Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

Ce Satana sa fac cu 1 singura piulita? :unsure:

 

Taci din gura si ia-o...ce e moca e binevenit :).

 

Banditule e noua motocicleta ta?...sa dea naiba de nu arata asa si aici vorbesc de motor si alte cele, nu de vopsea ca aia de mai da.Bravo, arata intr-un fel ce sa mai zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc domnule profesor. Inseamna mult pentru mine parerea d-voastra.

 

Sunt precis că suportul de plastic al plăcuței de înmatriculare e ca acela pe care mi l-ai promis acum vreo 6 - 7 luni, părerea mea ...

D'abia aștept să vii să-mi mai ceri presa de scos ambreiajul. Sau actele și numărul de pe Red Bull.

Și să-mi aduci sticla de plastic cu ștuț metalic. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditule e noua motocicleta ta?...sa dea naiba de nu arata ...

 

... mai abitir ca plagiatul domnului Ponta.

 

Ce Satana sa fac cu 1 singura piulita? :unsure:

 

Hai Fishy, văd că ești on-line, lasă modestia la o parte și dă-ne adresa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba ta, eu as lua-o, e din platina, au topit platinele vechi ...

 

Până la urmă Fishy are dreptate. Ce Doamne iartă-mă să faci cu o piuliță M8 pe dreapta, pe termen scurt?

Pe termen lung însă, va fi altceva. Sistemul metric se va devaloriza, filetele vor fi nu numai dreapta sau stânga, ci se va trece la filetul unic european dreapta-stânga. În aceste condiții, piulița ordinară M8 a zilelor noastre, va valora peste 20-30 ani, echivalentul greutății în aur a proprietarului acesteia, dacă nu mai mult.

 

Media estimarilor facute de membrii Asociatiei Analistilor Financiar – Bancari din Romania (AAFBR) indica o rata anuala a creșterii prețului piulitelor M8 care s-ar putea situa la 2,2% pentru fiecare spiră de filet dreapta, respectiv 2,8% pentru filet pe stânga.

 

Acesta e motivul pentru care organizatorii au ales ca premiu piulița M8. La bursa de valori de pe Wall Street, cotele pentru M4, M5 și M6 sunt mult prea mici pentru un premiu atât de mare, iar filetele M7 sunt filete de criză și nu ni le permitem deocamdată.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Nea Petcu acuma sincer, vine iarna...nici un proiect nimic?

 

 

eu ias propune lui Nea Petcu sa isi faca un MZ Geländesport,

are el un model pregatit dar mai lipsesc doar niste elemente...

e un pacat sa nu isi completeze colectia

Editat de hufo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Petcu acuma sincer, vine iarna...nici un proiect nimic?

 

La iarnă stau pe forum și râd de ăia care-și țin motocicletele în cutii, pe rafturi și de asemenea, vreau să-mi perfecționez tehnica de semnalizare rutieră, cu referire strictă la conducerea motocicletelor clasice.

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mentionat mai sus nu am ce face cu ea.

Cine doreste piulita magica de la Domnu Petcu , ca sa o puna la gat si la batranete sa isi cumpere pastile pe ea... sa ia legatura cu dansu !

 

 

Fishy , te rog sa nu ai aceasta atitudine redundanta in ceea ce priveste cadoul oferit de catre domnul Petcu ,sti este o vorba pe care o zic latinii ,,est modus in rebus"

 

Iar pentru tine bunul meu prieten am doar o vorba :

 

,,Atitudinea este un lucru mic care face o mare diferență."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mentionat mai sus nu am ce face cu ea.

Cine doreste piulita magica de la Domnu Petcu , ca sa o puna la gat si la batranete sa isi cumpere pastile pe ea... sa ia legatura cu dansu !

domnu petcu o iau eu cu bucurie red bandit are adresa mea si daca binevoiti o puteti trimite (desi nu e meritata) mi-o doresc (nu se stie cat va fi gramul de fier peste 30 de ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu petcu o iau eu cu bucurie

 

Sharky, las-o baltă! Fishy s-a prins de șmen și nu vrea să ia țeapă. Are dreptate.

Cine Doamne iartă-mă mai are bani în zilele noastre să cumpere o piuliță M8 cu teflon și s-o mai facă și cadou?

La prima vedere, obiectul în cauză ar putea fi privit ca o piuliță ordinară numai că, orice chestiune banală poate deveni mai devreme sau mai târziu, simbolul unei alte chestiuni banale, cum ar fi aniversarea celor trei sute de pagini ale topicului MZ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sharky, las-o baltă! Fishy s-a prins de șmen și nu vrea să ia țeapă. Are dreptate.

Cine Doamne iartă-mă mai are bani în zilele noastre să cumpere o piuliță M8 cu teflon și s-o mai facă și cadou?

La prima vedere, obiectul în cauză ar putea fi privit ca o piuliță ordinară numai că, orice chestiune banală poate deveni mai devreme sau mai târziu, simbolul unei alte chestiuni banale, cum ar fi aniversarea celor trei sute de pagini ale topicului MZ.

o sa caut prin garaj o alta piulita M8 si o sa mi-o pun la gat

astazi am vorbit cu un prieten electronist care a spus ca imi face releul de incarcare electronic pentru mz a carui schema mi-ati dat-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva din medias vrea sa scape de un rt fara acte intr-o saptamana, altfel remat

acum cere 700 dar tinand cont ca rematul o sa-i dea 100 maxim, se mai poate negocia. rt-ul e al lor de demult, il cunosc pe junior.

 

numarul de tel il gasiti la vanzari motociclete pe forumul mz brothers

scuze cs nu pot da link, e mai greu de pe telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are sau cine stie unde pot gasi segmentii pentru piston de 58.72 cu o grosime de 2 mm

multumesc pentru madalionul trimis

 

Îți stă bine.

Segmenți găsești aici, pentru cilindru cu alezaj 59 mm. La ce-ți trebuie?

post-59949-0-28099800-1348266635_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îți stă bine.

Segmenți găsești aici, pentru cilindru cu alezaj 59 mm. La ce-ți trebuie?

post-59949-0-28099800-1348266635_thumb.jpg

la un cz de 175

dar de unde stiu ca e segmentul are grosimea de 2?

si in al doilea rand eu nu stiu germana si nu am mai comandat de pe acest site niciodata si nu stiu cum se face mai astept cateva zile sa primesc un raspuns de pe bursa comunistelor. sper sa aiba cineva in tara si in ultimul rand o sa apelez la site cu indrumarea dumneavostra sau a cui se pricepe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...