Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

cred ca e pierdere de timp si de benzina ... pana ajungi la sibiu ...ti se lungesc urechile.

am vb acum vreo luna cand am fost la baraj la vidraru, cu un tip care tocmai coborase cu motoru de la balea.

drumul praf, omul terminat...se oprise sa se odihneasca , ca-l dureau mainile. mi-a zis ca era sa tranteasca motorul de vreo 3 ori.

numai gropi, pietris, etc ... in ultimul tunel inainte de vidraru, ai toate sansele sa rupi masina ... nu as mai baga pe acolo nici

lada niva.

 

 

Se pare ca nu m-am facut inteles. Nu mergem pe zona aia. Mergem Buc-Sibiu- Transfagarasan Balea si ne intoarcem pe acelasi traseu.

 

NU se merge pe zona aia rupta. La balea ne intoarcem (sau unde incepe drumul sa fie naspa)

 

@jordy. Ma gandeam undeva prin iulie, cand are si lumea timp si se mai si incalzeste putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca e pierdere de timp si de benzina ... pana ajungi la sibiu ...ti se lungesc urechile.

am vb acum vreo luna cand am fost la baraj la vidraru, cu un tip care tocmai coborase cu motoru de la balea.

drumul praf, omul terminat...se oprise sa se odihneasca , ca-l dureau mainile. mi-a zis ca era sa tranteasca motorul de vreo 3 ori.

numai gropi, pietris, etc ... in ultimul tunel inainte de vidraru, ai toate sansele sa rupi masina ... nu as mai baga pe acolo nici

lada niva.

Depinde si ce motocicleta ai. Poate fi chiar fun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinspre Sibiu este drumul bun, am fost in august 2008, si mai existau inca cateva semafoare pe Sibiu Brasov. Si de la Balea la Vidraru se poate merge dar cu grija. In plus acolo tot timpul exista pietre cazute pe carosabil.

 

Cat despre cazare, sunt trei cabane chiar la Balea lac-nu stiu conditiile, sunt si la Balea cascada, si la cort este foarte frig. Dar se pot pune corturile mai jos, dupa Cartisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e pierdere de timp si de benzina ... pana ajungi la sibiu ...ti se lungesc urechile.

am vb acum vreo luna cand am fost la baraj la vidraru, cu un tip care tocmai coborase cu motoru de la balea.

drumul praf, omul terminat...se oprise sa se odihneasca , ca-l dureau mainile. mi-a zis ca era sa tranteasca motorul de vreo 3 ori.

numai gropi, pietris, etc ... in ultimul tunel inainte de vidraru, ai toate sansele sa rupi masina ... nu as mai baga pe acolo nici

lada niva.

 

 

Eu am fost Âşi până la Sibiu Âşi mi-a plăcut drumul. E destul de lung, dar e miÂşto.

Ideea e să urcăm de la Sibiu la Bâlea tocmai ca să evităm partea de drum naÂşpa de la Bâlea spre Vidraru. Dacă venim dinspre Sibiu, ajungem prima dată la Bâlea Cascadă unde e o singură cabană care e foarte scumpă Âşi e praf, apoi dacă mai urcăm urmează Bâlea Lac unde mai e o cabană la fel de scumpă. D'asta ziceam că ar fi mers să ne cazăm în altă parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost Âşi până la Sibiu Âşi mi-a plăcut drumul. E destul de lung, dar e miÂşto.

Ideea e să urcăm de la Sibiu la Bâlea tocmai ca să evităm partea de drum naÂşpa de la Bâlea spre Vidraru. Dacă venim dinspre Sibiu, ajungem prima dată la Bâlea Cascadă unde e o singură cabană care e foarte scumpă Âşi e praf, apoi dacă mai urcăm urmează Bâlea Lac unde mai e o cabană la fel de scumpă. D'asta ziceam că ar fi mers să ne cazăm în altă parte.

 

 

Doar partea de autostrada e mai boring asa, apoi dealu negru (au mai asfaltat din el si e mai ok), valea oltului (portiuni mai cu gauri dar merge). Pana mea, sunt din Valcea si stiu.

Cu partea de cazare vedem noi pe unde dormim, stiu ca sunt cateva locuri pe langa Sibiu foarte faine. Vedem la fata locului.

 

bucuresti- rm valcea 180 km

rm valcea - sibiu 90 km

total 270, nu e chiar asa mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar partea de autostrada e mai boring asa, apoi dealu negru (au mai asfaltat din el si e mai ok), valea oltului (portiuni mai cu gauri dar merge). Pana mea, sunt din Valcea si stiu.

Cu partea de cazare vedem noi pe unde dormim, stiu ca sunt cateva locuri pe langa Sibiu foarte faine. Vedem la fata locului.

