Sari la conținut

Postări Recomandate

eu m-am programat la 17. tipul zicea ca va fi incepand cu ora 10, dar nu se stie pana la cat, pentru ca la 19 incepe prologul HECS.

 

pt celalalt topic:

atentie ca Vrajitoru are alarma si pusca!

va poate convinge si fara :hurt:

 

Da... am ratat ocazia :baldy:

Mi-a fost jena sa vin la han pe jos sau cu masina, ca Transalpul e varza... Oricum, dupa ce m-am dat sambata juma de ora cu 1200 GS-ul, chiar m-am gandit o clipa foarte serios sa-mi incendiez mobra...

dezvolta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

va poate convinge si fara :hurt:

 

 

dezvolta !

 

DEZVOLTARE:

 

1. R 1200 GS in coloristica Triple Black e motorul visurilor mele. Mai multe n-are rost sa scriu...

2. Transalp-ul a inceput sa ma necajasca acum o luna si jumatate. M-am trezit intr-o depasire, la 100km/h, ca nu se mai alimenteaza cum trebuie si merge sacadat. L-am dus la servie-ul X, unde a durat o saptamana pana s-a constatat ´´buba´´, o saptamana pana mi-a venit filtrul de aer si inca o saptamana pana l-am primit inapoi. Am mers cu el vreo 10 km, dupa care s-a oprit si oprit a ramas. Am facut rost de o platforma si l-am dus la service-ul Y. Aici, curatat carburatoare + altele si primit inapoi a doua zi. Am iesit in proba , i-am dat 140km/h si mergea ceas. Dupa doua weeken-duri si vreo 400km facuti, problema a revenit. Momentan este iar in service-ul Y, in care am incredere, si sper sa i se dea de capat si sa functioneze in parametrii normali, pana nu trece naibii sezonul... Costurile chiar nu ma mai intereseaza, ca doar banii doar intretin fericirea.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa scriu si eu despre test:

din motive de aiureala am ratat testul cu GS (dar l-am facut anii trecuti pe GSA si ala e motorul visurilor mele).

Anul asta am avut sansa sa ma dau pe K 1600 GT.

Foarte frumoasa motocicleta.

Ce am constatat bun:

- ciclistica de invidiat pentru asa un motor mare. Am facut opturi in parcare la real si e super. Am mers pe curbele de la Cisnadioara si e minunat. Am mersi si putin in oras si se comporta foarte bine.

- putere cat cuprinde. De la 2000 de ture trage ca tractorul

- o groaza de gadgeturi (asta cred ca e subiectiva ca mie imi place sa aiba multe butoane si rotite)

- frane excelente ( ca si la GSA de altfel)

Ce am constatat rau:

- cardanul are o anumita cloncaneala la accelerare sau la decelerare. Nu contest ca poate e vreo kestie de controlul tractiunii ca era destul de aleator (adica nu clonanea imediat ce lasam gazul.. ci cam dupa 1-2 secunde)

- am avut nenorocul ca sa trec si peste niste denivelari made in romania si vreau sa spun ca zdrangane. e clar motocicleta de asfalt ca in palma.

 

Concluzia e ca e o motocicleta de drum lung. Daca faci ture de 5000 - 10000 de km prin Europa, e motocicleta care ti se potriveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DEZVOLTARE:

 

1. R 1200 GS in coloristica Triple Black e motorul visurilor mele. Mai multe n-are rost sa scriu...

2. Transalp-ul a inceput sa ma necajasca acum o luna si jumatate. M-am trezit intr-o depasire, la 100km/h, ca nu se mai alimenteaza cum trebuie si merge sacadat. L-am dus la servie-ul X, unde a durat o saptamana pana s-a constatat ´´buba´´, o saptamana pana mi-a venit filtrul de aer si inca o saptamana pana l-am primit inapoi. Am mers cu el vreo 10 km, dupa care s-a oprit si oprit a ramas. Am facut rost de o platforma si l-am dus la service-ul Y. Aici, curatat carburatoare + altele si primit inapoi a doua zi. Am iesit in proba , i-am dat 140km/h si mergea ceas. Dupa doua weeken-duri si vreo 400km facuti, problema a revenit. Momentan este iar in service-ul Y, in care am incredere, si sper sa i se dea de capat si sa functioneze in parametrii normali, pana nu trece naibii sezonul... Costurile chiar nu ma mai intereseaza, ca doar banii doar intretin fericirea.

