Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca nu conteaza cat i-am dat in linie dreapta pe autostrada... Mai important e sa invat eu sa merg cumintel si safe si dupa ce invat cum se traieste pe mobra, apoi invat sa ma dau racing :crack:

 

PS: da, stiu, dupa ce-mi iau permisu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat: lasati prosteala cu mersul fara permis. Chiar daca sa zicem ca nu va prinde garda in cartier, ganditi-va ca poate da cineva peste voi sau atingeti vreun pieton si va treziti cu belele mai mari decat merita. Nu faceti puscarie, ca primiti cu suspendare, fiind la prima abatere, dar veti avea o tălănguță legata de picioare toata viata. Si nu merita sa va fufu viitorul si sa vi-l complicati neavand rabdare sa luati permisul. Ca nu e un capat de tara sa-nveti si sa-l iei.

 

Si inca ceva: daca baiatul cu GSXF de azi de pe la 20:45 din zona Apaca , directia Militari, citeste aceste randuri, ii traduc ce semn i-am facut: o casca salveaza viata. Daca nu pricepi atunci nu meriti frumuÂşeața de fată din spate ce o purtai atat de mandru in forja ta. Daca sunteti chitrosi si nu vreti sa dati bani pe o casca de pasager, imprumutati. Ca se gaseste de unde :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot gandit...sa postez, sa nu postez......parerea mea despre a conduce cu si fara permis un motor....Fiecare isi alege un motor...sport, ssport, naked, enduro,choper..ce ii place....mie mi-au placut ssport......in prima faza am intrebat oameni mai vechi, asa ca un sfat, dar nu batut in cuie, ptr ca eu tot ssport imi luam, asa ca mi s-a spus ca e prea mare unul de 600 ptr un incepator, am luat decizia pe care am luat-o pentru ca am fost destul de celebral in a-mi asuma niste riscuri...de a incepe cu un 600 si nu orice 600 unul plus 600, adica RR, la mine a fost alta situatie ptr ca pana am inscris moto am avut 3 zile pana la examen pe care l-am luat din prima! Consider ca oricine care sustine un examen e cat de cat matur, inseamna ca stie ce presupune un examen de carnet(bine, in majoritatea cazurilor, dar in proportie de 90 %). Referitor la cei care se dau fara plastic, nu am nimic cu ei ...daca ei isi asuma acel risc ca nu se dau legal...si iau in calcul tot ce se poate intampla...nu am nimic impotriva....bravo lor pe de o parte, pe de alta un pic de rusinica.....e viata lor...sunt banii lor....e familia lor!

Acel permis nu te face sa ai mai mult curaj sau mai multa incredere in momentele critice.....btw atatea cazuri au fost cand au murit cu permisul in buzunar.....mai intervine si soarta, oboseala, multi si multi factori....

So ca un sfat .....fiecare sa si vada pana din ochiul lui, ......si mai terminati cu sfaturile astea de GodFather....sincer....!

Cam atat am avut de spus in privinta asta, sper ca nu v-a plictisit postul meu...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu o iau si eu, banditul....

doamne cum merge

 

 

Sa`ti povesteasca Prodigy cu RR`ul lui cum ii faceam din mana la 13k ture....d isi chinuia mobra sa mi`o ia inainte :crack:)

Sunt mandru ca banditu` meu batran se poate lua cu RR`uri si nu ma face d rushine (tare) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot gandit...sa postez, sa nu postez......parerea mea despre a conduce cu si fara permis un motor....Fiecare isi alege un motor...sport, ssport, naked, enduro,choper..ce ii place....mie mi-au placut ssport......in prima faza am intrebat oameni mai vechi, asa ca un sfat, dar nu batut in cuie, ptr ca eu tot ssport imi luam, asa ca mi s-a spus ca e prea mare unul de 600 ptr un incepator, am luat decizia pe care am luat-o pentru ca am fost destul de celebral in a-mi asuma niste riscuri...de a incepe cu un 600 si nu orice 600 unul plus 600, adica RR, la mine a fost alta situatie ptr ca pana am inscris moto am avut 3 zile pana la examen pe care l-am luat din prima! Consider ca oricine care sustine un examen e cat de cat matur, inseamna ca stie ce presupune un examen de carnet(bine, in majoritatea cazurilor, dar in proportie de 90 %). Referitor la cei care se dau fara plastic, nu am nimic cu ei ...daca ei isi asuma acel risc ca nu se dau legal...si iau in calcul tot ce se poate intampla...nu am nimic impotriva....bravo lor pe de o parte, pe de alta un pic de rusinica.....e viata lor...sunt banii lor....e familia lor!

Acel permis nu te face sa ai mai mult curaj sau mai multa incredere in momentele critice.....btw atatea cazuri au fost cand au murit cu permisul in buzunar.....mai intervine si soarta, oboseala, multi si multi factori....

So ca un sfat .....fiecare sa si vada pana din ochiul lui, ......si mai terminati cu sfaturile astea de GodFather....sincer....!

