Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Am nevoie pentru GS500E din 1993 de senzori de la aprindere.Sunt doua bobine ce inlocuiesc platinele.Cine stie si da o informatie valabila mare recompensa in bere.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai sa va povestesc si eu cum am trecut aseara de la agonie la extaz...

veneam linishtit de la mall plaza spre crangasi, pe banda doi, mergand ca de obicei cu cam 10 km mai repede decat masinile ca sa nu se bage peste mine pe banda... mai aveam si pasager o tipa care nu mai mersese pana atunci pe motor... si cum mergeam noi asa tropa tropa tropa tropa... ma pomenesc cu o masina albastra (nu stiu marca pe ca la mine asa se deosebesc masinile... dupa culoare :rose: ) peste mine pe banda... trag stanga si o evit la cam 20 de cm si dupa ce ma fac vazut si mai ales auzit (12k de ture cu ambreajul apasat si claxoane luuuuungi catre mortzii si stramoshii ma-sii de la amiba incoace) ma duc langa masina cu gandul sa rup o oglinda... cand colo ce-mi vad ochii... surpriza si stupoare... tadadam... o tipa la volan... cam 20 max 25 de ani... atunci mi-au mai trecut dracii in timp ce o faceam in toate felurile, dar ce sa vezi... cand dau sa plec o bufneshte pe-aia un ras de-ala dement... mama imi venea sa ma dau jos sa-i rup dintzii... da' am zis: calm tendoane... calm... si-am plecat...

mergand eu in draci spre casa pe splai (drumu destul de liber) nu stiu ce ma apuca sa merg incet...relaxat... cu 70... ca de obicei pe-acolo merg cu 90 seara cand e liber... si la un semafor plec in tromba si ma ridic frumos in picioare si merg asa cam 200m... n-apuc sa ma pun jos ca sare in fazta mea un nene foarte fluorescent asa de felu lui... imi face semn sa trag pe dreapta... trag... radaru... (shit)... 73 la ora si prins in poza in picioare... dau sa "negociez" nu merge... pana la urma am zis sa platesc amenda pe loc (cica acum se poate) ca sa nu mai umblu... si cum n-aveam bani la mine plec sa sun pe cineva sa-mi aduca... ma intorc la masina dupa 2-3 min. (politzistul completa de zor si eu deja ma obishnuisem cu gaura din buzunar) si ii zic ca vine cineva peste 5 minute sa-mi aduca bani... la care el se uita la mine si cica: "hai ca l-am facut avertisment da' oricum ai 3 puncte de penalizare"

(si faza la care am ramas masca)

 

ORICUM AM VAZUT CA ESTI UN MOTOCICLIST FOARTE CUMINTE... :(

 

si am plecat repede repede pana nu se razgandeshte :finger:

initial voiam sa ii cer poza macar s-o am ca omu mi-a zis ca era specataculoasa dar m-am multumit sa zic Doamne-ajuta ca n-am mai dat si bani...

 

si vreau sa zic ca m-a inveselit tipu foate tare... a fost amabil... asa am trecut eu de la agonie psihica si draci la euforie si extaz

 

si catarsis frate :P

 

RESPECT politzishtii tineri fara ochelari de cal in ceea ce priveshte legea. pana acum numai de de-astia am avut parte in bucuresti... ce-i drept majoritatea erau motopolitisti, da' uite ca se poate si la astia cu masini. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va povestesc si eu cum am trecut aseara de la agonie la extaz...

veneam linishtit de la mall plaza spre crangasi, pe banda doi, mergand ca de obicei cu cam 10 km mai repede decat masinile ca sa nu se bage peste mine pe banda... mai aveam si pasager o tipa care nu mai mersese pana atunci pe motor... si cum mergeam noi asa tropa tropa tropa tropa... ma pomenesc cu o masina albastra (nu stiu marca pe ca la mine asa se deosebesc masinile... dupa culoare :rose: ) peste mine pe banda... trag stanga si o evit la cam 20 de cm si dupa ce ma fac vazut si mai ales auzit (12k de ture cu ambreajul apasat si claxoane luuuuungi catre mortzii si stramoshii ma-sii de la amiba incoace) ma duc langa masina cu gandul sa rup o oglinda... cand colo ce-mi vad ochii... surpriza si stupoare... tadadam... o tipa la volan... cam 20 max 25 de ani... atunci mi-au mai trecut dracii in timp ce o faceam in toate felurile, dar ce sa vezi... cand dau sa plec o bufneshte pe-aia un ras de-ala dement... mama imi venea sa ma dau jos sa-i rup dintzii... da' am zis: calm tendoane... calm... si-am plecat...