 

Andrei

daca nu atinge viteza maxima constructiva , nu-i bine !!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu atinge viteza maxima constructiva , nu-i bine !!! ;)

 

Era vorba aia: ´´Don´t ride faster than your guarding angel can fly´´... Am copil mic acasa, asa ca las viteza maxima constructiva in seama altora :ok:

By the way, am mers cu Transalp-ul unui prieten pe centura Sibiului cu 170km/h si nu mi-a placut. Asta in conditiile in care, in general, imi place viteza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi :). Imi pun adidasii la indemana, in rucsac, ca cu cizmele de enduro nu e prea comod.

 

As veni si eu in asa ture, dar nici n-am momentan mobre, nici nu sunt la Sibiu vinerea, decat spre seara.

Have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSA-ul l-am testat la 200. A fost singura cu care am mers atat. Si pe bord are 220.

Asta pe centura cand inca era in constructie (adica fara trafic si fara balustrada pe mijloc - deci aveam 7 benzi la alegere).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la astia i pe bani orice update, dar cred ca merge schimbat softu ca eu am mai umblat la MIO-uri, desi asta ii un model mai vechi

Am crezut ca poate gasesc direct hartile pt modelul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am crezut ca poate gasesc direct hartile pt modelul asta.

Din cate am vazut eu foloseste harti de la TeleAtlas ... eu am ceva harti de TeleAtlas dar nu stiu daca merg pe versiunea originala de Mio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Stie cineva cine este importator de uleiuri Shell in SIbiu. Ma intereseaza niste preturi.

 

Ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un baiat care parca distribuia uleiuri. nu mai am numarul lui dar suna la 0742110203 (nelutu) si intreaba de Alin Moldovan si daca mai lucreaza la uleiuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am un prieten care si-a pus recent pe un Mitsubisi Freelancer si fara geamurile din fata lo l-o costat parca 650 RON, lucru klumea ca lumea

Masina asta nu exista.

Oferim variantele:

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Lancer

Land Rover Freelander

:cheers:

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i aia? tolomac?

 

unde gasesc in sibiu pe cineva care sa-mi puna folie fumurie omologata rar pe geamuri la masina? dar sa faca treaba buna....fara bule de aer si alte porcarii...

0745593001 Florin

am la 2 masini, este impecabil, una de fo 6 ani ... 110euro.

Pune si pe praguri 110lei si pe faruri complicate la 130 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0745593001 Florin

am la 2 masini, este impecabil, una de fo 6 ani ... 110euro.

Pune si pe praguri 110lei si pe faruri complicate la 130 lei

 

multumesc frumos pentru informatie. in 2 zile ajung in tara cu masina si o sa-l sun atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez:

<<

Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanții inocenți.

Troll-ul se folosește de subiecte clasice, cunoscute pentru pasiunea pe care o pot genera și pentru imposibilitatea de a le argumenta definitiv. Adesea, troll-ul se folosește de subiecte specifice comunității în care dorește să stârnească zâzania, cum ar fi regulile sau eticheta. Atunci când întâmpină rezistență, de cele mai multe ori troll-ul nu se va adresa unei singure persoane ci audienței, într-o speranță de instigare a acesteia în ajutorul său. De aceea el va răstălmăci de cele mai multe ori mesajele și le va modela cât mai tendențios prezentând această "dezvăluire" publicului larg cu scopul de a defăima.

Troll-ul atacă orice formă de autoritate care îl împiedică să creeze zâzanie folosind expresii cheie cum ar fi: cenzură, comunism, libertate de exprimare.

Termenul de troll provine din limba engleză, de la trolling, tehnică de pescuit ce implică întinderea unei momeli și plimbarea acesteia dintr-o barcă în mișcare.

>>

Si acum argumentez impotriva clasificarii mele ca troll:

1. Nu doresc nici un conflict de idei. Schinguirea gramaticii mi se pare oricum o crima.

2. Asta cu marca si modelul masini ... nu m-am putut abtine.

3. Nu am rastalmacit mesajul si nici nu l-am modelat ca sa fie mai "tendentios".

4. Nu atac nici o autoritate.

QED:

Nu sunt troll.

Si pana la urma daca greseti, cel mai matur lucru este sa iti asumi greselile, nu sa faci pe altii troli.

 

Iar ca sfat: http://www.youtube.com/watch?v=gFN-TV90Vgk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...