Sari la conținut

vulcanizare pt. moto ?


mugurel
 Share

Postări Recomandate

am luat cauciucul si nu stiu unde pot sa merg sa il schimb . da` nu vreau sa merg cu roata in mana . exista vreun service sau vulcanizare sa merg si eu cu moto si sa se ocupe ei de dat roata jos , schimbat pneu , pus roata la loc ? preferabil sa fie niste oameni care au habar ca nu vreau sa imi strice motoru` . si sa fie in Bucuresti ....

va multumesc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat cauciucul si nu stiu unde pot sa merg sa il schimb . da` nu vreau sa merg cu roata in mana . exista vreun service sau vulcanizare sa merg si eu cu moto si sa se ocupe ei de dat roata jos , schimbat pneu , pus roata la loc ? preferabil sa fie niste oameni care au habar ca nu vreau sa imi strice motoru` . si sa fie in Bucuresti ....

va multumesc ...

ba o sa mergi cu roata in mana sau cu taxiul..ca aia nu ti-o dau jos.pana se face la orice vulcanizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

cata, te contrazic aici... sunt cei de la Sama de langa porsche romania care fac tacam complet si echilibreaza pe deasupra...

o operatiune d-asta poate sa te duca pe la 300K.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

1.Sama,dar cel de pe Calea Plevnei

2.Auto Zone,care se afla pe bulevardul acela unde este reprezentanta Seat si Skoda.(vis-a-vis de Sama din Pipera)

Amindoua centrele sunt verificate personal de mine,au scule si iti demonteaza/monteaza rotile de la motor.

Bafta multa.

LUIGI VICOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Sama,dar cel de pe Calea Plevnei

2.Auto Zone,care se afla pe bulevardul acela unde este reprezentanta Seat si Skoda.(vis-a-vis de Sama din Pipera)

Amindoua centrele sunt verificate personal de mine,au scule si iti demonteaza/monteaza rotile de la motor.

Bafta multa.

                                                LUIGI VICOL

Sama cei mai nenorociti bisnitari ca altfel nu am cu sa le spun ca sa-ti bage Azot in roata la moto te costa 80.000 per buc. iar la pod la fundeni pt. auto e 30.000

Am schimbat la Sama Plevnei gumele la auto pt. iarna 4 buc. si ma costat

1.400.000 fara azot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sama cei mai nenorociti bisnitari ca altfel nu am cu sa le spun ca sa-ti bage Azot in roata la moto te costa  80.000 per buc.  iar la pod la fundeni pt. auto e 30.000

Am schimbat la Sama Plevnei gumele la auto pt. iarna 4 buc. si ma costat

1.400.000 fara azot.

AZOT? Lamuriti-ma si pe mine la ce foloseste azotul in roata? merge motoreta mai bine? Am auzit ca e la moda, dar DE CE, nu stiu!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azotul are 2 proprietati importante ... prima e ca nu isi schimba volumul in functie de temperatura (nu mai trebuie sa faci presiunea asa des ca si cu aer) si a doua ar fi ca e un pic mai usor decat aerul (asta e fitza dar....de ce nu ? ) :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azotul are 2 proprietati importante ... prima e ca nu isi schimba volumul in functie de temperatura (nu mai trebuie sa faci presiunea asa des ca si cu aer) si a doua ar fi ca e un pic mai usor decat aerul (asta e fitza dar....de ce nu ? )  :friends:

Si cica etanseaza mai bine si nu mai face condens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Sama cei mai nenorociti bisnitari ca altfel nu am cu sa le spun ca sa-ti bage Azot in roata la moto te costa  80.000 per buc.  iar la pod la fundeni pt. auto e 30.000

Am schimbat la Sama Plevnei gumele la auto pt. iarna 4 buc. si ma costat

1.400.000 fara azot.

Servus..

Omul vorbea de un motor,nu de masina.

Tepari sunt oriunde.

Pe mine opersonal la Auto Zone m-a costat 120000 montat o guma(echilibtar/montat/demontat de pe motocicleta).

Ti se pare asa de scump?

LUIGI VICOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus..

Omul vorbea de un motor,nu de masina.

Tepari sunt oriunde.

Pe mine opersonal la Auto Zone m-a costat 120000 montat o guma(echilibtar/montat/demontat de pe motocicleta).

Ti se pare asa de scump?

                                                      LUIGI VICOL

Pe fundeni la moto azotul e free

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...