Cam atat am avut de spus in privinta asta, sper ca nu v-a plictisit postul meu...!

 

Eu cred ca lumea nu se refera la permis ca la un totem care te face sa mergi mai bine, ca la talismanul atotputernic care te apara de toate. E vorba strict de partea legislativa a problemei, daca se intampla ceva, Doamne fereste, oricat de minor, acel "plastic roz" te apara de consecinte mult mai grave, cum ar fi dosare penale, inchisoare (fie ea cu suspendare sau nu). E adevarat ca sunt oameni fara permis care merg de 1000 de ori mai bine decat cei cu permis, dar asta e alt aspect.

 

Sfatul meu, nu ca as fi eu un batran sfatos, dragi copii, potoliti-va si aveti putintica rabdare pana aveti rozaliu' in buzunar. Nu se termina strazile sau vara daca nu va dati o saptamana doua. Aveti toata viata inainte. Ganditi-va macar la faptul ca daca va prind astia nu mai aveti sanse sa luati permisul cativa ani sau poate niciodata.

 

Asadar, rabdare si tutun, prietenii motoristi raman tot aici, nu pleaca nicaieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shinule, da din a cui cauza se duc?

Nu din cauza lipsei plasticului, oricum :crack:

Iar cand se duc, se duc, nu-mi mai pasa ca mergeau tare, incet, din vina lor, a "conservarului nenorocit" etc...

Cand pierzi pe cineva la care tii, numai sa-l judeci nu mai stai! Daca e vina lui nu poti sa-l certi, sa-i zici "ti-am zis mai sa nu te mai dai racing" :agree:

Iar daca e vina altuia, ca ajunge ala in parnaie sau nu, ca-si invata lectia sau nu, prietenul, ruda, iubita s-au dus si nimic nu-i mai aduce inapoi.

Nimic nu te poate consola.

 

De exemplu eu: nu imi pasa enorm de mult de viata mea. Sau mai bine spus imi pasa de viata dar nu prea-mi pasa daca mor :crack:, adica pentru mine.

Dar ma gandesc ca iubita mea o sa planga dupa mine si-o sa-i fie tare dor. Ma gandesc ca o sa planga mama, bunicii si cei cativa prieteni pe care-i am,

o sa verse o lacrima si pentru idiotul de mine. Ma gandesc ca desi ma port urat cu prietena mea de multe ori, majoritatea baietilor sunt mai nenorociti

si lipsiti de scrupule ca mine si nu vor avea grija de ea. Ma gandesc ca blondina mea micuta o sa ramana singurica intr-o lume cruda si imputita rau de tot.

Gata, ca deja incepe lumea sa creada ca eu chiar gandesc :crack: (asta da gluma, nu?)

 

Asa ca o sa traiesc... daca pot. Doamne ajuta!

 

In fine, sarim peste partea tragi-comica a vietii, pan' la urma, ce-o fi o fi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc ca desi ma port urat cu prietena mea de multe ori, majoritatea baietilor sunt mai nenorociti

si lipsiti de scrupule ca mine si nu vor avea grija de ea. Ma gandesc ca blondina mea micuta o sa ramana singurica intr-o lume cruda si imputita rau de tot.

Gata, ca deja incepe lumea sa creada ca eu chiar gandesc :crack: (asta da gluma, nu?)

 

Ce-ai Shinule, e suparata Alexandra pe tine si incerci s-o impaci? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

borris, mi-a facut placere aseara, frumos motor, de mandrina nush, nu am vazut, nu zic nimic

 

mi-a facut placere sa va cunosc, ne mai vedem

mama kali nu ma iubeste :crack:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

borris, mi-a facut placere aseara, frumos motor, de mandrina nush, nu am vazut, nu zic nimic

 

mi-a facut placere sa va cunosc, ne mai vedem

mama kali nu ma iubeste :crack:(

 

Same here, man. :crack: Te mai asteptam :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am tot gandit...sa postez, sa nu postez......parerea mea despre a conduce cu si fara permis un motor....Fiecare isi alege un motor...sport, ssport, naked, enduro,choper..ce ii place....mie mi-au placut ssport......in prima faza am intrebat oameni mai vechi, asa ca un sfat, dar nu batut in cuie, ptr ca eu tot ssport imi luam, asa ca mi s-a spus ca e prea mare unul de 600 ptr un incepator, am luat decizia pe care am luat-o pentru ca am fost destul de celebral in a-mi asuma niste riscuri...de a incepe cu un 600 si nu orice 600 unul plus 600, adica RR, la mine a fost alta situatie ptr ca pana am inscris moto am avut 3 zile pana la examen pe care l-am luat din prima! Consider ca oricine care sustine un examen e cat de cat matur, inseamna ca stie ce presupune un examen de carnet(bine, in majoritatea cazurilor, dar in proportie de 90 %). Referitor la cei care se dau fara plastic, nu am nimic cu ei ...daca ei isi asuma acel risc ca nu se dau legal...si iau in calcul tot ce se poate intampla...nu am nimic impotriva....bravo lor pe de o parte, pe de alta un pic de rusinica.....e viata lor...sunt banii lor....e familia lor!

