Sari la conținut

Magic Circle Festival - Manowar + cursa MotoGp de la Sachsenring


NVS
 Share

Postări Recomandate

In vara(9-12 iulie) are loc in Germania, Magic Circle Festival avand cap de afis in fiecare din zile trupa Manowar, va fii ceva unic(vor canta primele 4 albume integral, in fiecare seara cate unul), detalii pe www.magiccirclefestival.com.

Noi suntem deja 3 motociclisti care vom merge pe 2 roti acolo, daca mai sunt doritori asteptam un semn.

Traseul va fii: Romania-Ungaria-Austria-Germania, intre 1900-2100 km, in funtie de ce traseu vom alege, pt ca vom si vizita tarile prin care vom trece.

Am pus si o poza cu traseul cel mai scurt, cu cei 1400km numai de autostrada.

Hail & Kill!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti face o estimare de timp si bani? (opriri, locuri de ramas peste noapte, etc) - pentru a putea estima necesarul de concediu.

 

 

Ma indoiesc ca vor fi amatori de a obtine certificat iron butt cu ocazia asta (1600 km in 24h nu e chiar asa dificil :P ) desi nu e o idee tocmai rea :bigstar: (ma teneteaza, cine mai vrea ?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca timp am estimat in mare cam asa...maxim 3 zile dus(traseu de vizitat), 4 zile sunt de festival, ziua de dupa festival e de odihna si apoi 2 zile de intors(direct pe autoband), ar cam fii maxim 10 zile de nebunie...

ca bani, depinde de ce vrea sa faca fiecare, noi deja ne-am procurat biletele la festival, unde camparea este inclusa, deci in germaina nu e problema cu cazarea.

calculul la benzina consumata in mare este de 10-12 milioane dus-intors, depinde de stilul de mers si ce traseu vom alege.

eu unul imi estimez o suma de 1000 de euro pt aceasta plecare, ca sa ma simt bine si sa nu am probleme.

vom avea dupa noi si masini care ne pot ajuta la transportul bagajelor, sacii de dormit, cort, pt campare, la o adica si opririle de pe drum le putem face tot cu camping de cort, depinde de ce hotaram. sa vedem cati alti doritori mai sunt.

 

--- Mesaj completat în 08 Jan 2008 17:54 -------------
nimeni nu se mai baga?

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa ma prind de acum daca o sa adun 10 zile de concediu una dupa alta. Poate aplic varianta prescurtata si caut nr de romania pe acolo

 

ok man, poate se mai gasesc si altii in aceeasi situatie ca tine sa ai pertener de drum.

sigur ne intalnim pe acolo, vor predomina steagurile romaniei in zona in care vom fii...

mai vedem pana atunci

numai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa vin cu niste lamuriri la postul prietenului meu Vali.

Manowar canta in serile 2-3-4 cate 2 albume pe seara in ordine cronologica. La dus dupa cum vedeti deja trecem prin Alpi. Vor fi multe masini cu noi. Sper sa ne strangem macar 10 (pe 2 roti) pentru acest festival. Se stie din timp deci daca vorbiti de acum e imposibil sa zica cineva nu ! Pt amatorii de calatorie, pot sa spun ca merita chiar si din pct de ved al concertului, Manowar este o formatie de top pe scena rock mondiala, sunt motociclisti, si totodata sunt ascultabili (au ritm si melodicitate + suficienta agresivitate) si de catre un ascultator mai rar de muzica rock !

HAIL & KILL !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bilet de intrare cat e? si de unde? locuri limitate ?

 

pe www.magiccirlefestival.com gaseti toate detaliile legate de bilet.

se poate comanda prin transfer bancar, contine facilitati de campare, parcare etc. incluse in pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este sigur este ca mergem. Eu de exemplu as vrea 2 zile la dus, insa ramane sa discutam. suntem sigur 3 care mergem (Motoarele sunt CBR600 F3, VN800 Classic si Virago 535) Poza pusa de Vali nu include traseul gandit prin Alpi. Cel prin Alpi este de 2100 km cu plecare din Militari de langa circa 21. Suntem siguri de 2 masini momentan care ne vor insoti, insa din experientele anterioare stim sigur ca vor veni cel putin 50 de oameni. Dat fiind caracterul de "odata in viata" al festivalului (canta integral albumele) eu cred ca vor veni mult mai multi. In plus nu am apucat sa anuntam deplasarea pe forumurile de rock. Pe motociclism.ro am bagat postul de acum, tocmai pt ca vrem sa facem o deplasare serioasa, si lumea care este hotarata trebuie sa vorbeasca de pe acum pentru concediu (noi am depus deja cererea :makeout: ) Eu de exemplu, dupa ce ma intorc in Romania, voi mai avea o saptamana in care am sa fac turul tarii, dar important de discutat este despre deplasarea in Germania. Acum sper ca mai mlti fani rock (motociclisti) sa se hotarasca si sa ne insoteasca.

