Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

cine stie, a auzit sau are vreo idee pe unde as putea intreba despre un garaj in zona gorjului sau imprejurimi (hai vreo 5 min de mers pe jos)?

 

poate ne combinam vreo 2-3 la un garaj, mult mai rezonabil decat sa stea motorul singurel pe langa bloc...

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

cine stie, a auzit sau are vreo idee pe unde as putea intreba despre un garaj in zona gorjului sau imprejurimi (hai vreo 5 min de mers pe jos)?

 

poate ne combinam vreo 2-3 la un garaj, mult mai rezonabil decat sa stea motorul singurel pe langa bloc...

 

 

Am intrebat si eu de garaj, prin iarna era unul pe la calea ferata, dar sincer eu nu m-as baga la nimic in zona aia.. nu-i safe deloc! Si in rest n-am mai vazut urma de garaj de jumatate de an p-acolo!

Editat de Amrita Devi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati cuminti, nu o sa mai ramana picior de garaj in picioare, darama astia in draci, iar cele ce raman (putin probabil) vor fi date pe bani buni :crack: Cusca de metal lipita de bloc, scara blocului, etc. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati cuminti, nu o sa mai ramana picior de garaj in picioare, darama astia in draci, iar cele ce raman (putin probabil) vor fi date pe bani buni :crack: Cusca de metal lipita de bloc, scara blocului, etc. :rusinica:

Cine-mi poate spune sigur ce implicatii legale presupune construirea unei astfel de custi (ancorata in "pamant", desigur)?? Nu de alta, dar chiar ma paste gandul, si n-am chef sa vina vecinii si sa-mi spuna ca e terenul lu' ma'sa, si ca n-am voie sa construiesc acolo.. Mentionez ca ma gandesc la o cusca de metal, nu la construit literalmente un garaj in fata blocului.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: garaj? ce garaj? vreau si eu...

 

eu am cateva pe langa bloc...de ceva vreme ziceam sa fac niste fluturasi si sa ii lipesc..poate poate...

 

dar inca nu m-am urnit..:rusinica: ... asa ca daca aflati voi ceva intre timp vreau si eu un loc pls pls pls :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la garaj, dar din informatiile mele,

daca gasim, ne-ar costa cam 2 mil jumate pe luna

daca impartim la 2-3, hai 4, eu zic ca e rezonabil.

decat in praf si cu riscul de a pune mana pe ea toti *$^&*#^, mai bine dau un banutz!

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 11:15 -------------

Stati cuminti, nu o sa mai ramana picior de garaj in picioare, darama astia in draci, iar cele ce raman (putin probabil) vor fi date pe bani buni :crack: Cusca de metal lipita de bloc, scara blocului, etc. :crack:

 

eu sper sa n-ai dreptate, desi s-au tot daramat garaje anii astia, am auzit pe multi.

poate dupa alegeri... primari noi, shpagi noi... poate se razgandesc, asa cum se razgandesc in fiecare an cu gheretele care apar si dispar...

sa traim si sa vedem.

eu am niste garaje prin spatele blocului, ma duc la o tura pe-acolo poate aflu ceva.

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 11:16 -------------

 

de ceva vreme ziceam sa fac niste fluturasi si sa ii lipesc..poate poate...

 

 

 

buna ideea cu fluturasii, daca ai facut deja un model, da-mi si mie, pls! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii, daca va hotarati la o iesire in w-endul asta, nu stiu daca va pot tine companie.

 

Imi propusesem sa trec pe la casa de copii din Domnesti, cea pt care asta iarna multi dintre voi ati contribuit prin maimutzica si b-16-dmo.In afara de dulciuri si jucarii, copiii au nevoie si de afectiune, prieteni, jocuri etc. Asa ca sambata de dimineata ma infiintez la ei la usa, cu cateva dulciuri si chef de joaca. :crack: Vreti sa mergem impreuna? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii, daca va hotarati la o iesire in w-endul asta, nu stiu daca va pot tine companie.

 

Imi propusesem sa trec pe la casa de copii din Domnesti, cea pt care asta iarna multi dintre voi ati contribuit prin maimutzica si b-16-dmo.In afara de dulciuri si jucarii, copiii au nevoie si de afectiune, prieteni, jocuri etc. Asa ca sambata de dimineata ma infiintez la ei la usa, cu cateva dulciuri si chef de joaca. :crack: Vreti sa mergem impreuna? :rusinica:

la o asa iesire as veni si eu, sa-i vad :crack: nu ma pricep la copii, dar as vrea sa-i vad....sa il iau pe Adie iar sa ne imbatam, si apoi sa venim amandoi? :crack: de data asta nu l-ar mai salva barba de mos :moto: imi si aduc aminte "VO-MIT!!" :crack:

 

imi pare rau ca de sarbatori n-am putut ajunge si eu la ei, cu voi :crack: Kali mama, ai un suflet mare :crack:

 

apropo, vine Pastele, si ma gandesc la actiunile din iarna si la caminul din Peris, nu numai la copiii din Domnesti :P

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copiii au nevoie de afectiune on a daily basis, ca sa zic asa. Nu putem merge numai de Pasti si de Craciun... In privinta caminului din Peris, cred ca Asociatia Motociclistilor se va ocupa in continuare de ei. Cel putin, asa sper.

