Sari la conținut

Tur European In 11 Zile


Postări Recomandate

Suna bine si varianta Paprika, la granita Ungariei cu Austria. Haideti sa ne hotaram unde dormim miercuri seara si sa facem o rezervare.

 

hadeti sa vedem unde dormim prima noapte. :)

cine mai e pt Paprica? mai are cineva si alte propuneri?

cat despre ultima ora de confirmare, 18.00, asta e cam nasoala :laugh: ... vb lu @stilgar, nu prea va mai fi plimbare...

cam cati km ar fi din viena, 450?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hadeti sa vedem unde dormim prima noapte. :P

cine mai e pt Paprica? mai are cineva si alte propuneri?

cat despre ultima ora de confirmare, 18.00, asta e cam nasoala :) ... vb lu @stilgar, nu prea va mai fi plimbare...

cam cati km ar fi din viena, 450?

 

Fratilor, io nu mai inteleg nimic!!!!! Adica, nu inteleg ce nu e clar?????? :laugh:

Legat de cazare, faceti cum vreti, normal, dar propuneri v-am oferit acum 2 zile tot aici, pe topic, hotel sau hostel, v-am dat si site-uri... Si parca am si argumentat de ce e mai bine daca vreti/puteti ajunge la Viena: in primul rand, ca sa plecam la 8 din Viena, se complica lucrurile, mai aveti de mers si dimineata cca 1 ora, mai ales ca o sa fiti obositi dupa drumul dinspre RO, nu mai zic pt curajosii (inconstientii??) care vor sa-l faca dintr-o bucata din Bucuresti. Apoi, miercuri seara era o ocazie sa ne cunoastem la o bere, sa mai punem tara la cale. Dar decizia va apartine!

 

Legat insa de partea de traseu joi, am scris deja de 2 ori:

Prima data i-am raspuns lui stilgar in 22 aprilie:

"Pe portiunea Kaprun-Viena, care normal si cu autostrada are 380km, o sa lungim putin drumul, munte, curbe, peisaje, poze, or sa fie si niste opriri... cred ca in jur de 6 ore."

apoi, iata ce am scris acum 3 zile:

"Asa cum am mai vb cu Adi si Alex (allec), eu propun sa facem in asa fel incat miercuri seara sa ne putem intalni si cunoaste toti la o bere, in Viena. Apoi, joi la 8:00 sa ne adunam intr-un loc si sa plecam spre Kaprun. Pana acolo sunt 380km dar noi o sa-l lungim cu max 40-50km ca sa savuram Alpii... Cu opriri etc apoximez cca 6ore."

 

Nu or fi 6, or fi 7ore... cu tot cu pauze, mancat, poze... dar 8+7 = 15... Deci????

 

Fara suparare, dar am impresia ori ca nu cititi, ori va place sa postati, ori, desi am incercat sa va ajut cu toate informatiile, poate vreti sa ma ignorati pe mine si nu este nici o suparare, doar sa-mi spuneti si pot pleca si singur!

 

Ieri m-a sunat Calin, de el am senzatia ca ne-am inteles, la fel si cu Adi...

 

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

att khk

 

 

2 buc adica ianachim si voicu

nu sunt cu nici un grup

noi ne miscam

pana in budapesta

si apoi kaprun unde speram sa va vedem seara pe 22

stam 23 24

pe 25 plecam spre berlin

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am hotarat sa dorm o noapte la Arad (20 mai), una la Viena (21 mai) ca sa ma pot intalni cu Vlad si apoi in dimieata urmatoare o sa plecam spre Kaprun pe varianta propusa de Adi sau ceva similar. Am ales varianta asta pentru ca vreau sa ma bucur de peisaje, sa merg si pe drumuri unde sa am si altceva de admirat in afara de autostarzile lor. Pentru zilele de dupa Mountain Days, o sa stabilim cel mai bine acolo.

 

Daca mai este cineva interesat de acelasi program, sa ma contacteze, deoarece luni, 12 mai, am de gand sa fac rezervare pentru cele doua nopti de cazare.