Acel permis nu te face sa ai mai mult curaj sau mai multa incredere in momentele critice.....btw atatea cazuri au fost cand au murit cu permisul in buzunar.....mai intervine si soarta, oboseala, multi si multi factori....

So ca un sfat .....fiecare sa si vada pana din ochiul lui, ......si mai terminati cu sfaturile astea de GodFather....sincer....!

Cam atat am avut de spus in privinta asta, sper ca nu v-a plictisit postul meu...!

 

eu cred ca ai foarte mare dreptate in ceea ce spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca mai bine sa conduc un TIR odihnit, bine-dispus, etc chiar daca nu am permis, decat sa conduc conserva cand sunt obosit de la munca. Tare rationamentul :crack:

Ideea era ca MACAR din bun simt si respect pt ceilalti participanti la trafic sa inveti legislatia si sa iei acel examen. Daca esti atat de smecher incat sa mergi fara permis, cunoscand legile si semnele rutiere si nu esti atat de vai-c|_|rul-tau incat sa nu ai bani de scoala (ca bani de motor ai avut), inseamna ca poti sa iei permisul in 30 zile de la inscriere.

 

Mistoul cu "Godfather" cred ca ii va amuza tare de tot pe cei care au crapat conducand fara permis. Vrei exemple ? Am, din 2004 incoace, gârlă :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era ca MACAR din bun simt si respect pt ceilalti participanti la trafic sa inveti legislatia si sa iei acel examen. Daca esti atat de smecher incat sa mergi fara permis, cunoscand legile si semnele rutiere si nu esti atat de vai-c|_|rul-tau incat sa nu ai bani de scoala (ca bani de motor ai avut), inseamna ca poti sa iei permisul in 30 zile de la inscriere.

 

Mistoul cu "Godfather" cred ca ii va amuza tare de tot pe cei care au crapat conducand fara permis. Vrei exemple ? Am, din 2004 incoace, gârlă :crack:

"Din bun simt si respect pt ceilalti participanti la trafic" am mers destul de prudent, sala pentru B am luat-o recent (deci stiu ceva legislatie) si pe 7 iulie imi iau si carnetul sa fiu si eu legal si mandru :agree:

 

Pe de alta parte nu mi se pare nici o "smecherie" mersul fara permis, chiar sunt de acord ca e o prostie :crack: dar imi place enorm sa merg cu motorul. Dar nu poti lua permisul in perioada asta a anului atat de repede. Acum o luna am terminat scoala, acu' 2 saptamani am depus dosarul (am fost tinut pe loc de faptul ca nu-mi puteam lua cazierul, dar m-a ajutat cry cu unul, an' la urma) si abia peste 2 saptamani dau examenul.

 

In concluzie eu nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga fara permis (asta a sunat ca "nu va bagati in lumea drogurilor ca si-asa suntem prea multi") Chiar nu sunt de acord cu asta. Nu sunt de acord nici cu faptul ca eu insumi am facut-o :crack: dar regretele sunt intotdeauna lipsite de sens.

Editat de shinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

borris, mi-a facut placere aseara, frumos motor, de mandrina nush, nu am vazut, nu zic nimic

BOris cred ca isi legase numarul cu mandrina aseara cand a plecat,adi sa fi atent data viitoare...

 

 

 

 

Dar ma gandesc ca iubita mea o sa planga dupa mine si-o sa-i fie tare dor. Ma gandesc ca o sa planga mama, bunicii si cei cativa prieteni pe care-i am,

o sa verse o lacrima si pentru idiotul de mine. Ma gandesc ca desi ma port urat cu prietena mea de multe ori, majoritatea baietilor sunt mai nenorociti

si lipsiti de scrupule ca mine si nu vor avea grija de ea. Ma gandesc ca blondina mea micuta o sa ramana singurica intr-o lume cruda si imputita rau de tot.

Shinule bag seama ca o sa dai de dracu curand...Pe drac il cheama singuratetea........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 Members: shinu, Haotika, super_buburuza, BBL

Haotika, ce faci p-aici draga?

 

Mai nou,vin destul de des in vizita... E..bai? :crack:

 

A fugit :crack:

 

S-a luat curentul, mama lui de generator! :crack: De fugit..eventual..fugeam spre shinu! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou,vin destul de des in vizita... E..bai? :agree:

 

S-a luat curentul, mama lui de generator! :crack: De fugit..eventual..fugeam spre shinu! :lol:

Iubire, ne sparge Alexandra pe amandoi :crack:

 

Ehh, noroc ca are simtul umorului :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-auzi Shinule, fug femeile dupa tine :lol:

Eu am tot incercat sa va spun da' voi Betmen, betmen!

 

La un asa barbat :crack: ..normal ca fugi sa-ti primesti numarul de ordine! :crack:

Mah, tu stiu ca nu te multumesti cu alt loc decat I :lol: Si stii ca Alex nu ti-l lasa :agree:

Uite cine ma stie :crack:

Editat de shinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...