mergand eu in draci spre casa pe splai (drumu destul de liber) nu stiu ce ma apuca sa merg incet...relaxat... cu 70... ca de obicei pe-acolo merg cu 90 seara cand e liber... si la un semafor plec in tromba si ma ridic frumos in picioare si merg asa cam 200m... n-apuc sa ma pun jos ca sare in fazta mea un nene foarte fluorescent asa de felu lui... imi face semn sa trag pe dreapta... trag... radaru... (shit)... 73 la ora si prins in poza in picioare... dau sa "negociez" nu merge... pana la urma am zis sa platesc amenda pe loc (cica acum se poate) ca sa nu mai umblu... si cum n-aveam bani la mine plec sa sun pe cineva sa-mi aduca... ma intorc la masina dupa 2-3 min. (politzistul completa de zor si eu deja ma obishnuisem cu gaura din buzunar) si ii zic ca vine cineva peste 5 minute sa-mi aduca bani... la care el se uita la mine si cica: "hai ca l-am facut avertisment da' oricum ai 3 puncte de penalizare"

(si faza la care am ramas masca)

 

ORICUM AM VAZUT CA ESTI UN MOTOCICLIST FOARTE CUMINTE... :(

 

si am plecat repede repede pana nu se razgandeshte :finger:

initial voiam sa ii cer poza macar s-o am ca omu mi-a zis ca era specataculoasa dar m-am multumit sa zic Doamne-ajuta ca n-am mai dat si bani...

 

si vreau sa zic ca m-a inveselit tipu foate tare... a fost amabil... asa am trecut eu de la agonie psihica si draci la euforie si extaz

 

si catarsis frate :P

 

RESPECT politzishtii tineri fara ochelari de cal in ceea ce priveshte legea. pana acum numai de de-astia am avut parte in bucuresti... ce-i drept majoritatea erau motopolitisti, da' uite ca se poate si la astia cu masini. :P

Super tare faza cu politia ai scapat usor, sper ca nu mai ai alte puncte, iar despre faza cu proasta aia bine ca nu ati patit voi nimic ,dar merita cate uni o bataie asa ca se se invete minte ca atfel nu se potolesc.

in weekend esti in bucuresti? facem o plimbare mai lunga ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va povestesc si eu cum am trecut aseara de la agonie la extaz...

si cum mergeam noi asa tropa tropa tropa tropa... ma pomenesc cu o masina albastra (nu stiu marca pe ca la mine asa se deosebesc masinile... dupa culoare :( ) peste mine pe banda... trag stanga si o evit la cam 20 de cm si dupa ce ma fac vazut si mai ales auzit (12k de ture cu ambreajul apasat si claxoane luuuuungi catre mortzii si stramoshii ma-sii de la amiba incoace) ma duc langa masina cu gandul sa rup o oglinda... cand colo ce-mi vad ochii... surpriza si stupoare... tadadam... o tipa la volan... cam 20 max 25 de ani... atunci mi-au mai trecut dracii in timp ce o faceam in toate felurile, dar ce sa vezi... cand dau sa plec o bufneshte pe-aia un ras de-ala dement... mama imi venea sa ma dau jos sa-i rup dintzii... da' am zis: calm tendoane... calm... si-am plecat...

 

Eu am patit-o acum vreo luna si ceva, pe chei, la podul din dreptul strazii Victoria incepe sa ma claxoneze insistent o masina din spate, aparent nu mergeam destul de repede (la vreo 60km/h, era 10 seara). Prind semaforul de la intrarea in p-ta Unirea, ma uit in spate, la volan o doamna, asa la vreo 40 de ani. Ii fac un semn ca nu e intreaga la minte, si cand se face verde merg usurel mai departe. Ce sa zic, la cat de grabita era, am mers langa masina ei pana la intrarea pe calea calarasilor. O fi avut ceva nervi, saraca.

