Sari la conținut

YAMAHA FJ 1200 an 83


robychopper
 Share

Postări Recomandate

SA ai parte de el!

E un touring foarte reusit, foarte fiabil!

 

Multi km fara incidente neplacute!

 

Respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pt. noua ta achizitie......ma miram eu cum de se face ca ti-ai luat asa ceva.

Oricum daca tot folosesti numa' motoru' ..... nu imi dai mie restu? :cheers: jk.

bafta la inchoperire.

Numa' bine!

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos! daca vrei schimb de impresii iti stau la dispozitie

 

<---------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:  :bier:  :bier:  Speram, speram, ca va fi chopper....  :bier:  Dar.. ce va fi cu motorul de Harley? Oricum: bafta la... customizare :laugh:  :laugh:  :friends:  :cheers:

auzi la bani la care am luato si in starea care e sa meritat...nu are acte dar nui nimc ca doar 200 de euro am dat pe el de la un atelier motorul este scos din circulatie....are 55000 km este ok si lam luat ca sa am un fier la care sa surubaresc din cind in cind in lipsa de ocupatie.....nu cere de mincare sta jos la bloc sub terasa :ok:

cit despre proiectul chopper harley e pe vine incet...nu ma grabesc nu am graba

salutare :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi la bani la care am luato si in starea care e sa meritat...nu are acte dar  nui nimc ca doar 200 de euro am dat pe el de la un atelier motorul este scos din circulatie....are 55000 km  este ok

:bier: :cheers: :laugh: :laugh: :laugh:

 

 

Io-te dom'le, de ce nu ti-ai luat si tu ca tot romanul la banii astia un Minsk sau un Simson fara acte.... :bier:

 

hm...da,probabil pt ca locuiesti in Barcelona :rose: si pe acolo minskuri se gasesc greu :lol:

 

 

Felicitari pentru achizitie, ai material bun din ce sa lucrezi :bier: Am pus eu mai demult un link spre choppere 4L, mi-a placut ideea, totusi aia foloseau motoare mai mici gen CB750.Pentru monstrul asta al tau ai putea sa ai in vedere un streetfighter, ar iesi unul rau cu spume :ok:

 

Bafta si spor la treaba !

 

P.S. Tine-ne la curent cu proiectul, eu unul sunt foarte curios ce scoti din el

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai gasit o idee ce de mul ma bate capul la asa ceva i uitati ce ziceti de poza asta

:grinbandit: :banana: un cart bestial ar merge de ar incepe sasi iei zborul

post-49-1112040073_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

uitati aici un FJ 1200 exact ca al meu ca si model....cu niste modificari interesante....la cadru nu a fost lucrat are acelasi roti ,furca bascula tot....au fost date jos carenele complet...sa pus alt rezervor ,ghidon far....sa schimbat filtrul de aer si toata partea din spate ma refer la seaua si aripa spate ..au fost refacute....si sau adaptat comenzile in fata.....arata chiar interesant ce ai iesit din FJ ul asta :lol:

post-49-1114429922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incet incet ii voi face eu ceva.....dar ce asta ramine de vazut...voi deja imi cam, stiti gusturile... :lol: in primul rind trebuie sami inchiriez o casa cu garaj sa pot lucra la el...caci acum stau la bloc si nu pot face nimic....nam unde sal llas daca incep sal desfac....asa ca acum va ramine intreg o vreme :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum mam inervat...ma duc jos la motor si dau jos toate plasticurile de pe el...sal studiez mai bine fara plasticuri......pun poze mai tirziu cu motorul fara carene...si cemi trece prin cap sai fac :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe nu miam pierdut experienta..adica practica la motoare....demontarea plasticurilor ..carenele de la FJ a durat o ra si unsfert..... :lol:

o gramada de plasticuri nefolositoare pentru mine :lol: he am uitat in poza se vede si ww golf al meu accelasi an cu motorulfabricat in 83 , motor 1800 injectie...

am demontat motorul in fata blocului la mine se uitau spaĂąoli la mine ca (cuvant jignitor) la poarta noua :lol:

post-49-1114530241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)nu stiu cum sa va spun dar are o mizerie dedesubt de carene si rezervor...vedeti si in poza....o sa arate bestial motorul pus pe un cadru chopper si nu va mai fii asa murdar sigur :lol:

post-49-1114530602_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt patru suruburi de demontat doua sunt unde am eu minile si doua pe partea cealalalta si demontez complet cadrul spate de sustinere a seii :lol: :lol: :lol:

post-49-1114531073_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am demontat tot....mam dus pina in casa miam luat niste berii tigari.....si mam pus pe studiat cadrul ce as putea face din el......dar sincer numi place cadrul de loc si nici rotile sau furca....unica chestie care mar interesa este motorul...

acum urmeaza proiectul...problemele ,bataile de cap....neaparat voi pune motorul pe un cadru chopper...cu bascula softail.....si o furca mai lunga.......

cum vam zis mai sus nu ma grabesc...va iesii ceva interesant....asa cu rabdare si mult timp.......

va salut :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...