 

Odata ajunsi acolo vom: :makeout: :P :makeout: :wink: :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare!Eu impreuna cu sotul meu,ne-am luat concediu incepand cu 5 iulie, avand intentia de a pleca in Franta, pe acelas traseu cu voi...mergem si noi la Manowar,si apoi ne continom drumul,poate chear se mai gasesc doritori si pt Franta :P :makeout: :makeout: Eu am fz6,iar sotul meu un kawa ZR7.... :makeout:

id meu:laura_tazy :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare!Eu impreuna cu sotul meu,ne-am luat concediu incepand cu 5 iulie, avand intentia de a pleca in Franta, pe acelas traseu cu voi...mergem si noi la Manowar,si apoi ne continom drumul,poate chear se mai gasesc doritori si pt Franta :P :makeout: :makeout: Eu am fz6,iar sotul meu un kawa ZR7.... :makeout:

id meu:laura_tazy :wink:

 

pana in Franta eu nu merg, dar sunt bucuros ca va alaturati noua pana in germania, o sa fie un traseu pe cinste, dar sa nu uitam si concertul Manowar, la care mergem :makeout:

abia astept luna iulie... :makeout:

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se mai baga nimeni? :makeout:

pana acum am fii 6 bucuresteni si un timisorean :P

:wink:

 

--- Mesaj completat în 21 Jan 2008 10:28 -------------
:makeout:

 

--- Mesaj completat în 21 Jan 2008 10:29 -------------
:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

uitandu-ma azi pe siteul official MotoGP am vazut :blbl: ca in perioada in care vom fii in germania, mai exact 11-13 iulie va avea loc cursa de la Sachsenring, http://uk.wwte4.com/pub/agent.dll?qscr=tsd...eapid=604-30004 la care vreau sa merg cu aceasta ocazie :P .

sa vedem acum cati doritori sunt pt aceasta deplasare, daca nu pentru Manowar, atunci poate pt a vedea aceasta cursa :friends: . eu vreau sa le vad pe amandoua simultan. intre locatia festivalului si cea a cursei de motogp sunt aproximativ 320 km, care se pot face in 2-3 ore. asadar dimineata vedem calificarile si cursa apoi seara la concerte, cam asa as vrea :wink: .

in plus am ocazia sa ii vad atat pe rossi cat si pe stoner, un vis care va devenii realitate pt mine :rock:

am pus o poza si cu traseul dintre festival si cursa GP

numai bine :friends:

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitandu-ma azi pe siteul official MotoGP am vazut :) ca in perioada in care vom fii in germania, mai exact 11-13 iulie va avea loc cursa de la Sachsenring, http://uk.wwte4.com/pub/agent.dll?qscr=tsd...eapid=604-30004 la care vreau sa merg cu aceasta ocazie :blbl: .

sa vedem acum cati doritori sunt pt aceasta deplasare, daca nu pentru Manowar, atunci poate pt a vedea aceasta cursa :P . eu vreau sa le vad pe amandoua simultan. intre locatia festivalului si cea a cursei de motogp sunt aproximativ 320 km, care se pot face in 2-3 ore. asadar dimineata vedem calificarile si cursa apoi seara la concerte, cam asa as vrea :lol: .

in plus am ocazia sa ii vad atat pe rossi cat si pe stoner, un vis care va devenii realitate pt mine :wink:

am pus o poza si cu traseul dintre festival si cursa GP

numai bine :friends:

Salut

Parerea mea este ca nu o sa facem fata fizic si psihic pt cele doua evenimente.noi optam doar Manowar,este un vis mai vechi....Noi la inceputul lunii februarie o sa ne procuram biletele de concert (mai am de intrebat cativa prieteni, pt a stii exact cate bilete sa cumpar). :rock: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este proprie initiativa, vreau sa le fac pe amandoua, fie singur, fie cu cine mai vrea.

eu zic ca este posibil, ma interesez mai mult cum este cu aceasta cursa de MotoGP...

