Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Revenit intre detinatorii de MZ...

Tradatorule! Acum ca ai fugit din rindurile CZ-istilor, spune si ceva detalii (cit te-a costat, de unde ai luat-o, ce an de fabricatie, kilometri...), nu fii zgircit la vorba!

Si zi-ne si ce-ai facut cu frumosul ala alb? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tradatorule! Acum ca ai fugit din rindurile CZ-istilor, spune si ceva detalii (cit te-a costat, de unde ai luat-o, ce an de fabricatie, kilometri...), nu fii zgircit la vorba!

Si zi-ne si ce-ai facut cu frumosul ala alb? :scratch:

:lol: tradatorule=judas? mai am si CZ-ul.Dar am un prieten care ar fi interesat de el...Practic e de vanzare.., si ieftin{1000 roni cu muuulte piese de rezerva).MZ-ul mi-a intrat mult mai mult la suflet..., e altceva.Apropo ..., sa fiu la tema topicului: caut spre cumparare oglinzile de ETZ, originale si portbagaj pt ETZ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi profitand de vremea insorita am mai scris in "cartea de aur" ceva km de istorie

Rodajul decurge ...ca la carte.

 

Și eu sunt pe felie. În drum spre Zlatibor (Serbia), i-am arătat MZ-ului meu muzeul locomotivelor cu abur de la Reșița.

 

post-59949-0-19970700-1348471482_thumb.jpg post-59949-0-79319900-1348471684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca lumea muzeul. Mai ales dihania aia cu rotile mai mari decat omul, cateodata ma gandesc ca actualele cai ferate s-ar putea sa nu sustina asa greutate, desi pe vremea aia traversele erau de stejar.

Editat de owene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva din medias vrea sa scape de un rt fara acte intr-o saptamana, altfel remat

acum cere 700 dar tinand cont ca rematul o sa-i dea 100 maxim, se mai poate negocia. rt-ul e al lor de demult, il cunosc pe junior.

 

numarul de tel il gasiti la vanzari motociclete pe forumul mz brothers

scuze cs nu pot da link, e mai greu de pe telefon

 

Acum dezmembreaza RT-ul, vedeti ce va trebuie, sa va faca pachet. RT-ul parca era complet

 

MZ RT 125

 

0751844738!Disponibil dupa ora 14 Mihai Corlea, Medias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dau vina pe tine owene, doar ziceam si eu , ca sa stie lumea inainte de a suna.. cum am procedat eu si ce raspuns am primit.

La inceputul saptamanii cand am vorbit cu proprietarul o zis ca era o amenintare adresata cumparatorilor... (faza cu rematul) ... amu ce sa i zic? ... daca el zice ...asa sa fie. nui nici primul nici ultimul harb de RT ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum dezmembreaza RT-ul, vedeti ce va trebuie, sa va faca pachet. RT-ul parca era complet

 

MZ RT 125

 

0751844738!Disponibil dupa ora 14 Mihai Corlea, Medias.

Daca se dezmembreaza,ma intereseaza urmatoarele:

-Telescoape fata.

-Rama si stica far.

-Manete frana,ambreiaj.

-Robinet benzina.

Cu stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... dar de care munti e vorba ?

 

În Serbia la Zlatibor.

MZ-ul meu își blesteamă ziua în care m-a cunoscut. Cred că ar fi preferat să-și petreacă bătrânețile la fier vechi, nicidecum să-și dea duhul pe coclaurile astea.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domn profesor noi ii criticam pe organizatori ca au facut intalnirea la "mama dracu" prin pietre si praf, iar d-voastra il bagati de buna voie :scratch: .

 

N-am auvt îconrto. Se mai gesăsc îcnă durmrui nesafatlate pirn Sirbea și mitococtelei mele îi palce pițun ernudo.

Cretecărotii eglnezi au anujs la colczunia că acutci cnâd srcii cvea, nu cotzeană odnirea leriletor îrtn-un cânuvt, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma și utlima liertă să fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaă colmpetă și tot o vei ptuea ctii frăă prboelme.

Fzarele srcise aftsel se îlțeneg pertnu că cotiturii nu ctisec odrinea letiroler ci câvutnul îrtneg.

 

Am fprit MZ-ul pe acii de bărotșe uileul pe la ttaoe îtcheeilurine: gnarritua de chuisală, tboă de ecaruave a gezalor asre, schămtibor de vezite etc.

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-61874-0-51015100-1349029325_thumb.jpgpost-61874-0-19289200-1349029362_thumb.jpg

 

După primii 500 de km se comportă bine. Mulțumiri celor care m-au ajutat cu piese, sfaturi, date tehnice!

 

Toate bune!

 

Vitos, te felicit personal. Bravo. Al meu are 6800 km și încă are vână.

În vacanța asta am găsit momentul potrivit să o introduc și pe Iulia, cu tact și metode pedagogice moderne, în tainele conducerii "by night" a motocicletelor cu ataș, pentru a duce mai departe tradiția familiei.

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-61874-0-51015100-1349029325_thumb.jpgpost-61874-0-19289200-1349029362_thumb.jpg

 

După primii 500 de km se comportă bine. Mulțumiri celor care m-au ajutat cu piese, sfaturi, date tehnice!

 

Toate bune!

 

 

Un om cumsecade cu un motor cumsecade.

 

Apreciez originalitatea dungilor pe rezervor .

 

Caut pentru un MZ-rt 125-3 urmatoarele piese:

-Telescoape fata.

-Rama si stica far.

-Manete frana,ambreiaj.

-Robinet benzina.

Cu stima.

 

 

www.piese-mz.net/ro

 

oameni seriosi si parolisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-61874-0-51015100-1349029325_thumb.jpgpost-61874-0-19289200-1349029362_thumb.jpg

 

După primii 500 de km se comportă bine. Mulțumiri celor care m-au ajutat cu piese, sfaturi, date tehnice!

 

Toate bune!

 

BRAVO ! Felicitari.

Nu ai avut capac la butucul rotii de la atas ? Te pot ajuta eu.

....si emblemele de pe atas ? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...