Sari la conținut

Se Vinde...


sangre
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ural, nipru, sunt motorete cu personalitate. cunosc ce vrei sa zici. de ex, o japoneza este fada...am avut nipru, si acum am tdm . e ok mobra asta, dar pana mea, mi-e dor de nepra, si ma simteam altfel cu ea. de fiecare data cand faceam o plimbare o consideram o realizare...japoneza este...plictisitoare.

 

 

corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poveste: se insoara omul cu grazziela, o bruneta traznet, nu are nici un defect, e frumoasa, stilata, focoasa, toti si-ar dori-o. o iubeste cu adevarat dar ... marea lui iubire (dinainte sa se insoare) e natasha :kick: , o fata mai de la tara, dar isi aduce aminte mereu de mirosul ei (nu parfumul chanel al grazzielei). asa ca omul se hotaraste sa divorteze si sa se insoare cu natasha. isi intreaba prietenii: unii ii zic, :crack: ce? esti nebun? taranca aia? nu vezi ca nu are stil, uite cum se imbraca, parul despletit, pe cand grazziela e o doamna, aranjata mereu. altii ii zic: :crack: natasha e ... speciala, are un nu-stiu-ce, stie sa te faca sa o doresti.

orice asemanare este strict intamplatoare :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poveste: se insoara omul cu grazziela, o bruneta traznet, nu are nici un defect, e frumoasa, stilata, focoasa, toti si-ar dori-o. o iubeste cu adevarat dar ... marea lui iubire (dinainte sa se insoare) e natasha :crack: , o fata mai de la tara, dar isi aduce aminte mereu de mirosul ei (nu parfumul chanel al grazzielei). asa ca omul se hotaraste sa divorteze si sa se insoare cu natasha. isi intreaba prietenii: unii ii zic, :crack: ce? esti nebun? taranca aia? nu vezi ca nu are stil, uite cum se imbraca, parul despletit, pe cand grazziela e o doamna, aranjata mereu. altii ii zic: :cheers: natasha e ... speciala, are un nu-stiu-ce, stie sa te faca sa o doresti.

orice asemanare este strict intamplatoare :P .

Da ma , dar odata luata Natasha trebuie sa te apuci din nou de baut vodka ...ca sa poti sa vietuiesti cu ea... :kick: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa, frumoasa, dar nu e mai bine sa o cuceresti? trebuie sa-ti cada in poala? vinzi guzzi, pui restul si ai cumparat ural-ul. nu e mai frumos sa te chinui si tu putin? cauta un atas pentru uralul ala al tau. e beton pentru ce vrei tu. intetinerea pentru 2 motociclete? guzzi e scump tocmai pentru ca e o motocicleta sa tina o viata, nu o sa fie scump de intretinut, roti, ulei, baterie, placute frana, bujii, astea le bagi la orice motocicleta si costa exact lafel. am mai vorbit asta. nu da guzzi, ia-ti atas, chinuie-te si fa-l. nu e asa greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ce sacrificii nu face omul pentru a ajunge sultan. Si vinde odata "gutanul" ala, ca despre asta era vorba la inceput. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ajuns la concluzia ca ai in final de unde sa pui pe masa 10 000 Eu? Sau topicul asta, ca alea cu vand ba nu mai vand Uralul, exprima doar o nehotarare? De ce crezi ca o sa indragesti Rangerul ala de 10 000 Euro care este foarte asemanator cu Uralul tau bun de 900 Euro pe care il neglijezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

"alooo " "dragi motociclisti..."da' ia lasa-ti dreaqului GUZZI-urile sau URALELE si altele de genul ! VOI STIATI CA E CONCERT IRON-MAIDEN IN ROMANIA PE 4 AUGUST 2008 ?! adica chiar "THE IRON-MAIDEN".... io cred ca e la misto... :crack: IERI S-AU PUS BILETELE LA VANZARE :kick:

 

ar fi prea frumos... :crack:

 

chiar asa : ce are URALUL ala nou FATZA DE URALUL ALA VECHI..ia repede , enumerati diferentele , ca m-ati facut curios! :cheers:

 

 

http://www.myticket.ro/ro/bilete/62/detali...#biletemyticket

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru @Aleko...

 

Pai...in primul rand ca eu sunt singurul in masura sa decid ce fac cu motocicletele mele sau daca le vand sau nu...si daca am decis sa fac pasul asta nu-ti imagina ca fac asta urmarind filmuletele de pe youtube....

Stii foate bine care sunt avantajele unui motor cu atas asupra unuia solo...si Daca tin Uralul de 650 ce fac..iar incep sa cumpar piese de tot cacatu de la Gaspar...

