Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fiică-mea Iulia, mi-a adus ca cadou din San Francisco un fel de poster pictat pe o tablă.

De unde dracu știu ăia ce fac eu în garaj? Cred că mă urmăresc agenți ai CIA prin satelit și confundă aparatul meu de radio Darclee cu pickup, cu un televizor de-al lor și țuica fiartă fiartă tradițional pe Primus, cu zemurile lor de pe vremea prohibiției.

 

La mulți ani tuturor!

 

post-59949-0-14271100-1357673196_thumb.jpg post-59949-0-83501000-1357673212_thumb.jpg

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na!

Dom' Petcule

 

Îți mulțumesc pentru atenția acordată. Clipul e harașo deși n-am înțeles nimic, că nu știu limba. Dar am simțit totul, pentru că de-a lungul timpului, am trecut prin chestii d'astea.

Dacă-l cunoști, spune-i actorului principal că modelul acela de emblemă de pe rezervor, cu un unghi ascuțit spre în față, s-a utilizat după 1967. ES-ul "Zero" pe care-l conduce poate fi de dinainte de 1960 și în mod original avea niște embleme mai rotunjite, cam cum avea o cunoștință de-a mea de-acum vreo 25-30 ani,

 

post-59949-0-89112800-1357833421_thumb.jpg

 

unde "F" este distanța focală iar "Beta", unghiul la centru.

 

Oricum, ceea ce a realizat omul e foarte bine realizat.

Un an bun, cu multe bucurii și realizări!

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ulian : Uitate pe site de la semnatura mea , este pe stoc diferite modele de platini pentru RT , dar pretul depaseste cel de ETZ , care intradevart e mai ieftin si cu un pic de pilitura merge pe RT. Lasa un mesaj pe mailul shopului, daca te putem servii cu ceva si in scurt timp vei primii raspuns , preturi , plata etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raradreacuderomanacareeste

 

Stimate coleg forumist , acesta este un forum public , mai mult decat atat este un subforum dedicat motocicletelor mz (sau nu ?)

 

santem la un semniar cu tema lingvistica ? daca nu atunci hai sa lasam lucrurile cum sant si sa ne vedem fiecare de fierele sau fiarele lui.

 

 

 

toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dsd gstg, frgcdig scirg cpm aligstg... npmdr sd-o rntgogded opmgd!

primele 9 cuvinte le inteleg ,sau mai bine zis toata propozitia in afara de ultimul cuvant :grinbandit: :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate coleg forumist , acesta este un forum public , mai mult decat atat este un subforum dedicat motocicletelor mz (sau nu ?)

 

santem la un semniar cu tema lingvistica ? daca nu atunci hai sa lasam lucrurile cum sant si sa ne vedem fiecare de fierele sau fiarele lui.

 

 

 

toate cele bune.

 

Este un topic de pe un forum public. Nu este un semniar, cel mult putem putem sa-l desemnam drept workshop virtual. Iar mie nu imi place ca oamenii care scriu pe acest forum sa fie prosti.

Corijarea enuntului lui Fishy are caracter satiric si nu inseamna ca nu il apreciez pentru activitatea sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar mie nu imi place ca oamenii care scriu pe acest forum sa fie prosti.

 

Nici mie, dar n-aş zice chiar aşa. Mai degrabă neglijenţi.

Când vorbeşti, vorbele se duc în vânt dar când scrii, scrisul rămâne. Noi între noi ştim ce ne poate pielea, dar chestia este că de pe aici mai citesc şi alţii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, cand am folosit cuvantul prosti nu am facut referire nici la @Fishy nici la @dracones, departe de mine gandul acesta. L-am folosit cu caracter general. Sau daca vreti partea inversa, imi doresc ca pe acest forum sa posteze numai oameni care gandesc.

 

Ma distreaza placa asta repetata la nesfarsit, cu ce dom'le noi suntem forum de gramatica? Da dragilor, folosirea unui forum presupune o gramatica ingrijita, e un semn de respect fata de cititorii enunturilor dvs. Ca apare cate o greseala neintentionata, cum a fost cazul lui Fishy, asta e un accident pe seama caruia ne distram si nu trebuie sa sarim de poponeata in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma uitam la ele si ma intreb de unde itit dai seama ca sunt noi...poate de aproape sa se vada mai bine dar observ ca cel putin aripioarele cilindrului sunt putin ciupite sau usor atinse prin unele locuri, deci a fost folosit.

Apropo intreb si eu ca tot veni vorba si m-am lovit de cateva ori de niste oferte cilindru si piston prezentate in stare foooarte buna...cum deosebim combinatia asta cilindru+ piston plus eventual segmenti buni sau cat mai bini ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...