ideea e ca ultimul concert este in seara de 12, iar marea cursa e a doua zi pe 13 iulie si cum nu voiam sa plecam imediat dupa concert la drum, eu zic ca suntem in stare a doua zi sa parcurgem 350 de km pana la Sachsenring si sa vedem cursa.

cand va aparea programul festivalului si ce trupe mai canta, va fii si mai bine, o sa vad daca pot ajunge si la calificarile de MotoGp, care vor fi dimineata de pe la ora 9.00. 350 de km ii pot face in 2-3 ore(m-am uitat pe traseu si e multa autostrada), timp necesar sa ma plimb intre cele doua locatii.

pt mine va fii drum, concert, drum, cursa moto, drum, concert si tot asa :friends: , pe undeva mai includem niste somn si foarte putina bere :friends:

PS: visul Manowar a fost realizat in 2005, acum realizez si visul MotoGp/Rossi/Stoner cu ocazia asta.

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si m-am gandit si nu cred ca am sa merg si la moto GP cu toate ca ma pasioneaza foarte mult. Cred ca dupa festival am sa o iau catre alpi si am sa dorm intr-o statiune pe acolo, apoi a doua zi am sa fac pauza si am sa fac niste trasee mici (pe picioare). Vreau sa fac niste poze prin Alpi, sa vad si alti munti in afara de carpati. Oricum se pare ca vor fi 2-3 alternative de intoarcere dupa festival. Apoi am sa ma intorc in romania si cel mai probabil o sa merg spre Moldova sa imi vad prietenii de prin Iasi si Bacau, apoi o iau spre mare si in final acasa la Bucuresti. Oricum cu cat ne vom apropia de eveniment, cu atat va fi mai clare vor fi caile de intoarcere, pentru ca la dus clar, o sa mergem toti la un loc. Cei care vin din Moldova pot sa vina la Bucuresti si plecam de aici, sau pot sa "taie" tara pana in vest unde ne vom opri vreo ora (la arad sau timisoara) ca sa ii strangem si pe amatorii din vest. In prima zi mergem pana la Budapesta, iar in a doua vizam direct locatia festivalului, pentru ca autostrazile superioare ne vor permite sa mergem mai tare. Oricum sper sa ne strangem vreo 15, deja suntem un grup ok + masinile care sa ne ajute cu benzina (alimentarea e uneori o problema pe autostrazile din vest). Abia astept sa uit de tot si de toate, sa merg pe motor si sa vad festivalul !

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si m-am gandit si nu cred ca am sa merg si la moto GP cu toate ca ma pasioneaza foarte mult. Cred ca dupa festival am sa o iau catre alpi si am sa dorm intr-o statiune pe acolo, apoi a doua zi am sa fac pauza si am sa fac niste trasee mici (pe picioare). Vreau sa fac niste poze prin Alpi, sa vad si alti munti in afara de carpati. Oricum se pare ca vor fi 2-3 alternative de intoarcere dupa festival. Apoi am sa ma intorc in romania si cel mai probabil o sa merg spre Moldova sa imi vad prietenii de prin Iasi si Bacau, apoi o iau spre mare si in final acasa la Bucuresti. Oricum cu cat ne vom apropia de eveniment, cu atat va fi mai clare vor fi caile de intoarcere, pentru ca la dus clar, o sa mergem toti la un loc. Cei care vin din Moldova pot sa vina la Bucuresti si plecam de aici, sau pot sa "taie" tara pana in vest unde ne vom opri vreo ora (la arad sau timisoara) ca sa ii strangem si pe amatorii din vest. In prima zi mergem pana la Budapesta, iar in a doua vizam direct locatia festivalului, pentru ca autostrazile superioare ne vor permite sa mergem mai tare. Oricum sper sa ne strangem vreo 15, deja suntem un grup ok + masinile care sa ne ajute cu benzina (alimentarea e uneori o problema pe autostrazile din vest). Abia astept sa uit de tot si de toate, sa merg pe motor si sa vad festivalul !

te pui pe plimbari marete :bigstar: Foarte bine, eu inca nu stiu cum o sa stau cu timpul si cu banii in perioada aia, deci ramane de vazut.

Te astept prin Bacau, si poate mergem impreuna spre Iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up

haideti baieti/fete ca se termina biletele la festival si va fii sold out :bigstar: , cine mai merge? ca sa apucati bilete...

pt cursa moto de la Sachsenring, careva? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: ...din pacate nu va pot insoti...mi-am programat toate zilele libere si calatoriile deja...si nu am inclus nici germanica,nici acea perioada..

..dar..

...dau ff multa bere celui care inregistreaza concertele alea,, :kiss: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...