Sari la conținut

YAMAHA FJ 1200 an 83


robychopper
 Share

Postări Recomandate

beton roby, ai uitat sa spui ca proiectul asta va insemna si ceva bani investiti, ca sa iasa un monstru fain, adica o sa coste cromarile, piesele pe care le vei folosi la diverse adaptari, ca nu cred ca o sa intre direct motoru in noul cadru... decat daca-l faci de la 0.

 

e buna ideea cu softail, imi place. oricum sa te vad ce furca-i pui, daca pui springer sau clasica dar cu juguri late, sa iasa masiva.

 

sa pui schemele pe care le vei desena, aici, sa vedem si noi.

 

mama, dar trebuie ceva rabdare si nervi afumati... dar sper sa iasa ceva fain din asta.

 

totusi stau si ma gandesc ca ar trebui sa iasa un tourer, nu chiar chopper, adica mai compact oarecum, ca parca nu da bine sunetul de FJ pe linia unui chopper... dar asta e doar ce cred eu acuma cand doar imi imaginez, dar mai bine astept si vad ce iese, sa ma minunez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum daca ma apuc de el cadru va fii facut de la zero...si probabil cum eu nu am aici nici o scula sau garaj...cadrul o sa mil faca BONO de la cluj...dar cum tiam zis...cu rabdare de fier ,timp si bani investiti :lol:

gindestete cal fac in spania nu in rominia si totul costa mult mai mult :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intrebam eu oare citi draci de cai are yamaha asta a mea,mergeam cu ea si numa un pic piscind gazul....mergea de rupe.......spre uimirea mea azi am descoperit are130 de cai mama ,mama ce chopper va iesi din motorul asta .....si la caii carei are va minca pamintul........tot stau si ma gindesc ce herghelie de cai am sub mine......si cind isi vor da drumul caii astea pe chopper.....

OARE CE VA FACE???? o sami ofere o adrenalina pura :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

curind voi pune mai multe detalii la mine pe pagina mea unde scrie MY NEW PROJECT

dind click pe banerul din semnatura intrati direct la mine pe pagina

VA SALUT :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

va pun niste poze sa vedeti stadiul in care este acum

 

prima poza este asa cum era cu acum o saptamina....am pus doar de forma sa vad cum o sa fie linia motorului

am pus furca inclinata si am lasat asa cum este motorul,doar ca sa imi fac o idee de cum o sa arate......

dar sa stiti ca nu voi folosii doar motorul de la yamaha fj1200 cadrul rotile si bascula nu le folosesc

post-66-1121528667_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: deci dupa cum vedeti motorul este deja scos de pe cadru....acum am sa incep sa dau jos toata vopseaua de pe motor si va ramine culoarea aluminiului...in poza asta se vede cum deja pe capacul motorului am dat deja jos o parte de vopsea

post-66-1121528895_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:motorul asta este asa de murdar incit acum am sa demontez carburatoarele si toate caburiole,am sal dau cu un degresant si am, sal spal la cu apa la presiunme....dupa mine cred ca nici o data nu a fost spalat motorul...ma refer la partea de susa a motorului....

post-66-1121529049_thumb.jpg

post-66-1121529380_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa aveti o idee cum va arata cadrul...uitati o poza cu un cadru...cam pe aceiasi linie a cadrului ce il voi construi pt chopperul meu :crack: :crack:

va salut ....PE CURIND :bounce:

post-66-1121529856_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit poza asta cu chopperul asta cu motor 4L,ce pacat ca nu se poate omologa si in spania cadrurile rigide......asta este va trebuii sal fac softail :birthday:

post-66-1121719612_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...