Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

Nimic în viața asta nu e pe gratis. :rolleyes: Sigur că vreau, cum aș putea refuza o astfel de ofertă? Problema este, că momentan nu am la ce pune atașul, Mz-ul este în bucăți. :scratch:

 

Dă un beep când eÂşti pregătit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vă mulțumesc!

post-61874-0-05940800-1329508152_thumb.jpgpost-61874-0-12875800-1329508193_thumb.jpg

 

Cumpăr pentru ES: șa spate (sau două arcuri), partea cadrului pe care se află eticheta și pe care se fixează amortizoarele spate, sus, și furcă față, toate în stare cât mai bune.

 

Cred ca toate cele de mai sus le gasesti la mine...thumb.gif. Continuam discutia pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta intre cele 2 ambielaje, este diametrul de gaura de la biela unde vin rolele si boltul.

Boltul de la ambielaj cu capace laterale(originalul) are : 45mm lungime si 24grosime

Cealalat bolt :49mm lungime si 25mm grosime

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce spui tu mey Fishy... se vede clar ca ambele au rulment 6303.... la ce spui tu role?? nu la rulment?...si lungimea boltului difera atat de mult??in ce piston le bagi??? ia ca ma duc sa il masor si eu pe cel nou..

 

ambele sunt originale

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni motociclisti cu MZ-uri,

 

Sunteti invitati la intalnirea anuala MZ-Brothers care se va tine la 15-16-17 iunie 2012, la (vestita locatie, de s-a certat lumea) Maguri-Racatau, CJ.

Amanunte despre locatia exacta, cazare, mancare, poze cu locatia se gasesc la noi pe forum http://mzbrothers.21.forumer.com/viewtopic.php?t=490

 

Nu e intrunire ci intalnire asa cum am si scris mai sus, am aprecia totusi ca cine doreste sa vina, sa citeasca conditiile de pe link si sa se inscrie aici, pe forumul nostru sau pe PM la mine. Inscrierea asta e un anunt de intentie ferma, ca e mai usor cu organizarea daca stim cati vin, si daca doresc cazare, cort, mai luam o lada de bere in plus, samd, asa ca am aprecia sa nu veniti neanuntati ca nu costa nimic un PM.

 

Varianta cea mai cea mai low-cost posibila este sa veniti cu cortul, si atunci costa 10 lei camparea, incluzand acces la facilitatile pensiunii(WC, dus cu apa calda, sala mare pt discutii, gratarul(ustensila) si lemn de foc) si cu mancare si bautura din traista.

 

Am vazut ca se suprapune data cu evenimentul din Focsani, asta e, sunt locatii foarte indepartate, nu facem concurenta, eventual ne completam, fiecare eveniment cu scopul lui diferit.

 

Va asteptam

--owene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..... as veni cu cea mai mare placere daca s'ar modifica putin data.... din cate stim toti pe data de 16-17 iunie va avea loc intrunirea ,cum imi place mie sa ii zic ,,RETRO WEEK FOCSANI".... nu ar fi bine sa dam de ales.... si e frumos sa ne intalnim la cat mai multe intruniri anuale.... (doar o parere) numai bine.

 

exact....:D ...am o boala... nu citesc niciodata pana la sfarsit... :friends: acum am vazut ..

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai, asta e, dar nu e rau ca sunt 2 intalniri, rau ar fi sa nu fie niciuna. Merge fiecare unde rezoneaza mai bine. Data am ales-o in luna mai a anului trecut dupa ce am supravietuit intalnirii anterioare(zapada, ploaie, gratar, palinca), am lansat invitatiile internationale, asa ca data nu se schimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putut sa o anuntam, fiindca in vara si-a inchis portile (faliment sau asa ceva) campingul din Cheile Turzii unde eram obisnuiti, si a durat ceva sa gasim locatie. Invitatiile externe lansate, asta e data.

La anul va fi in Sighisoara dar sa nu anticipam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. MZisti,care aveti o toba de es250sau175 si ruginita dar sa nu fie lovita dau la schimb piese de es175/250 sau bani,ma mancat si am intrat iar an clubul vostru.astept un semn PM.

 

Dacă ai bani și nu ții la originalitate, ia una de ETZ nouă (170 lei), cum am pus eu pe Red Bull. Sună tare frumos.

 

post-59949-0-24223700-1329849570_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă ai bani și nu ții la originalitate, ia una de ETZ nouă (170 lei), cum am pus eu pe Red Bull. Sună tare frumos.

 

post-59949-0-24223700-1329849570_thumb.jpg

pretul mi se pare OK datimi un nr de tel sau un contact chiar merita bani ,daca ma duc la carciuma o seara cheltui mai multi pe beutura,astept un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut owene,

 

Da, da. MZiste din Cluj, ne pregatim pentru vara asta. Sper sa vine cu o MZ ES 175 renascuta... Multi lucru in perspectiva pana la vara.

 

Dragi prieteni motociclisti cu MZ-uri,

 

Sunteti invitati la intalnirea anuala MZ-Brothers care se va tine la 15-16-17 iunie 2012, la (vestita locatie, de s-a certat lumea) Maguri-Racatau, CJ.

Amanunte despre locatia exacta, cazare, mancare, poze cu locatia se gasesc la noi pe forum http://mzbrothers.21.forumer.com/viewtopic.php?t=490

 

Nu e intrunire ci intalnire asa cum am si scris mai sus, am aprecia totusi ca cine doreste sa vina, sa citeasca conditiile de pe link si sa se inscrie aici, pe forumul nostru sau pe PM la mine. Inscrierea asta e un anunt de intentie ferma, ca e mai usor cu organizarea daca stim cati vin, si daca doresc cazare, cort, mai luam o lada de bere in plus, samd, asa ca am aprecia sa nu veniti neanuntati ca nu costa nimic un PM.

 

Varianta cea mai cea mai low-cost posibila este sa veniti cu cortul, si atunci costa 10 lei camparea, incluzand acces la facilitatile pensiunii(WC, dus cu apa calda, sala mare pt discutii, gratarul(ustensila) si lemn de foc) si cu mancare si bautura din traista.

 

Am vazut ca se suprapune data cu evenimentul din Focsani, asta e, sunt locatii foarte indepartate, nu facem concurenta, eventual ne completam, fiecare eveniment cu scopul lui diferit.

 

Va asteptam

--owene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul mi se pare OK datimi un nr de tel sau un contact chiar merita bani ,daca ma duc la carciuma o seara cheltui mai multi pe beutura,astept un semn.

 

Banditul știe nr. lui Okany de la Tg. Mureș. Vezi că sunt două modele: una mai scurtă cum e în poza de mai sus și una mai lungă. O recomand pe aceea mai lungă. Pe cea scurtă am făcut-o cadou unui amic și pentru Red bull am luat alta lungă (1200 mm cum era original).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditul știe nr. lui Okany de la Tg. Mureș. Vezi că sunt două modele: una mai scurtă cum e în poza de mai sus și una mai lungă. O recomand pe aceea mai lungă. Pe cea scurtă am făcut-o cadou unui amic și pentru Red bull am luat alta lungă (1200 mm cum era original).

0747106860 :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc user'ului ,,Cuxi",,,, oala de far si vitezometru au ajuns azi... in proportii de 80%ok... sticla vitezometrului este putin dezlipita... sa gasesc o modalitate sa il desfac si sa pun sticla la locul ei.....

 

Nea Petcu sustinea dezasamblarea unui vitezometru de rt. .. sunt curios daca a reusit.....

 

 

 

 

din greseala am postat la bursa.... imi cer scuze.

Editat de mz125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...