Sari la conținut

De Ce Va Plac Chopperele,custom-urile Si Cruiserele?


IceLord
 Share

Postări Recomandate

Cred ca filmuletul acesta spune cat 1000 de cuvinte(poate unii dintre voi l-ati mai vazut dar cred ca se potriveste perfect in acest topic):

Pe mine ma sparge filmul asta de fiecare data cand ma uit la el il am si pe pc si ma mai uit aproape zi de zi la el! :friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca filmuletul acesta spune cat 1000 de cuvinte(poate unii dintre voi l-ati mai vazut dar cred ca se potriveste perfect in acest topic):

Da,este excelent facut !! :friends:

Asa ar trebui sa mergem si noi la intruniri,sper sa apuc ziua aia :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,este excelent facut !! :P

Asa ar trebui sa mergem si noi la intruniri,sper sa apuc ziua aia :rock:

 

* Pai si cine ne opreste? :wink:

Anul asta incep al doilea sezon moto din viata mea, de fapt, ...l-am inceput. Ieri! :friends:

Mi-am dat seama inca o data ca nu ma simt deloc in siguranta si nu imi e deloc placut sa ma dau prin oras. (asa ca am dat o tura pana la Pustnicu...). Ce vreau eu sa zic acuma este ca dupa ce intram in sezonul cald (definitiv :blbl: ) nu ma mai gandesc decat la drumuri in afara orasului, mai lungi, mai scure, cum or fi, dupa posibilitati. Asa ca daca ne anuntam din timp aici, ...everybody may join in! :friends:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Pai si cine ne opreste? :P

Anul asta incep al doilea sezon moto din viata mea, de fapt, ...l-am inceput. Ieri! :friends:

Mi-am dat seama inca o data ca nu ma simt deloc in siguranta si nu imi e deloc placut sa ma dau prin oras. (asa ca am dat o tura pana la Pustnicu...). Ce vreau eu sa zic acuma este ca dupa ce intram in sezonul cald (definitiv :wink: ) nu ma mai gandesc decat la drumuri in afara orasului, mai lungi, mai scure, cum or fi, dupa posibilitati. Asa ca daca ne anuntam din timp aici, ...everybody may join in! :friends:

I-a intra un pic pe Yamaha Virago Zone si vezi ca se pregateste ceva de vreo 2200 de km in mai prin tara timp de 10 zile, esti bine venita! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Pai si cine ne opreste? :rock:

Anul asta incep al doilea sezon moto din viata mea, de fapt, ...l-am inceput. Ieri! :friends:

Mi-am dat seama inca o data ca nu ma simt deloc in siguranta si nu imi e deloc placut sa ma dau prin oras. (asa ca am dat o tura pana la Pustnicu...). Ce vreau eu sa zic acuma este ca dupa ce intram in sezonul cald (definitiv :P ) nu ma mai gandesc decat la drumuri in afara orasului, mai lungi, mai scure, cum or fi, dupa posibilitati. Asa ca daca ne anuntam din timp aici, ...everybody may join in! :friends:

Ma refeream la felul in care merg,ordonat adevarat stil de cruiser,calm. fara graba,putine toale pe ei,braincap:hug:

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MORE BAD ASS!

 

http://www.youtube.com/watch?v=QkjSHDnqD9o

http://www.youtube.com/watch?v=58StMZvJJd0

 

And american classic cars!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos ieri motoru,prima data pe 2008,cativa km sa se mai incarce bateria si sa se dezmorteasca pistoanele.

Parca am renascut,misto senzatia,drog curat :bigstar: :bigstar:

Sa vina caldurica ca tampesc de tot :bigstar: mergand cu conserva prin Buc. :bigstar: :bigstar:

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos ieri motoru,prima data pe 2008,cativa km sa se mai incarce bateria si sa se dezmorteasca pistoanele.

Parca am renascut,misto senzatia,drog curat :bigstar: :bigstar:

Sa vina caldurica ca tampesc de tot :crack: mergand cu conserva prin Buc. :bigstar: :bigstar:

 

Dupa ce m-am drogat cu filmuletele alea cu Harley-uri :bigstar: , m-am uitat pe geam, :crack: am cititit cele scrise de tine :crack: , am mers pina-n garaj si mi-am admirat motorul :bigstar: Probabil va trebui sa astept un pic mai mult ca tine, pina-i dau un gaz ca stau printre Alpi :bigstar: Simbata expo moto Wiena! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: adevarul este ca chopperele , custom-urile si cruiserele sunt esenta a ceea ce numim motoreta....intotdeauna un lucru simplu iti va incinta sufletul , te va bucura....fara carene , fara 300 pe ora,fara pozitii obositoare :bigstar: cel mai mult imi place cx 500 custom de la honda....

 

 

profil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma sparge filmul asta de fiecare data cand ma uit la el il am si pe pc si ma mai uit aproape zi de zi la el! :bigstar: :bigstar:

 

:bigstar: LIVE BY IT !!! :bigstar: Tare de tot filmuletzul. Pt asa ceva traiesc!!! Vorbesc despre sentimentul de LIBERTATE creat de mersul pe doua rotzi si de "virusul" acesta :bigstar: numit MOTOCICLISM , care creaza dependentza printre multi dintre noi :bigstar: .

