Sari la conținut

Dkw Nz 350, 350-1 Si Alte Modele


DKWraith
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci de instiintare! Din pacate nu este ce ma intereseaza pe mine. Dar poate sant alti doritori.

 

am vb cu cineva aserara pe mes de un dkv si un bmw da nu stiu ce model de bmv orcum ma asigurat ca e vechi, e al unui vecin si azi a zis ca revine cu detalii si poate ceva poze. bmw ia dat cineva 5000 eur si nu la dat, zicea ca e tot original acu nus dau mai multe datalii cand aflu.

 

--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 14:46 -------------
uote si ceva poze nu stiu de preyuri inca aflu deseara

post-24200-1201783503_thumb.jpg

post-24200-1201783523_thumb.jpg

post-24200-1201783545_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu cineva aserara pe mes de un dkv si un bmw da nu stiu ce model de bmv orcum ma asigurat ca e vechi, e al unui vecin si azi a zis ca revine cu detalii si poate ceva poze. bmw ia dat cineva 5000 eur si nu la dat, zicea ca e tot original acu nus dau mai multe datalii cand aflu.

 

<small>--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 14:46 -------------</small><br/>uote si ceva poze nu stiu de preyuri inca aflu deseara

bmw ala e R25 parca...oricum nu face mai mult de 5000 epuroi[poate nici atat]:deci abureala zic eu cu pretul oferit

DKW ala pote face vreo 2000 da gata restaurat...asa cum e max. 1000

My two cents. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmw ala e R25 parca...oricum nu face mai mult de 5000 epuroi[poate nici atat]:deci abureala zic eu cu pretul oferit

DKW ala pote face vreo 2000 da gata restaurat...asa cum e max. 1000

My two cents. :bigstar:

DKW-ul asta a ajuns la mine anul trecut in primavara cu tot cu atasul Steib si m-as mira sa mai fie de actualitate anuntul :bigstar: Pe langa rotile lipsa si probleme la aprindere mai avea lipsa si axul de starter cu pedala iar pistonul era mai lung si lovea fusta in ambielaj.Asa ca era cam greu cu restaurarea.Bmw-ul R 25/2 arata binisor dar pana la 5000 de euro mai tre sa-l bata putin la c.u.r. ca sa ia bani astia pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DKW-ul asta a ajuns la mine anul trecut in primavara cu tot cu atasul Steib si m-as mira sa mai fie de actualitate anuntul ...

si asa sa nu mor curios cat ai dat pe el[da-mi PM daca e secret].nu de alta dar sunt curios cum mi merge piata. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asa sa nu mor curios cat ai dat pe el[da-mi PM daca e secret].nu de alta dar sunt curios cum mi merge piata. :bigstar:

Motocicleta e una si aceiasi cu cea din linkul de mai sus pe care se cerea 600 euro dar a fost cumparata de la Medias de cineva din Timisoara undeva pe la 3-400 e iar de la respectivul am luat-o eu cu 750e si am vandut-o pe ebay cu 800e dar fara atas.Defapt scopul meu a fost atasul Steib LS 200 care mi-a placut foarte mult si pe care il am si acum.Neamtul care a cumparat motorul de la mine,dupa 2 sapt.la revandut in pierdere cu 550e.Ceva nu ia placut la el.

post-19117-1201877517_thumb.jpg

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant circuit. Daca era vreun NZ, ma interesa.

 

Maine ma duc sa vad DKW-ul lui superbiggy, sa vedem ce se alege. Ma intereseaza doar pentru rezervor, cadru central si roti.

 

--- Mesaj completat în 02 Feb 2008 18:40 -------------
Am vazut DKW-ul lui superbiggy. Este greu de refacut. Are spate de Planeta prins in suruburi si bascula de Jupiter, Roata spate este de ceva rusesc(???), furca de Festival, aprindere de Minsk (nu mai e functionala). Motorul are cilindrul cu o adaptare sudata pentru un carburator de orice altceva, plus niste aripioare de racire lipsa si inlocuite cu un mic radiator facut , lipsa cricul central, cricul lateral e de Ij. In afara de motor(fara cilindru), cadrul central,rezervor si roata fata, nimic nu e d DKW. Pret: minim 1000RON.

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Acu vad ca ai inca o motocicleta, asa ca la ce iti trebuie sa dai cu batul in balta?

Pai daca nu gasesc jugul de sus de la furca...macar sa-mi faca cineva unul identic, pe bani, bineinteles!

cealalta e o Yamaha XS 400,si aia cu mici probleme...

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai numai ce se lauda unul pe coltul comunistelor ca fabrica aproape orice piesa, binenteles pentru bani. Sau asteptai telefon din partea lui? :rusinica:

http://www.oldtimergarage.szn.pl/store/index.php

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...