Si in primul rand nimic nu se compara cu o motocicleta noua...cu inima Hertzog in ea si sculele italienesti si japoneze pe ea...Am dreptate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru @Aleko...

 

Pai...in primul rand ca eu sunt singurul in masura sa decid ce fac cu motocicletele mele sau daca le vand sau nu...si daca am decis sa fac pasul asta nu-ti imagina ca fac asta urmarind filmuletele de pe youtube....

Stii foate bine care sunt avantajele unui motor cu atas asupra unuia solo...si Daca tin Uralul de 650 ce fac..iar incep sa cumpar piese de tot cacatu de la Gaspar...

Si in primul rand nimic nu se compara cu o motocicleta noua...cu inima Hertzog in ea si sculele italienesti si japoneze pe ea...Am dreptate?

nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru @Aleko...

 

Pai...in primul rand ca eu sunt singurul in masura sa decid ce fac cu motocicletele mele sau daca le vand sau nu...si daca am decis sa fac pasul asta nu-ti imagina ca fac asta urmarind filmuletele de pe youtube....

Stii foate bine care sunt avantajele unui motor cu atas asupra unuia solo...si Daca tin Uralul de 650 ce fac..iar incep sa cumpar piese de tot cacatu de la Gaspar...

Si in primul rand nimic nu se compara cu o motocicleta noua...cu inima Hertzog in ea si sculele italienesti si japoneze pe ea...Am dreptate?

1. da - decizia e a ta. nici nu mai conteaza daca e logica sau nu :P .

2. da - un motor cu atas are ... ceva in plus fata de unul solo :lol:

3. da - cu o motocicleta noua nu se compara decat ... alta motocicleta noua.

deci ai dreptate!

@drobu: "nu"-ul tau poate fi valabil doar in legatura cu pretul rangerului :cheers:

off topic: daca mos craciun ar veni in loc de sanie cu un ranger :crack: plin de cadouri in atas, cati dintre voi nu l-ati imbata si l-ati trimite inapoi cu avionul, la first class, cu cadouri cu tot :crack: (doar uralul sa ramana)? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko:

Dark Rider 82 de ce plua mea parazitezi topicul asa? Stai linistit, scrie ce-ti trece prin cap, nu mai fac pe moderatorul.

Sangre, ai avut intotdeauna varianta sa cumperi piesele de la Ural Moto, oricum nu ai cumparat nimic legat de motor, fiindca nu ai avut si nu o sa ai nevoie, Ural 650 cu motor mai bun ca al tau gasesti mai rar. Daca te-as sti mai hotarat chiar as crede ca vrei sa iei Ural aminteste-ti ca aici spuneai ca vei cumpara Ural Solo si dincolo ca iei Intruder, dar ai facut cea mai desteapta miscare si ai luat Moto-Guzi California, un motor excelent intr-o conditie de invidiat. De unde stii ca iti place sa mergi cu atasul? Daca renunti la astea 2 si te bagi sa iei Ranger nu o sa mai ai motocicleta solo, chiar si eu care sunt motociclist fiindca mi-am dorit Nipru cu atas, imi doresc uneori sa merg pe 2 roti. Nu zic sa nu-ti iei, ia-ti, dar fa-o fara sa te codesti atat.

Poate observi ca te sfatuiesc pentru bunastarea ta, in ciuda faptului ca mi-as dori sa vad 10 Rangeruri pe strazi, si le doresc vanzare baietilor de la Ural Moto.

Sa zicem ca, cumperi Uralul ala vopsit de camuflaj si nu-ti place si vrei sa-l vinzi ca pe Guzi, cine crezi ca-ti da mai mult de 5000 Euro?

Editat de hexstatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma Aleko ai dreptate...adevarul e ca daca bag banii in Ranger cu el raman si investitia n-o mai recumeprez niciodata...

Merci pentru sfatul tau si este apreciat sa stii.....

 

 

Multe variabile sunt aici sa stii multe lucruri sint importiv si doar cateva pro...

cel mai probabi...judecand dupa cum are romanu bani...probabil ca o sa raman cu Uralul si cu Guzzi

 

Iar Uralul asta o sa-l fac cu atas macar astfel...nu renunt la bunatate de motor (Guzzi) si am si Uralul cu atas....asta pare sa fie cea mai fiabila varianta...

 

Multumesc tuturr pentru pareri pentru sfaturi si indrumari...

Se poate inchide topicul :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:crack: stati asa nu-l inchideti! sa-l mai parazitez un pic

 

 

topicul asta era degeaba de la bun inceput...URAL mai are mult pana sa vanda motoare de 10000 de euroi... :kick:

 

 

ciao! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...