 

Iar despre politisti, cand mi-am luat moto, eram cu numar "rosu", scris pe o hartie (pt ca bineinteles originalul era pe placuta in format pt masina). Asa am luat moto de la dealer. Si cum ma plimbam eu intr-o seara, se ia un politist dupa mine cu masina, imi face semn sa opresc, imi cere talonul, se uita el acolo, dupa care ma intreaba unde e numarul original. Ii zic ca-i acasa, ca asa am luat moto de la dealer, la care el: ori iti dai numarul jos acuma ori iti dau amenda. Bineinteles ca mi-am dat numarul jos si am circulat asa pana acasa :P. Ceea ce banuiesc ca se incadra la contraventie, de asemenea, dar daca nenea politistul mi-a spus sa o fac, m-am conformat.

 

Pe cand o alta intalnire? Asta seara, maine seara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in weekend esti in bucuresti? facem o plimbare mai lunga ?

 

 

facem facem!!! :(

hai care va mai bagati la o iesire din orash?... sa stabilim de-acum ce si cum... mie unu mi-e indiferent unde mergem... astept propuneri...

 

Eu am patit-o acum vreo luna si ceva, pe chei, la podul din dreptul strazii Victoria incepe sa ma claxoneze insistent o masina din spate, aparent nu mergeam destul de repede (la vreo 60km/h, era 10 seara).

 

 

Pe cand o alta intalnire? Asta seara, maine seara?

 

 

Pai la viteza aia si eu te-as fi claxonat. :P

Daca mergi in ritm cu masinile (sau mai incet ca ele) cresc rau shansele sa se bage maniacii grabitzi peste tine pe banda... recomand calduros sa circuli cu 10 - 20 la ora mai mult ca ele, sa nu stai in punctul mort al cuiva, etc. De radare nu-ti fie frica... daca esti intre masini nu te ia nici dracu...

 

1. Esti mai mic

2. Ai numar numai pe spate deci daca nu te opreshte... in poza slabe shanse sa se vada numarul

 

Pe mine aseara m-au prins ca ma apucasem sa o iau in fatza rau... am demarat rapid de la semafor si eram cam singur pe shosea... si in picioare pe trotineta... bate la ochi... da' bulanu' porcesc e bulan porcesc... probabil m-au lasat sa scap ca au zis ca nu-s din orash... deh... buletin de calarashi (fara mutatzie), nr de calarashi, fatza mea inocenta de copil nevonovat si MOTOCICLIST CUMINTE (ca iar imi aduc aminte)... :P

 

Cat despre plimbare... in weekend... sambata ar fi perfect... hai care facetzi pe road captain-u' si stabilitzi traseu?

Editat de Tendon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 3 luni ma kinui sa gasesc un cacao de maneta de ambreiaj

fuck o dzo,da i facuta din aur?de ce nu gasesc????????????????

azi primul raspuns pozitiv,cei d ela reprezentanta mi o aduc in 3 saptamani si mi cer 98 d euro plus tva.mi se pare exorbitant.dar nu mai pot sta pe tusa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 3 luni ma kinui sa gasesc un cacao de maneta de ambreiaj

fuck o dzo,da i facuta din aur?de ce nu gasesc????????????????

azi primul raspuns pozitiv,cei d ela reprezentanta mi o aduc in 3 saptamani si mi cer 98 d euro plus tva.mi se pare exorbitant.dar nu mai pot sta pe tusa

 

nishte terminatzi astia de la service de la suzuki... dupa ce ca n-au nimic pe stoc mai aduc si din luna in luna marfa... ti le fabrica atunci... sa fie proaspete... si au si nishte pretzuri de te cruceshti... si hai sa zicem ca asta ar fi acceptabil... da mai au si un chef sa te ajute de-ti vine sa le dai cu ceva in cap... eu am vrut un contact... mi-a venit in 4 sapt... adica sapt trecuta... si acum de o sapt ma chinui sa-si faca mecanicu timp sa schimbe o amaraciune de contact...

 

azi sunt plictisit si irascibil si de-aia scriu mesaje lungi...si plictiseala o sa degenereze in violentza asa ca

HAI SA FACEM GASHCA SI SA DAM FOC LA SERVICE-UL SUZUKI!!!!

sangeeeeeee, matzeeeeeeee, revolutzieeeeeeee...

 

mai vroiam sa spun ceva da am uitat... mi-e somn acum... las ca va spun mai tarziu cand mi-oi aminti...