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 20:58 -------------
Mi-am amintit o chestie. N-are legatura decat accidental cu topicul de Militari. Sa va spun despre ce este vba...

 

Ma gandesc de ceva vreme la ajutorarea unui camin de batrani. In seara asta, am stat peste program si am rasfoit netul, sa gasesc asa ceva la noi in cartier sau, macar, la noi in sector. Ma orientasem de mult timp catre ideea de azil de batrani de stat, nu particular.

 

Asa ca am rasfoit... Am gasit un azil in zona Apusului, se numeste "Floarea Rosie". Desigur, am ales unul din zona noastra. Nu stiu insa in ce stare sunt toate celelalte (mai sunt inca 5 centre in Bucuresti). Acestea fiind spuse, maine ma duc pe-acolo sa vad cum e. Poate, cu putina bafta, ma lasa sa si intru :rusinica: Poate mobilizam si celelalte cartiere/sectoare :crack: ...

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 21:00 -------------
Era sa uit sa adaug si faptul ca "alocatia" de intretinere este destul de mica, in conditiile in care banii - in cazul batranilor - se cam duc pe medicamente.

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali, pare rau, da' m-am consumat destul cu cel propriu anul trecut, si inca am o pionieza la gandul ca in curand mi-l aduc iar pe cap.. Sorry, dar la asta chiar nu ma bag.. :rusinica: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baii ..ia hai toti in cor...LA MULTI ANI "super_buburuza".......asa ca face si ea "juma de secol" .... :crack: defapt un sfert de secol.....(25 de ani) la multi ani inca o data, sa fii cuminte si sa de-a Dumnezeu sa ti se indeplineasca visul....de ati lua moto cat mai curand... :crack: :crack: :rusinica: :crack:

 

hai bagati urarile aici :crack: :

 

/index.php?showtopic=188205

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baii ..ia hai toti in cor...LA MULTI ANI "super_buburuza".......asa ca face si ea "juma de secol" .... :crack: defapt un sfert de secol.....(25 de ani) la multi ani inca o data, sa fii cuminte si sa de-a Dumnezeu sa ti se indeplineasca visul....de ati lua moto cat mai curand... :crack: :crack: :rusinica: :crack:

 

hai bagati urarile aici :P :

 

/index.php?showtopic=188205

bine nebu esti foarte vigilent :crack:

acu... numarul ala de telefon pentru tipul care cioparteste tobe, sa scot db killer-ul cand mi-l dai si mie ca ti-am trimis PM si... nimic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Care imi zice si mie un mecanic bun.Imi trozneste cutia de viteze din toate pinioanele si nu mai ies cu ea ca mi-e frica sa nu se blocheze in mers si sa ma dea jos.Am fost pe iuliu Maniu si sunt niste BULANGII!Auziti si voi sfat ca mai bine o dezmembrez,o vand si imi iau alta decat sa o repar.Sfat dat de un mecanic jegos de pe Iuliu Maniu.Un barbos jegos si imputit.In afara de cretinii aia stiti pe careva care intr-adevar se pricepe sa repare o motocicleta?

Apropos: La Multi Ani Buburuza ,tot ceea ce iti doresti sa se realizeze,sa fii iubita si fericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine nebu esti foarte vigilent :crack:

acu... numarul ala de telefon pentru tipul care cioparteste tobe, sa scot db killer-ul cand mi-l dai si mie ca ti-am trimis PM si... nimic :rusinica:

 

 

ia dici...RADU il cheama si nr de tel. : 0724.230.550

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Care imi zice si mie un mecanic bun.Imi trozneste cutia de viteze din toate pinioanele si nu mai ies cu ea ca mi-e frica sa nu se blocheze in mers si sa ma dea jos.Am fost pe iuliu Maniu si sunt niste BULANGII!Auziti si voi sfat ca mai bine o dezmembrez,o vand si imi iau alta decat sa o repar.Sfat dat de un mecanic jegos de pe Iuliu Maniu.Un barbos jegos si imputit.In afara de cretinii aia stiti pe careva care intr-adevar se pricepe sa repare o motocicleta?

Apropos: La Multi Ani Buburuza ,tot ceea ce iti doresti sa se realizeze,sa fii iubita si fericita.

 

 

sorry de off topic...care mah aia de la bgs?

 

 

aa...La Multi Ani! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Care imi zice si mie un mecanic bun.Imi trozneste cutia de viteze din toate pinioanele si nu mai ies cu ea ca mi-e frica sa nu se blocheze in mers si sa ma dea jos.Am fost pe iuliu Maniu si sunt niste BULANGII!Auziti si voi sfat ca mai bine o dezmembrez,o vand si imi iau alta decat sa o repar.Sfat dat de un mecanic jegos de pe Iuliu Maniu.Un barbos jegos si imputit.In afara de cretinii aia stiti pe careva care intr-adevar se pricepe sa repare o motocicleta?

