar in legatura cu motorul si lipsa de experienta ...daca esti calculat ... poti sa iti iei si hayabusa ...doar atat sa sti unde iti e limita si sa ai in vedere faptul ca lipsa de experienta iti limiteaza reflexele si totodata felul de a privi lucrurile de pe 2 roti .

in rest toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand salutare la toata lumea, tocmai m-am inscris !!! :what:

as vrea daca se poata sa imi raspunda papilion, am vazut ca are sv 650 si as vrea sa imi spuna daca e multumit , am gasit unul de vanzare in sb si as vrea sa imi iau si eu; carnetul il fac acum, deci nu am experienta!

 

 

Salut, bine ai venit pe forum! In legatura cu SV -ul ti-as recomanda alte motoare mai ales pentru ca esti inecepator de-a binelea, adica nu ai nici macar carnet. Parerea mea este sa incepi cat mai de jos cu putinta, pe motoare cat mai mici si cu mai putini cai putere. Eu ti-as recomanda ceva de 125 sau macar ceva de4 - 500 gen Suzuki GS sau un CB-u de 400 sau 500. Ia exemplu de la Valisorin care are un 125, si-a facut mana cu el si are un stil de condus foarte frumos si in siguranta, el poate trece oricand la ceva mai mare si cu siguranta nu are probleme, ba mai mult o sa dea clasa la multi pt ca are deja formate reflexele si stilul de pilotaj.

Daca intr-adevar vrei un Sv eu ti-l recomand cu caldura, este un motor polivalent, daca ai capul pe umeri si stii sa te stapanesti cu el poti sa mergi si ca incepator pt ca este un motor care iti iarta oarecum din greseli, este manevrabil si ai o plaje de turatii extraordinara. Este un motor cu care poti sa mergi relativ incet ca si incepator dar care poate sa mearga oricand ca o vitezana si sa faca fata cu brio oricarui motor din clasa lui. Poate chiar mai rau pt ca are un cuplu demential si trage de jos, asa ca trebuie sa fii foarte atent.

Eu am inceput direct pe Sv dar eu m-am dat inainte pe vitezane chiar daca nu aveam carnet, plus faptul ca am cat B de cativa ani si am sute de mii de km cu masina, lucru care ma ajutat enorm. Despe Sv pot sa-ti dau detalii tehnice cate vrei nu cred ca te ajuta la ceva pt ca in fond si la urma urmei pt un incepator Sv ramane o vitezana si un motor care are ceva cai cu care trebuie sa fii foarte atent, la fel ca orice motor dealtfel. Depinde de tine ce fel de om esti si cum te stapanesti.

Daca vrei vezi ca are Karpatenwolf niste motoare aduse de dincolo de 400, 500 foarte faine si care pt inceput sunt mult mai usor de stapanit dar care merg exdarordinar.

Daca te hotarasti totusi pt ceva mare, gen 600 iti recomand 100% Sv-ul pt ca este geva mai special si o sa te ajute la inceput iar mai apoi cand prinzi experienta o sa vezi ca o sa ajungi sa-l utilizezi la adevarata lui valoare. Motorul in V2 face toti banii chiar daca sunetul este diferit de unul 4 in linie.

Iti doresc multa bafta si grija mare in alegerile pe care le faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...