Sari la conținut

De Ce Va Plac Chopperele,custom-urile Si Cruiserele?


IceLord
 Share

Postări Recomandate

De ce va plac motorele Chopperele,Custom-urile si Cruiserele? :bigstar:

Eu zic ce e o intrebare fara un raspuns sigur,dar e un subiect interesant!

 

Personal ma atrag toate trei in felul lor

Chopper - ceva ce numa eu pot sa am si e unic!(dar nu am bani....poate aflu si eu numerele de la loto)

Custom - tot timpul le poti modifica! (desigur din nou daca ai cu ce....dar se poate daca vrei)

Cruiser - ca imi place sa calatoresc! (NO COMMENT)

 

Iar alte motive ar fii de exemplu:

- iti exprima direct ceea ce esti si ceea ce vrei de la viata!

- iti da senzatia de libertate!

- iti creaza emotii pentru ele desi sunt obiecte!

- nu imi pot inchipui viata fara asa ceva!

- si iarna cand sta la barlog ma tot gandesc la calatoriile lejere pe care le voi face pe ea in vara!

si asa mai departe....... :lol:

Aveti opini,bagati la greu sa vad ce va face pe voi Chopperisti, Customeri si Cruiseristi!!.... :lol:

 

Sper ca pozele sa vorbesca de la sine!! :P

post-25613-1199915567_thumb.jpg

post-25613-1199915594_thumb.jpg

post-25613-1199915628_thumb.jpg

post-25613-1199915657_thumb.jpg

post-25613-1199915774_thumb.jpg

post-25613-1199915842_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PARERILE MELE:(nu tre sa si fiti de acord cu ele) =

 

Choper,cruiser si custom e aceeasi motocicleta,(nu ca aspect)ca destinatie si categorie de motoristi care o folosesc,adica e pt oameni linistiti,fara fite .

Cruiserul e o moto cu care sa mergi incet(>110)ca sa te vada lumea,sa te admire(mai ales pe ea,noi oricum nu contam :bigstar: ),cu care dupa 400 km mai poti tine o cafea in mana,nu esti rupt de oboseala,are loc de bagaj si e comoda pt gagici.

 

In cazul meu am avut cateva motoare pana la cruiser dar asta simt ca mi se potriveste,nu am nevoie sa alerg,vreau sa apuc batranetea sa-mi iau Intruder model 2027 :P

Senzatia de libertate,emotii pentru ele desi sunt obiecte,gandul la calatoriile lejere pe care le faci pe ea in vara e valabil pt mai multe categorii de moto.

post-15897-1199940192_thumb.jpg post-15897-1199940341_thumb.jpgasta ma reprezinta

cea mai fericita zi din 2007

(avea 0 km)

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cruiserele sunt in general folosite pt. drumuri mai lungi, avand confort mai bun decat choppere/custom. In general, in categoria cruisere intra modelele Classic (gen Kawasaki VN900 Classic, etc.)

Ce-mi place mie la stilul chopper/cruiser e motorul (ture joase, cuplu mare, sunet misto), pozitia de codus lejera, apoi look-ul basic/clasic al motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PARERILE MELE:(nu tre sa si fiti de acord cu ele) =

 

Choper,cruiser si custom e aceeasi motocicleta,(nu ca aspect)ca destinatie si categorie de motoristi care o folosesc,adica e pt oameni linistiti,fara fite .

Cruiserul e o moto cu care sa mergi incet(>110)ca sa te vada lumea,sa te admire(mai ales pe ea,noi oricum nu contam :bigstar: ),cu care dupa 400 km mai poti tine o cafea in mana,nu esti rupt de oboseala,are loc de bagaj si e comoda pt gagici.

 

In cazul meu am avut cateva motoare pana la cruiser dar asta simt ca mi se potriveste,nu am nevoie sa alerg,vreau sa apuc batranetea sa-mi iau Intruder model 2027 :lol:

Senzatia de libertate,emotii pentru ele desi sunt obiecte,gandul la calatoriile lejere pe care le faci pe ea in vara e valabil pt mai multe categorii de moto.

post-15897-1199940192_thumb.jpg post-15897-1199940341_thumb.jpgasta ma reprezinta

cea mai fericita zi din 2007

(avea 0 km)

Apropo......frumoasa bijuterie sa ai bafta si tu si ea pe drumurile noastre!!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Mie imi place poza cu gagika de pe Panhead... :bigstar: o trecem la numerotare...? :P

Ar fii fain sa isi spuna parerea fetele care au astfel de motoare ca sa vedem si parerea lor!!!NU?