 

bucuresti- rm valcea 180 km

rm valcea - sibiu 90 km

total 270, nu e chiar asa mult.

 

Nu e deloc mult. În iunie zici că mergem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. imi poate imprumuta cineva un motor pana duminica??? il aduc inapoi cu rezervorul prin de bere!!!

Motorul e unul din lucrurile care nu se imprumuta. Femeia e un alt 'lucru' care nu se imprumuta :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si ce motocicleta ai. Poate fi chiar fun.

 

mda.. daca aveam un motor ca al tau, trageam linie dreapta pe harta.

poate mai ocoleam vreun gard , ceva ...

cu al meu, daca e drumu naspa, ma termina. FACUI ( cu dedicatie pt Sonex si BBLix )

500 km intr-o zi, dar mare parte drum bun, fara denivalari, gropi, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Militarosi, cunoaste careva motorul din accidentul asta? poate se anunta ceva, totusi, poate omu' are nevoie de ajutor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BBL adica nasul ma dotat cu o casca de protectie de santier.Eu sunt muncitorul,sa vedem care se face indian si care se face caw boy sa fim aia din videoclip.

Merg si eu la Sibiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Caut un garaj in apropiere de piata Gorjului. Pot plati o chirie decenta tot timpul anului.

Acum imi tin calutul in garajul unui prieten, un cartier distanta...

E maricel calutul (300kg) dar bland si cuminte iar stapanul e dispus sa-l raslateasca cu bere sau alte lichide bahice pe cel/cea care il ajuta :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Caut un garaj in apropiere de piata Gorjului. Pot plati o chirie decenta tot timpul anului.

Acum imi tin calutul in garajul unui prieten, un cartier distanta...

E maricel calutul (300kg) dar bland si cuminte iar stapanul e dispus sa-l raslateasca cu bere sau alte lichide bahice pe cel/cea care il ajuta :rock:

Daca iti va fi bolnav calutul si nu la figurat sa-l aduci la veterinar.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti va fi bolnav calutul si nu la figurat sa-l aduci la veterinar.........

 

Multam de oferta man, din fericire e zglobiu si sanatos acum. Acum doar ma doare sufletul sa il las in strada, mai ales la piata Gorjului...

Garajul nu e musai sa fie acolo, poate fi pe o raza de 3-4-500 de metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de oferta man, din fericire e zglobiu si sanatos acum. Acum doar ma doare sufletul sa il las in strada, mai ales la piata Gorjului...

Garajul nu e musai sa fie acolo, poate fi pe o raza de 3-4-500 de metri.

nu cred ca o sa gasesti. pe alea de pe la gorjului le`au daramat sa faca nu stiu ce parcari/locuri de joaca etc.

plus ca am cautat si eu si n`am gasit. mi`e cam frica sa`mi tin motorul in fata scarii:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca o sa gasesti. pe alea de pe la gorjului le`au daramat sa faca nu stiu ce parcari/locuri de joaca etc.

plus ca am cautat si eu si n`am gasit. mi`e cam frica sa`mi tin motorul in fata scarii:))

 

 

Husa, alarma, lant, disclock si rugaciuni.

 

Cam atat poti sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa insisti mult la rugaciuni....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neatza !!!

incep ziua cu o urare de bine la adresa mult iubitului nostru primar : sa-l ia mama lu

proces verbal, dupa ce-i ramane-n gat carnea care io bag in frigider.

si-n rahova e mai mult asfalt decat in militari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neatza !!!

incep ziua cu o urare de bine la adresa mult iubitului nostru primar : sa-l ia mama lu

proces verbal, dupa ce-i ramane-n gat carnea care io bag in frigider.

si-n rahova e mai mult asfalt decat in militari.

 

Stai calm, sa vezi ce incepe in curand in zona Cora-Pasajul Lujerului. Vor incepe lucrari si in pasaj si pe arterele de langa pasaj, va fi deviata circulatia cand pe un sens cand pe celalalt (remember Podul Grant cand se circula doar pe un fir?). Ba mai mult, din ce am prins la stiri vor lucra si deasupra pasajului, asa ca tineti-va bine. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiasca domn' primar !!!

dupa o lupta cransena cu santurile rasaritului - timonierului - mega,

canalele dp la liceul tudor vladimirescu , pe care nu le iert niciodata,

am reusit sa ies din sector.

 

 

Daca pe bulevard nu iti place, na, mergi prin gropi.

 

Ia-ti enduro sau super moto si nu ai ai treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello lume :D

care stati pe Str. Cupolei, sau prin imprejurimi? Adica intre Cora si Mall?

:D

intre Cora si Mall nu e cimp? :bounce:

 

 

 

 

 

 

:P

Hello si tie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...