 

 

 

 

 

 

 

offfff nu se mai face odata 14:15... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-a oprit politistul odata, si tare mi-e teama ca voi fi prada usoara luni dupa masa. Nr. expirate in 30.05, identificare la RAR in 04.06. Cred ca ar trebui sa murdaresc "stampila aia rosie" de la margine, sa fac si eu vreo 20km pana la RAR si inapoi. Altfel nu pot! Si sper ca si pe mine sa ma lase in pace, doara si eu sunt UN MOTOCICLIST CUMINTE. Nici macar nu fac slalom printre masini, de fata cu politaiul. :P

 

Dupa aceea promit sa ma cumintesc de tot :( oricum am de gand sa-mi plimb motorul si prin afara, sa mai dau liber la "ai nostri" putin.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 3 luni ma kinui sa gasesc un cacao de maneta de ambreiaj

fuck o dzo,da i facuta din aur?de ce nu gasesc????????????????

azi primul raspuns pozitiv,cei d ela reprezentanta mi o aduc in 3 saptamani si mi cer 98 d euro plus tva.mi se pare exorbitant.dar nu mai pot sta pe tusa

 

 

De ce nu incerci la Louis....eu am luat de acolo si m-a costat vreo 15-20E ... si cred ca poti gasi pe cineva sa ti-o aduca mai repede. Succes...

 

Am exagerat cu pretul.... e doar 6 E...

http://www.louis.de/_10242b41f5dfeafa5c876...tnr_gr=10019890

Editat de monitz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la viteza aia si eu te-as fi claxonat. :(

Daca mergi in ritm cu masinile (sau mai incet ca ele) cresc rau shansele sa se bage maniacii grabitzi peste tine pe banda... recomand calduros sa circuli cu 10 - 20 la ora mai mult ca ele, sa nu stai in punctul mort al cuiva, etc. De radare nu-ti fie frica... daca esti intre masini nu te ia nici dracu...

 

Cat despre plimbare... in weekend... sambata ar fi perfect... hai care facetzi pe road captain-u' si stabilitzi traseu?

 

Pai nu prea aveam unde sa alerg, e bucata aia de langa Tribunalul Bucuresti, aveam masina in fatza, am zis sa nu ma infig in poponeata ei, in lateral alte masini, nu aveam cum sa o zbughesc. Plus ca eram la o plimbare pentru relaxare :rose:, nu simteam nevoia sa alerg mai repede.

 

Eu sambata am o cununie civila in program, si dupa aia nu mai stiu ce alte treburi. Plus ca presimt ca nu mai am mult gaz in rezervor si mai am o saptamana pana la salariu :P . Asa ca poate doar o plimbare scurta, pana o trec pe RES :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi

raman dator pana n gat

daca vii prin oradea ai 10 pizza de la mine

 

Cu mare placere...... :P

Ai grija la anul de fabricatie al motocicletei.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata destinatia o avem. Cheiaaaaaaaaaaaaa. si ziua o sa fie duminica nu sambata ca e lumea mai libera... asa ca hai saritzi cu prezentza sa facem un drum frumos. toata lumea e invitata... nu numai GS-ishtii. luatzi-va prieteni, pasageri, catzei, purcei si eventual camerele foto :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc maergeti.. sa nu treceti de cheia :( ca pe la sacele cica e scandal mare cu ai nostrii "colorati" cam nu le priesc moto.. zgomotul lor etc. mai ales ca un moto le-a omorat un cal care tot ei l-au lasat in drum. aveti grija dc e s-o luati acolo :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lume,eu nu stiu daca si cum o sa pot veni duminica(o sa incerc!) dar, am ceva mult mai important de propus : MOTOROCK !!! 8-9-10 iunie ? HAI LUME CINE SE BAGA CA E APROAPE SI E MAI MULT DECAT MISTOH... haideti sa formam o gasca de gsisti si sa rupem gura targului :( :P :P eu as propune plecarea vineri..sau simbata dar dimineata.

astept pareri si sugestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata destinatia o avem. Cheiaaaaaaaaaaaaa. si ziua o sa fie duminica nu sambata ca e lumea mai libera... asa ca hai saritzi cu prezentza sa facem un drum frumos. toata lumea e invitata... nu numai GS-ishtii. luatzi-va prieteni, pasageri, catzei, purcei si eventual camerele foto :P

Eu ma bag :( despre ora si locul de intalnire vorbim sambata nu i asa :rose: si sa speram ca vremea o sa tina cu noi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ce sens,ca nu vad sa scrie de an akolo?

a mea e din 92,seria gm51 b

 

Daca e din '92 atunci e ok link-ul pe care ti l-am dat. Din cate am vazut eu se potriveste modelul asta pentru moto fabricate pana in '96. Mult succes........de schimbat se schimba foarte usor..... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...