Apropo sunt fete care detin astfel de motoare?

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca aproapte toti chopper-istii, cruiser-istii si costum-istii (inclusiv eu :wink:) cam au aceeasi parere : sunet frumos, cuplu mare, confort maxim, plimbat de placere, atras piriviri, si cred ca lista mai poate continua. Va doresc asfalt uscat si o asteptare a verii cat mai linistita :P (cica anu asta va fi cel mai calduros)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Eu inca nu fac parte din grupul vostru... dar peste doua luni.....)

Sunt chiar incepator, dar as dori sa zic si eu cateva lucruri. Mie-mi place categoria asta, pentru ca:

1. Chiar din copilarie am visat sa devin motociclist (bunicu' meu avea un Simson frumos de tot(niciodat navea carnet pentru categoria B :makeout: ))

2. Niciodata nu mi-a placut viteza

3. O data am fost cu familia mea intr-un "tour de europe",si in care cea mai mare parte am mers pe autostrada :P Si concluzia= nu am vazut nimic din peisaj.

4. N-am sa fac greseala asta inca o data :makeout: Urc in sa si adio viata de oras

5. Dar nu judec nici pe speedomanii, pentru ca Doamne fereste... avem nevoie de organe :wink:

 

Asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Eu inca nu fac parte din grupul vostru... dar peste doua luni.....)

Sunt chiar incepator, dar as dori sa zic si eu cateva lucruri. Mie-mi place categoria asta, pentru ca:

1. Chiar din copilarie am visat sa devin motociclist (bunicu' meu avea un Simson frumos de tot(niciodat navea carnet pentru categoria B :makeout: ))

2. Niciodata nu mi-a placut viteza

3. O data am fost cu familia mea intr-un "tour de europe",si in care cea mai mare parte am mers pe autostrada :makeout: Si concluzia= nu am vazut nimic din peisaj.

4. N-am sa fac greseala asta inca o data :banana: Urc in sa si adio viata de oras

5. Dar nu judec nici pe speedomanii, pentru ca Doamne fereste... avem nevoie de organe :makeout:

 

Asfalt uscat!!

Viteza e misto !!am gustat !! e al dracu de buna !!dar nu avem unde,aia e marea problema ?? :wink:

Speeder-ele sant ca"aghiuta"te indeamna :makeout: s-ai dai !!! :P

 

PS:am facut 30 km pe A2 cu Intruerul si ma depaseau cu Dacia @! :makeout:

 

--- Mesaj completat în 11 Jan 2008 21:10 -------------

Apropo......frumoasa bijuterie sa ai bafta si tu si ea pe drumurile noastre!!! :makeout:

Multumesc :makeout:

Si tie iti doresc la fel :makeout:

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Eu inca nu fac parte din grupul vostru... dar peste doua luni.....)

Sunt chiar incepator, dar as dori sa zic si eu cateva lucruri. Mie-mi place categoria asta, pentru ca:

1. Chiar din copilarie am visat sa devin motociclist (bunicu' meu avea un Simson frumos de tot(niciodat navea carnet pentru categoria B :makeout: ))

2. Niciodata nu mi-a placut viteza

3. O data am fost cu familia mea intr-un "tour de europe",si in care cea mai mare parte am mers pe autostrada :makeout: Si concluzia= nu am vazut nimic din peisaj.

4. N-am sa fac greseala asta inca o data :makeout: Urc in sa si adio viata de oras

5. Dar nu judec nici pe speedomanii, pentru ca Doamne fereste... avem nevoie de organe :P

 

Asfalt uscat!!

Pai cu Vulcanul ce sa intamplat?E sau nu e?

Ma bucur ca pot face o calatorie pana la Odorhei aproape in orice zi sa te deranjez ca peisaj este la greu si am si varinte ori pe BUCIN ori prin ZETEA!Asa ca :wink: sigur ne vedem peste ceva timp! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cu Vulcanul ce sa intamplat?E sau nu e?

