Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Entuziasmul lui papillion este de inteles, avand in vedere ca fratele lui, Mita, si-a cumparat o frumusete de GS500E, pe care de abia asteapta sa o probeze pe soselele capitalei culturale europene. Poate propunerea lui in cadrul acestui topic, chiar daca este off-topic, ar putea sa fie inteleasa, de data asta.

Turati motoarele sa se incalzeasca garajele pentru o tuica fiarta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si tu esti convins ca daca postezi aici se gaseste propunerea ta mai usor decit aici: Iesiri Organizate Ale Sibienilor, Plimbari De Duminica Ale Sibienilor, Ar fi bine sa stie toata lumea

 

Nu puteti tine voi o deosebire cit mai simpla si logica.

Ma mira faptul ca nu ai deschis imediat un topic nou ...?!

 

Sefule, daca te uiti in urma o sa vezi ca noi, eu si cu prietenii mei, acolo am postat turele, aceasta este o exceptie, nu o pot numi o tura adevarata deoarece fiind foarte frig si plus ca la ora 4 am treaba am considerat sa spun pe acest topic unde sigur nu o sa fiu off-topic, acesta fiind despre orice ca sa nu deranjez pe nimeni. In plus eu cu ceilalti intram foarte des pe acest topic si facem misto unii de altii, iar acum doream sa iesim cativa, ne dadeam o leaca cu motoarele, mai povestim una alta, ne alegeam impreuna un traseu prin preajma, etc. Daca doream sa organizez o tura adevarata, postam acolo cu data, ora de intalnire, traseu si tot ce trebuie. Yo inteleg ca e iarna si nu avem ce face, stam cu ochii beliti in calculator dar nici chiar asa.

 

--- Mesaj completat în 07 Dec 2007 18:17 -------------
Pana la urma m-am hotarat, cu ajutorul unora, sa ies sigur sambata, pt ca la inceput doream sa vad daca sunt ceva amatori de-o plimbare mica, ne hotaram impreuna pe forum unde sa mergem dar cred ca o sa fac singur traseul si o sa-l postez la intalniri daca cu democratie nu merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nightRider nu ai inteles nimic, mi se face rau ca se repeta, parca sunt cu masina, au o miscare secsi dar in acelasi timp si foarte debusolanta

 

 

Am inteles foarte bine mai Vali..... ce dreak nu mai sti de gluma?

 

 

 

 

[quote name= wllower:"..si tu esti convins ca daca postezi aici se gaseste propunerea ta mai usor decit aici: Iesiri Organizate Ale Sibienilor, Plimbari De Duminica Ale Sibienilor, Ar fi bine sa stie toata lumea

 

Nu puteti tine voi o deosebire cit mai simpla si logica.

Ma mira faptul ca nu ai deschis imediat un topic nou ...?!"

 

Pai ce dreak sa scriem la "free talk" ? stirile de la PRO TV? :crack: Hai scoate neamtul din tine si cearta-i pe toti care sunt dupa parerea ta off topic...... :crack:

Editat de nightRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu ne certam, pana la urma fiecare greseste, este foarte dificil sa intelegem glumele pe acest forum, mai ales atunci vand nu se folosesc iconitele care exprima starea noastra, poate daca eram fata in fata intelegeam foarte bine totul, se vede ca lipsa de motocicleta dauneaza grav sanatatii, parca suntem intro perioada dificila, fetele ar intelege mai bine la noi vine dupa fiecare toamna :crack:

hibernare placuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare cum as putea sa fiu offtopic aici ? despre ce ar trebui sa vorbesc ?

iarna incepe sasi simta prezenta pe afara, astept sa se aseze fulgii pe pervazul geamului, astept sa aud copiii cum striga atunci cand se bat cu bulgari, astept sa aud soferii nervosi certanduse dupa ce sau tamponat pe drumul acoperit de zapada, astept sa cada fulgii pe haine, astept ca totul sa fie alb sa nu poti tine ochi deschisi, astept sa ma dau cu sania pe partie, astept sa vina mos craciun, astept sa aduca pasarile din tarile calde caldura care ne va scoate din casa si ne urca pe mobre !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Free talk, Off-topic...nu stiam cum sa intitulez acest topic. Adica vroiam sa scriem la "liber", fara un subiect anume....ca sa nu se mai spuna ca suntem off-topic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga bya, eu eram ironic, cererea mea era utopie (sper ca acesta este cuvantul potrivit)

am vazut filmuletul pe care lai pus pe forum, fain

cand mai pui filmulete de pe youtube ar mai usor daca faci asa:

in adresa unde se afla filmuletul gasesti un =(egal) (exemplul: gfalYr1tXzM) tot ce este dupa acel egal copiezi sil scrii intre [ioutube][/ioutube]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga bya, eu eram ironic, cererea mea era utopie (sper ca acesta este cuvantul potrivit)

am vazut filmuletul pe care lai pus pe forum, fain

cand mai pui filmulete de pe youtube ar mai usor daca faci asa:

in adresa unde se afla filmuletul gasesti un =(egal) (exemplul: gfalYr1tXzM) tot ce este dupa acel egal copiezi sil scrii intre [ioutube][/ioutube]

 

 

Bya, crede-l pe cuvant cu chestiile astea de calculatoare, youtube, etc e maestru, se pricepe, si pe mine m-o invatat! Sa traiti maestre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga bya, eu eram ironic, cererea mea era utopie (sper ca acesta este cuvantul potrivit)

am vazut filmuletul pe care lai pus pe forum, fain

cand mai pui filmulete de pe youtube ar mai usor daca faci asa:

in adresa unde se afla filmuletul gasesti un =(egal) (exemplul: gfalYr1tXzM) tot ce este dupa acel egal copiezi sil scrii intre [ioutube][/ioutube]