Apropos: La Multi Ani Buburuza ,tot ceea ce iti doresti sa se realizeze,sa fii iubita si fericita.

 

 

Daca barbosul ala despre care afirmi chestiile astea ti-a spus asa, inseamna ca intr-adevar asta trebuie sa faci. La orice mecanic te duci, daca se apuca sa-ti crape motorul in 2 si iti face nota de plata (tine cont ca un jaf de set de garnituri poate urca, din start, la 200 euro), io sper sa nu ai prejudecati sau sa nu zgarii, ca sa fac o gluma proasta :rusinica: Ca o sa te coste de o sa te rupa. Decat sa dai o caruta de euro pe reparatia cutiei - repet, nu conteaza mecanicul sau service-ul, mai bine recuperezi ce se poate. Mare minune daca, puricand atent motorul, nu cumva mai descoperi si altele... It's your choice, dar te rog sa nu jignesti aiurea...

 

 

LE: te rog sa nu te superi, dar sa stii ca eu sunt o persoana care spune lucrurilor pe nume si care considera ca prieten iti este cel care te trage de maneca, nu cel care iti lauda nebuniile...

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Care imi zice si mie un mecanic bun.Imi trozneste cutia de viteze din toate pinioanele si nu mai ies cu ea ca mi-e frica sa nu se blocheze in mers si sa ma dea jos.Am fost pe iuliu Maniu si sunt niste BULANGII!Auziti si voi sfat ca mai bine o dezmembrez,o vand si imi iau alta decat sa o repar.Sfat dat de un mecanic jegos de pe Iuliu Maniu.Un barbos jegos si imputit.In afara de cretinii aia stiti pe careva care intr-adevar se pricepe sa repare o motocicleta?

Apropos: La Multi Ani Buburuza ,tot ceea ce iti doresti sa se realizeze,sa fii iubita si fericita.

 

Daca esti dispus cu adevarat sa platesti contravaloarea reparatiilor si pieselor, nu cu replica "rezolv cu 100-200 E", vii, o desfacem, facem un deviz si apoi vedem daca vrei sa platesti sau nu. Asta ti s-a spus din primul moment, dar e mai usor sa jignesti oameni din spatele unui monitor. Legat de motorul tau: in cutia de viteze poti gasi mult mai multe lucruri decat ce ai reclamat (vitezele 1 si 2 varza). Asta ti s-a si explicat si ti s-a spus la gluma ca mai bine o vinzi la nivelul asta de costuri. Preferai sa ti-o ia si s-o desfaca si sa-ti zica ca te costa XXX si tu sa zici ca e prea scump ?

 

Apoi, la asemenea limbaj, nu cred ca esti in stare sa mai emiti si pretentii.

 

Inca o data te invit aici sa lamurim problema si limbajul tau legat de mecanicii nostri. Poate ai curaj sa ii faci si fata in fata cum ai spus mai sus, "barbate" :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Care imi zice si mie un mecanic bun.Imi trozneste cutia de viteze din toate pinioanele si nu mai ies cu ea ca mi-e frica sa nu se blocheze in mers si sa ma dea jos.Am fost pe iuliu Maniu si sunt niste BULANGII!Auziti si voi sfat ca mai bine o dezmembrez,o vand si imi iau alta decat sa o repar.Sfat dat de un mecanic jegos de pe Iuliu Maniu.Un barbos jegos si imputit.In afara de cretinii aia stiti pe careva care intr-adevar se pricepe sa repare o motocicleta?

 

Si uite asa isi dau romanii in petec inca o data. La faza asta mecanicii aveau 2 posibilitati: A-e rau si B-nu e bine.

Ce usor e sa urli de dupa taste. Daca ti-a dat un sfat rezulta dupa capul tau ca nu stie sa repare si e "bulangiu"... Daca iti repara motocicleta spuneai ca te-a costat prea mult si ca e hot mecanicul...cine stie poate veneai si cu replici d-alea consacrate "mi-a schimbat piesele bune cu unele proaste ca sa-mi mai ia bani"...de parca avem toti uzina de piese pe balcon.

In primul rand nu sunt "bulangii". Bulangiu inseamna ala care f... in c.. si nu plateste.......Nu cred ca ti s-a intamplat asa ceva....macar au platit....si tot e ceva.

In al doilea rand eu am mers de mai multe ori acolo si de fiecare data s-au purtat corect cu mine. Au rezolvat tot ce am vrut si am platit fara sa cer discount-uri reduceri si cadouri...adica asa cum cer neaosii.

Atata vreme cat serviciul este corect...plata si aprecierea ar trebui sa fie la fel. Eu stiu ca de obicei clientul e stapan...am si eu o firma si stiu ce inseamna comertul si stiu ca un client are toate drepturile...dar si dreptul la BUN SIMT.

Uite cat scandal s-a creat...nu era mai simplu sa ceri mai multe explicatii? Da' de ce? Cand poti sa dai direct cu parul. O recomandare am si eu: invata sa vorbesti...si cere mai multe explicatii...sunt sigur ca daca nici atunci nu intelegi, iti vor face un desen pe A4. (nu audi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...