Ma bucur ca pot face o calatorie pana la Odorhei aproape in orice zi sa te deranjez ca peisaj este la greu si am si varinte ori pe BUCIN ori prin ZETEA!Asa ca :wink: sigur ne vedem peste ceva timp! :P

 

Sal

 

Vulcanu' e in drum spre rar, dupa aia inmatriculare etc... Iar eu tre sa fac examenul pentru A :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal

 

Vulcanu' e in drum spre rar, dupa aia inmatriculare etc... Iar eu tre sa fac examenul pentru A :makeout:

Si cat mai ai pana dai examen????

Si ce numere ii bagi ca sa te recunosc!! :wink: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cat mai ai pana dai examen????

Si ce numere ii bagi ca sa te recunosc!! :wink: :P

 

 

Mai am pana examen minim 2 luni :makeout: , dar am o cunostinta, cine are un teren asfaltat extrem de mare, unde pot sa fac cunostinta cu vulcanu'.

La numere inca nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai am pana examen minim 2 luni :P , dar am o cunostinta, cine are un teren asfaltat extrem de mare, unde pot sa fac cunostinta cu vulcanu'.

La numere inca nu stiu.

Pai cum de asa mult ai pana la examen.....si la mine a durat mult dar nici chiar asa!!

Ai inceput scoala?

Pai oricum tre sa bagi ceva ce te caracterizeaza.....cum am eu de ex HR 66 WLF!! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu as schimba chopperul cu nimic . chiar daca pe unele drumuri nu poti sa mergi , sau trebuie sa mergi foarte incet , nu l-as da pe alt gen de motocicleta.

cand o sa am bani o sa-mi cumpar si un enduro , dar fara chopper nu o sa raman

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu as schimba chopperul cu nimic . chiar daca pe unele drumuri nu poti sa mergi , sau trebuie sa mergi foarte incet , nu l-as da pe alt gen de motocicleta.

cand o sa am bani o sa-mi cumpar si un enduro , dar fara chopper nu o sa raman

Si eu a-si mai vrea un ATV.....dar nu a-si da un chopper-ul,custom-ul, cruiserul pe alt motor nici rupt!

Vezi ai grija de bijuteria ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fii fain sa isi spuna parerea fetele care au astfel de motoare ca sa vedem si parerea lor!!!NU?

Apropo sunt fete care detin astfel de motoare?

:wink:

 

* aloooo! ati uitat de tot de mineee?! ...uite! n-am murit! :P :makeout: :makeout:

 

Am luat Intruderul in martie 2007 (e "old cow", ca si mine :makeout: ...anul nasterii: 1994, Japonia), a fost motocicleta pe care ma pus ochii cum am intrat in curte la dealer, m-a atras ca un magnet. Nu ma gandeam oricum la un touring, sport sau alte bazaconii, ...ma tentase la inceput un enduro-touring, dar mi-am dat seama ca e mai greu de condus ptr. un incepator si ca, totusi, pentru mine confortul este o cerinta obligatorie. Asa ca m-am asezat pe Intruder sa vad cum stau. Pozitia mi s-a potrivit perfect! De cand am luat carnetul (mai 2007), ...mi-au trect si durerile de spate :makeout: (am o scolioza usoara pe care o tarasc din copilarie, ..iar londoza... uuff!)

 

Recunosc ca iarna asta m-a batut gandul sa o vand pe Lucky, sa imi iau ceva mai mare, ..eventual un ...enduro-touring, ca sa pot face mai multi km dintr-o bucata (fezabilitate...., rezervor mai mare, ..d-astea), dar nu voi da chopperul anul asta. Decat daca cineva imi ofera unul mai nou, motor 800 cmc... Are totusi 14 ani mititica. Oricum, in primavara o bag in revizie si sper sa ma mai tina inca un sezon.

 

Numai dupa ce am iesit cu ea din oras si am vazut cum se comporta la drum lung, am capatat incredere totala in chopperica mea. Nu m-a lasat pana acum la greu, am mers noapte, zi, ploaia, ceata, frig, arsita numai pe zapada nu am scos-o. Dar cu gandul, desi e in garaj acum, o scot in fiecare zi si ma dau o tura mica... E greu fara ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* aloooo! ati uitat de tot de mineee?! ...uite! n-am murit! :makeout: :makeout: :banana:

 

Am luat Intruderul in martie 2007 (e "old cow", ca si mine :makeout: ...anul nasterii: 1994, Japonia), a fost motocicleta pe care ma pus ochii cum am intrat in curte la dealer, m-a atras ca un magnet. Nu ma gandeam oricum la un touring, sport sau alte bazaconii, ...ma tentase la inceput un enduro-touring, dar mi-am dat seama ca e mai greu de condus ptr. un incepator si ca, totusi, pentru mine confortul este o cerinta obligatorie. Asa ca m-am asezat pe Intruder sa vad cum stau. Pozitia mi s-a potrivit perfect! De cand am luat carnetul (mai 2007), ...mi-au trect si durerile de spate :makeout: (am o scolioza usoara pe care o tarasc din copilarie, ..iar londoza... uuff!)

