Sari la conținut

Ducati 848 In Bucuresti


roadking
 Share

Postări Recomandate

Bai baiatule, unii cu galeata, altii cu polizoru... dupa educatie. Maine ce mai cenzurezi? Drujbele enduristilor? :kick:

P.S. Are ambreiaj umed, deci nu e galeata "adevarata".

Nu ,enduroaiele imi plac :cheers: , ducati ...never ...Ah,un singur lucru imi place...cand treci pe magheru si imi zgudui geamurile la showroom :crack: ...aia imi place , nice sound :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mwuahahahahaaaaaaa :crack: adica lucrezi la Agusta mah ??? patronu stie ce zici tu de italience ? :cheers:

da :crack: Si oricum nu compari motoare exclusiviste cu galeti de suruburi :kick:

 

In afara de "ura" mea fata de ducati mai apare si greata provocata de un V2 ...combinatia ideala :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si oricum nu compari motoare exclusiviste cu galeti de suruburi :kick:
N-o mai incerca sa-o dregi, pregateste mai bine demisia :crack:

 

 

In afara de "ura" mea fata de ducati mai apare si greata provocata de un V2 ...combinatia ideala :P
Moaaaaaaaa... razboi!!! :cheers: Rezolvam pe amckart cu prima okazie. La alegere Magheru la rush-hour :crack:

 

 

P.S. Stii ce e aia "fanboy"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:

P.S. Stii ce e aia "fanboy"?

da dar in mod sigur nu sunt un fanboy :kick: ...obsesia mea nu este total ilogica , tine mai mult de gusturile unui om sau de placerea lui in a face un lucru ... Nu simt nimic cand conduc un V2 , singurile V-uri care conteaza sunt V8-urile :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dar in mod sigur nu sunt un fanboy :crack: ...obsesia mea nu este total ilogica , tine mai mult de gusturile unui om sau de placerea lui in a face un lucru ... Nu simt nimic cand conduc un V2 , singurile V-uri care conteaza sunt V8-urile :crack:

pai ia-ti un BOSSHOSS da nu cred ca merge pe o roata.

Si treaba cu exclusivistele.....vezi D16RR si ma ales nu uita cine sunt CAMPIONII :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

obsesia mea nu este total ilogica , tine mai mult de gusturile unui om sau de placerea lui in a face un lucru ... Nu simt nimic cand conduc un V2 , singurile V-uri care conteaza sunt V8-urile :kick:

Mie imi plac toate motoarele daca trag bine, se inclina bine si franeaza bine.

Din punctul asta de vedere ma scot din sarite astia de la Ducati cu tampeniile lor de cluburi si alte activitati de marketing exclusiviste, la fel cum ma scot din sarite si cei care fara sa fi vazut in viata lor un ducati stiu mai bine ca mine cum merge, ce se strica etc.

 

Am avut si japoneza si Ducati si urmatoarea poate va fi iar japoneza, poate va fi iar Ducati... poate un 1098 luat pe firma... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ia-ti un BOSSHOSS da nu cred ca merge pe o roata.

Si treaba cu exclusivistele.....vezi D16RR si ma ales nu uita cine sunt CAMPIONII :kick:

n-ai inteles prea mult ce-am spus ...

 

nu ma intereseaza cine sunt campionii ... ca daca e s-o luam pe numaru de campionate castigate,ducati e mult in urma

 

--- Mesaj completat în 14 Dec 2007 11:49 -------------

... poate un 1098 luat pe firma... :crack:

nu fa greseala asta ... o singura chestie iti zic , amortizorul de ghidon este identic cu cel de pe cagiva mito ,motoreta de 5000 euro ...nereglabil !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fa greseala asta ... o singura chestie iti zic , amortizorul de ghidon este identic cu cel de pe cagiva mito ,motoreta de 5000 euro ...nereglabil !!!

OK, merci de sfat.

 

Oricum pana voi fi gata sa-mi cumpar un nou motor (probabil in vara) ma voi uita cu cea mai mare atentie la piesele de pe ele, la piata aftermarket, la suportul din Romania etc.

 

In principiu pe langa Ducati studiez ZX-6R sau 600RR pentru ca imi plac tobele sub sa, dar pana ma documentez mai cu atentie si fac eventual un test, nu ma pronunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pana laurma unde sunt pozele cu 848?

 

eu unul am un fetish pentru motorul asta. Pana la alocarea de noi fonduri raman pe hondele din dotare, dar 848 este unul din tipurile alea de moto care le voi detine sigur undeva in viitor.. ramane de vazut cat de apropiat sau indepartat.

 

reverse sincer sa fiu, o agusta F4 daca as avea nu as iesi cu ea la plimbare, as tine-o sa o admir, un ducati insa i-as stoarce plamanii.. motoarele astea sunt dementiale.. se repara cu orice -improvizatii pe loc. Am vazut, am probat, am asistat la asa ceva.. si asta pentru ca sunt destul de simplu facute.. si mama lor de cutii cu suruburi se bat egal la egal cu 'ondele in sbk. he he.

 

deci..revenind unde este 848????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana laurma unde sunt pozele cu 848?

se repara cu orice -improvizatii pe loc. Am vazut, am probat, am asistat la asa ceva.. si asta pentru ca sunt destul de simplu facute.. si mama lor de cutii cu suruburi se bat egal la egal cu 'ondele in sbk. he he.

A,deci se strica des? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...