Editat de Calin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am hotarat sa dorm o noapte la Arad (20 mai), una la Viena (21 mai) ca sa ma pot intalni cu Vlad si apoi in dimieata urmatoare o sa plecam spre Kaprun pe varianta propusa de Adi sau ceva similar. Am ales varianta asta pentru ca vreau sa ma bucur de peisaje, sa merg si pe drumuri unde sa am si altceva de admirat in afara de autostarzile lor. Pentru zilele de dupa Mountain Days, o sa stabilim cel mai bine acolo.

 

Daca mai este cineva interesat de acelasi program, sa ma contacteze, deoarece luni, 12 mai, am de gand sa fac rezervare pentru cele doua nopti de cazare.

 

 

Super... Te rog pentru seara de 21 din Viena te rog sa-mi faci o rezervare si pentru mine. Pana acolo eu vin dintr-o bucata. E mai convenabil pentru mine, din Mures e mai aproape. Am sa te contactez telefonic sa discutam amanunte. Multumesc anticipat.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci..esti o finete..ca sa-mi crape inima de necaz eventual.. :)

sa aveti drum bun..oi veni si eu alta data..n-or pleca alpii din loc!

luigi vicol

 

Cu siguranta mai facem iesiri in Alpi ! Sa te recuperezi cat mai repede si-o punem imediat de-o tura!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am rezervat 2 duble la Hotel Geblergasse, Geblergasse 21, Vienna, 1170, unde am inteles ca o sa inopteze si calin cu Adi ... daca ni se alatura si vlad, inseamna ca seara se anunta foarte promitatoare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am rezervat 2 duble la Hotel Geblergasse, Geblergasse 21, Vienna, 1170, unde am inteles ca o sa inopteze si calin cu Adi ... daca ni se alatura si vlad, inseamna ca seara se anunta foarte promitatoare :lol:

 

 

Tot acolo o sa fie si Adi si cu mine, asa ca abia astept sa ne vedem toti, sa :lol: si sa ne cunoastem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ! Voi pe la ce ora preconizati ca ve-ti ajunge? Sa-mi planific si eu plecarea si mersul sa ajung miercuri seara mai devreme sa bem si-un vin :lol:

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Tocmai am aflat ca tb sa vin intr-o "delegatie" in Romania de luni 19 pana joi 22. Evident, ziua de joi am anuntat ca nu o sa fiu prezent la o sedinta, exista lucruri mai importante pe lumea asta, nu? :moto:

 

Asadar, de duminica seara ora 21:00 ne putem auzi pe numarul meu de RO: 0722-327433.

Am facut tot posibilul ca miercuri seara sa ma intorc ca sa ma intalnesc cu voi la Viena. Asa ca sper sa prind avionul care ajunge in jurul orei 18:30 cand sper ca deja voi veti fi ajuns cu bine.

 

Vlad :(

 

Ca sa va fac deja pofta de Kaprun, am pus niste poze la topicul BMW Mountain Days de la poze/fotografii de la intalniri moto.

 

Vlad :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ! Voi pe la ce ora preconizati ca ve-ti ajunge? Sa-mi planific si eu plecarea si mersul sa ajung miercuri seara mai devreme sa bem si-un vin :(

:moto:

 

noi o sa plecam dimineata, la 5 ne grupam la intrarea pe autostrada. abia astept :moto:

de ajuns, nu stiu cand o sa ajungem, incercam cat se poate de repede.

am verificat prognoza meteo in kaprun, e nashpa, cel putin asa arata acum. ploua toata saptamana intruna. :)

sper torusi sa avem si niste ferestre de soare, macar niste poze calumea sa facem. :moto:

oricum, sa nu uitati costumele de ploaie si umbrelele :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care mergeti la Kaprun de pe 22, dati si voi la mine un PM cu numarul/numerele voastre de telefon sa va gasesc cumva acolea. Momentan il am doar pe cel al lui khk(Vlad) . Nu-mi place sa beau singur .

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai PM !

Plec marti noaptea cu iesire prin Vama Bors. Vreau sa ajung in Viena dupamasa sa merg si pe la Louis. Ne vedem Miercuri seara la o bere-n viena ! :rolleyes:

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...