 

multumesc mult :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: cum poti muri de inima ? eu va prezint un mod :P sper ca voi putea sal si prezint bine

raspuns: sa arunci portofelul vechi cu certificatul de la motocicleta :crack:

 

astazi mama face curatenie prin casa, observa gunoiul meu cu cateva hartii, ma cearta ca eu tin gunoiul plin in casa, raspunsul meu ca sunt doar 2 hartii si gunoiul nu este plin, nu o multumeste, imi mai da una peste cap si ia gunoiul plus pedeapsa sa duc si pe cel din bucatarie la tomberon afara, comentez eu ceva dar nu sunt iertat deloc, asa ca pun mana pe cele 2 cosuri, tac si plimb gunoaiele afara, nici nu ma gandesc sa ma uit in gunoiul meu pentru ca sa mai intamplat sa gasesc lucruri care nu aveau ce cauta acolo, indeplinesc misiunea "plimbarea gunoiului", asta se intampla pe la ora 4-5, pana la 8:30 am fost plecat pana in Cristian, vin acasa, nu intru bine in casa sora mea ma roaga sa o duc la un chef, o duc ca nu avea cine sa indeplineasca misiunea "livrare colet important", cand ma intorc acasa las certificatul de la masina pe dulap de pe hol, prin cap imi trece sa vad certificatul de la motocicleta, caut intrun compatiment din interiorul portofelului unde stiam ca treb sa fie, da de unde, nu era nimic acolo, prima oara ma luat cu calduri, dar am zis ca poate in urma cu o spatamana cand am schimbat portofelul actele au ramas pe birou si nu am mai apucat sa le pun in noul portofel, rascolesc tot biroul, pe sub pat, nici urma de certificat :kick: , tensiunea crescuse de putea decalibra orice aparat de masurat, deja ma vedeam cum stau la coada la politie pt ridicarea noului certificat :crack: , prin cap imi trece ca astazi am aruncat gunoiul, dar bine eu am schimbat portofelul acum o saptamana si ceva, chiar de mos niculae, dar intro saptamana sigur mama a mai fost prin camera mea si a verificat gunoiul daca treb dus, eu il verific doar in weekend, deci a fost posibil sal fii dus, intreb la mama daca a mai fost dus gunoiul pana astazi ? raspunsul nu vine propt asa ca pun mana pe lanterna si fuga pe scari in jos, mam dus direct la "comoara" care o stiam, ma uit vad un colt negru, rupt, era portofelul meu, caut in el, ce credeti ca gasesc ? certificatul de la motocicleta !! tocmai el sa fie aruncat la gunoi ? nu putea sa fie buletinul, chitanta de la bancomat, cartea de vizita de la o firma ? acum stau si ma gandesc ca la ultima iesire eu nu aveam certificatul la mine dar eu nu stiam asta, iar o sapatamana intreaga motocicleta mea a sta la gunoiul din camera :cheers: , acum ca sunt din nou posesor al unui certificat de motocicleta pot sa dorm in noaptea aceasta

 

wallower se pare ca tu ai taiat porcul de pe lista :lol: , de ai dat comanda la diplomatul cu "specialitati"

 

apropo in timp ce am scris aceasta poveste mia bubuit becul de la veioza din spatele ecranului !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo in timp ce am scris aceasta poveste mia bubuit becul de la veioza din spatele ecranului !!

 

Ma Vali, eu cred ca tu ai ceva.....................puteri paranormale :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga ValiSorin, sa ai grija de cheia motorului. Sa nu le pui bine bine bine de tot, iar la primavara, sper sa nu chemi pe toti ca sa cautam...cheia. Cred ca este vfalabil si pentru mine. Vai ce rea sunt :kick: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bya multumesc de sfat, cheile de la moto stau in geaca care o port cand sunt cu moto, cand ma imbrac cu ea nu treb sa mai caut cheile, noroc ca am si dublura, am folosito o singura data cand mama nu ma lasat sa plec cu moto, dar am luat dublura si am taiato pe usa :kick:

toata lumea le are cu capu ca este cel mai folosit, alti il folosesc in alte scopuri !

astazi nu mam inteles cu nimeni ! nu stiu de ce ! sa fii fost planeta marte in zodia pesti sau jupiter a intrat in zodia taur ? treb sa consult globul de sticla ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bey fratilor inmpeuna cu tovarasul meu suntem in fiecare duminica la Carrefour acolo la iesire spre sura mare.

si mi-am gasit acolo niste izmene de piele aproape noi, groase, cu aparatoare la chilot super ieftine la 80 lei le-am scos. ma si ma duc cu motorul si si imi vine un pipi de parca venea de unde izvoraste oltul. sar repede de pe motoreta si mai desfa izmenele daca mai poti ca io prostu de mine am luat izmenele peste alti pantaloni. s s-a prins fermoarul de o chestie la aia. pana la urma am reusit dar cu alta metoda aplicata. :crack: si am scapat de data aia ca de nu faceam pe mine si mergeam pe motoreta cu turturi galbeni.

mi-am luat si niste sandale imblanite la acelasi pret dar super si alea. astept sa vad cum e cu ele la sezon de sandale ca acum iarna am vazut ca se comporta bine.

 

daca tot e vb de free talk, I am free in my mind, adica nu va ganditi ca am mintea deschisa. mai repede ca imi lipseste ceva:)

 

am glumit si io sa mai aiba lumea ce citi:)

:kick:

:cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali cred ca de la iarna asta nenorocita ti se trage fra, nu mai suporti sa stai in casa asa-i? Ai vrea sa mergi printre tir-uri pe valea oltului nu? Noi te intelegem si suntem alaturi de tine, nu te pierde pe drum, stai cu noi! :kick:

Editat de papillion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...