 

ps: RESPECT tuturor celor care gusta din plin acest sentiment !!! :bigstar:

 

Aaaaa, era sa uit, am reusit sa-i transmit si nevestei acest "virus" anul trecut. Drept dovada ia uitatzi ce cadou am primit de ziua mea: este un tablou din prima noastra calatorie mai lunga (Cluj-Balaton si retur)

 

post-22049-1201812086_thumb.jpgpost-22049-1201811310_thumb.jpgpost-22049-1201811418_thumb.jpgpost-22049-1201811509_thumb.jpgpost-22049-1201811649_thumb.jpgpost-22049-1201811762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

dupa cum am zis ma voi intoarce si voi arata de ce am ales acest "STIL DE VIATA"

 

asa arata inainte

 

--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:40 -------------
asa arata acum si inca mai lucrez la ea

 

--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:42 -------------
...........................

post-25513-1203194282_thumb.jpg

post-25513-1203194394_thumb.jpg

post-25513-1203194497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,este excelent facut !! :lol:

Asa ar trebui sa mergem si noi la intruniri,sper sa apuc ziua aia :wink:

Si eu sper sa apuc nu numai o zi cel putin un milion! :)

 

--- Mesaj completat în 17 Feb 2008 00:07 -------------

dupa cum am zis ma voi intoarce si voi arata de ce am ales acest "STIL DE VIATA"

 

asa arata inainte

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:40 -------------</small><br/>asa arata acum si inca mai lucrez la ea

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:42 -------------</small><br/>...........................

VALELEU!Nice work!Spor la ce mai ai de facut! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

uite , zic si eu imi plac chopperele, (de ce?) nu stiu sigur.. dar de fiecare data cand pasesc pe langa unul, simt ceva de genu :) (ciudat nu?) , cateodata aplec capul si merg mai departe, mie jena ca nu stiu mai multe despre ele (intruderu de 1800 de la "targ", e ok omu), sau parca o dorinta absurda de a "inaripa" unul..nu cred ca e un "avant" de 18 ..si parca e tot mai departe momentul :P in care voi "inaripa" calutul negru mat, dar pana atunci bat forumurile la pas, si ascult ..lumea zice bine, si feelingu' de aici e ok, ...imi place .. sa auzim de bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Dintre toate motoarele ce se ezicsta imi plac doar chopperele/cruiserele pen'ca emana spiritul ala flower power: rock'n'roll & freedom, 'stick it to the man', all those good stuff ya know. Bibliografie suplimentara pt stickittothemaniosis, boala mea preferata gasiti aici: stickittothemaniosis

De cate ori vad cate unu pe chopper intru in rezonanta.

Apropo eu cu viroaga mea de 125 ma calific la categoria chopperist ? Sau doar la subcategoria 'batrinet sperante' ? (erea sa zic tineret da nu mai e cazu)

Editat de llucianf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa fie mult mai "freudiana" treaba... Prin anii 70-80 japonezii au comandat un studiu in care un numar mare de persoane care n-aveau nici o treaba cu motociclismul erau pusi sa aleaga intre siluetele mai multor categorii de motociclete - majoritatea au ales forma clasica gen Harley-Indian. Asta i-a facut pe ei sa inceapa constructia de cruisere.

Poate ca avem forma asta in subconstient sau se leaga de ceva - forme naturale, cine stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asta imi plac mie chopperele: post-7907-1216911674_thumb.jpg

 

 

 

Asta este chopperul meu custom supre tuning Harley Davidson inspirat de mega filmul Live by it : post-7907-1216911753_thumb.jpg

 

 

Live by it este un film idiot care nu are nici o legatura cu chopperele ci cu marketingul HD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre toate motoarele ce se ezicsta imi plac doar chopperele/cruiserele pen'ca emana spiritul ala flower power: rock'n'roll & freedom, 'stick it to the man', all those good stuff ya know. Bibliografie suplimentara pt stickittothemaniosis, boala mea preferata gasiti aici: stickittothemaniosis

De cate ori vad cate unu pe chopper intru in rezonanta.

Apropo eu cu viroaga mea de 125 ma calific la categoria chopperist ? Sau doar la subcategoria 'batrinet sperante' ? (erea sa zic tineret da nu mai e cazu)

Esti de-al nostru, ai microbul si asta conteaza!!! :)

 

De asta imi plac mie chopperele: post-7907-1216911674_thumb.jpg

 

 

 

Asta este chopperul meu custom supre tuning Harley Davidson inspirat de mega filmul Live by it : post-7907-1216911753_thumb.jpg

 

 

Live by it este un film idiot care nu are nici o legatura cu chopperele ci cu marketingul HD.

Eu personal cred-ca la gagici le place mult sa fie langa baietii cu motoare :crack: , credeti-ma, vorbesc din proprie experienta! Mai nou sotia la unu imi face propuneri :crack: :unsure: si pot sa ma laud ca nu e prima :crack:) , voi a-ti avut parte de vreo propunere?!?!

Pentru mine tot ce conteaza e calatoria in sine pe MOTOR si dupa aia restul :lol: !

Iar filmul LIVE BY IT are el ceva esenta in el dar pacat ca se termina cu o emblema...... :) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...