 

Recunosc ca iarna asta m-a batut gandul sa o vand pe Lucky, sa imi iau ceva mai mare, ..eventual un ...enduro-touring, ca sa pot face mai multi km dintr-o bucata (fezabilitate...., rezervor mai mare, ..d-astea), dar nu voi da chopperul anul asta. Decat daca cineva imi ofera unul mai nou, motor 800 cmc... Are totusi 14 ani mititica. Oricum, in primavara o bag in revizie si sper sa ma mai tina inca un sezon.

 

Numai dupa ce am iesit cu ea din oras si am vazut cum se comporta la drum lung, am capatat incredere totala in chopperica mea. Nu m-a lasat pana acum la greu, am mers noapte, zi, ploaia, ceata, frig, arsita numai pe zapada nu am scos-o. Dar cu gandul, desi e in garaj acum, o scot in fiecare zi si ma dau o tura mica... E greu fara ea!

Ma bucur ca ai ramas la choppere....ca sunt putine fete care au tupeu sa se suie pe asa ceva si sa conduca! :wink:

 

--- Mesaj completat în 16 Jan 2008 21:00 -------------

* aloooo! ati uitat de tot de mineee?! ...uite! n-am murit! :makeout: :makeout: :banana:

 

Am luat Intruderul in martie 2007 (e "old cow", ca si mine :makeout: ...anul nasterii: 1994, Japonia), a fost motocicleta pe care ma pus ochii cum am intrat in curte la dealer, m-a atras ca un magnet. Nu ma gandeam oricum la un touring, sport sau alte bazaconii, ...ma tentase la inceput un enduro-touring, dar mi-am dat seama ca e mai greu de condus ptr. un incepator si ca, totusi, pentru mine confortul este o cerinta obligatorie. Asa ca m-am asezat pe Intruder sa vad cum stau. Pozitia mi s-a potrivit perfect! De cand am luat carnetul (mai 2007), ...mi-au trect si durerile de spate :makeout: (am o scolioza usoara pe care o tarasc din copilarie, ..iar londoza... uuff!)

 

Recunosc ca iarna asta m-a batut gandul sa o vand pe Lucky, sa imi iau ceva mai mare, ..eventual un ...enduro-touring, ca sa pot face mai multi km dintr-o bucata (fezabilitate...., rezervor mai mare, ..d-astea), dar nu voi da chopperul anul asta. Decat daca cineva imi ofera unul mai nou, motor 800 cmc... Are totusi 14 ani mititica. Oricum, in primavara o bag in revizie si sper sa ma mai tina inca un sezon.

 

Numai dupa ce am iesit cu ea din oras si am vazut cum se comporta la drum lung, am capatat incredere totala in chopperica mea. Nu m-a lasat pana acum la greu, am mers noapte, zi, ploaia, ceata, frig, arsita numai pe zapada nu am scos-o. Dar cu gandul, desi e in garaj acum, o scot in fiecare zi si ma dau o tura mica... E greu fara ea!

Ma bucur ca ai ramas la choppere....ca sunt putine fete care au tupeu sa se suie pe asa ceva si sa conduca! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priviti aici la niste concurente serioase :makeout: Una fiind chiar un dragstar de 650 :P Daca nici astea nu fac clar motivul pt care iubim cruiserele... :makeout: :wink: :makeout: :makeout: :makeout:

Toate sunt de poftit!Tare norocosi sunt unui si nici macar nu isi dau seama!Oricum sunt foarte frumoase....ma gandesc ca sunt de pe www.mobile.de! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout: Daa...exact de acolo...tot c vad shi imi place fac o copie shi pt sufletul meu :wink: In curand poate nu numai... :makeout:

Sa dea cel de Sus sa ai parte! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...