Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

Nu va avea sha pentru pasager.In locul ei va venii un portbagaj mic , toba vine schimbata cu una cu coada de randunica la care mai am de lucru. Iar dungile raman la final.Ma bate gandul sa cumpar un Beugler .O sa vedem ce o sa iasa ,daca nu cumpar scula magica nu stiu daca o sa mai trasez rt-ul asta. Oricum astea toate is inca cu semnul intrebarii :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu va avea sha pentru pasager.In locul ei va venii un portbagaj mic , toba vine schimbata cu una cu coada de randunica la care mai am de lucru. Iar dungile raman la final.Ma bate gandul sa cumpar un Beugler .O sa vedem ce o sa iasa ,daca nu cumpar scula magica nu stiu daca o sa mai trasez rt-ul asta. Oricum astea toate is inca cu semnul intrebarii :what:

 

frumoasa lucrare mestere dar fara dungi albe nu ii asa frumos.parerea mea tu o faci cum iti place tie ca doar ii a ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar far mz rt3 125 identic cu cel din poza in stare buna si perfect functionabil...

nu stiu unde gasesti tu far ca acela ca sunt cam rare nu vreu sa te descurajez dar asta ie.bafta poate gasesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai...ia lasati-mi farul in pace :).Pai este un far obisnuit, ce il face mai special este bascalia aia care este facut dintr-o tabla cred ca inox.Ma indoiesc ca este din fabrica sau l-a cumparat din comert desi are un model pe el.Cred ca se poate face, imi pare rau ca il am la tara ca ii faceam cateva poze.De-a lungul vremii am vazut mai multe motociclete de vanzare ( nu neaparat mz) care aveau ceva in genul.Ca si altele...la vremea aia probabil ca se faceau pe la unii pe la altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete..de ce sa ma supar, cred ca drepturile de autor ii apartin lu nenea mosulica de la care am luat-o.Visam sa merg cu motoreta reconditionata si sa fac o poza cu el, eu si mototcicleta.S-ar fi bucurat cu siguranta sa o revada.Dar cine stie daca va mai trai inca 20 de ani saracul...pana o fac eu :( .

 

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/514#

 

Cozorocul ala recomndat mai sus nu este rau ca idee, vulturul ala pare putin cam..pentru un choperr dar dupa cum vezi nu e mare lucru.Se prinde intre sticla farului si rama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete..de ce sa ma supar, cred ca drepturile de autor ii apartin lu nenea mosulica de la care am luat-o.Visam sa merg cu motoreta reconditionata si sa fac o poza cu el, eu si mototcicleta.S-ar fi bucurat cu siguranta sa o revada.Dar cine stie daca va mai trai inca 20 de ani saracul...pana o fac eu :( .

 

http://www.kronaumot...hp/detalii/514#

 

Cozorocul ala recomndat mai sus nu este rau ca idee, vulturul ala pare putin cam..pentru un choperr dar dupa cum vezi nu e mare lucru.Se prinde intre sticla farului si rama.

 

sa iti spun drept eu nu mi as pune cozoroc dinala la far ii frumos dar nu ii pt mine acu fiecare isi face moto cum vrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cozoroc ca cel de pe MZ-ul lui master_alexut se gasea , pe timpul comunismului , in magazinele care comercializau piese de motocicleta. S-au montat pe farurile diferitor marci si modele de motocicleta chiar si pe faruri auto. Cozorocul nu este din inox ci din tabla normala , cromata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cozorocul nu este din inox ci din tabla normala , cromata.

 

acu drac stie daca o fi o regula ori ba,dar am si io 2 coshcoroace de astea de epoca,cu ambutisari ca la mz-ul de mai sus si aman2 is de inox :what:.

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu,nu vand din ele,sorry.am pe ce sa le proptesc.dealtfel,nu am vazut nici un cozoroc din asta pus pe mz125 pana acum!se poate vedea si in poza cum cozorocul este cabrat pana la jumatea farului.arata ca un dispersor de camuflaj. :D eu zic ca e mult prea mare ptr. un far de mz125 si mai mult le-am vazut puse pe simsoane,care au diam. farului mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminați măi Dragă, cu copilăriile astea. Pe topicul acesta suntem oameni serioși. Cozoroace d'astea poartă "repării" zilelor noastre, cu nădragii' n vine, nicidecum motoretele părinților noștri.

Have a nice weekend!

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminați măi Dragă, cu copilăriile astea. Pe topicul acesta suntem oameni serioși. Cozoroace d'astea poartă "repării" zilelor noastre, cu nădragii' n vine, nicidecum motoretele părinților noștri.

Have a nice weekend!

 

he,he,numa' "repării" smecheri care este de dincolo,poarta asemenea accesorii :rolleyes: .in plus,le mai place si manerul pasagerei de pe far,care e extrem de util in diferite situatii ...ca de ex.:whip:

post-19117-0-05396600-1328463676_thumb.jpg

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he,he,numa' "repării" smecheri care este de dincolo,poarta asemenea accesorii :rolleyes: .in plus,le mai place si manerul pasagerei de pe far,care e extrem de util in diferite situatii ...ca de ex.:whip:

 

Am și eu "crash bar" din acela. Chiar azi l-am montat.

 

post-59949-0-69238800-1328476080_thumb.jpg

 

probabil.... adevarul este ca, ascult mult rap.... Nea Petcu...ar da bine unu si pe Es....

 

Mie nu-mi place. Am avut vreo două și cred că le-am aruncat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...