Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

In general ne intalnim la intrarea de pe Iuliu Maniu (intrarea cu bariera). Data viitoare sa semnezi condica, da? :P

Receptionat :jump:

 

@anca14.......vad ca te dai pe brazda

Socializam, socializam :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dublu post

Alta :ok: :jump:

 

ai alternativa tata...pe a lui BAShinu'.....pana ia permisu' el......mai dureaza un sezon! :D

Mi-a zis nenea Ranga ca mobra nu e da si de cand cu scarita aia, il ascult :jump:

Nici macar DKW-ul, cat mi-e de simpatic nu este o exceptie.

Oricum, luni iau permisul :P ca asa vrea muschiu' me' :D

 

:P e de notat faza asta!!! :jump:

sorry, close but no cigar...

 

1f u c4n r34d 7h1s u r34lly n33d t0 g37 l41d...

Tu oare ai postat fara a putea citi inainte :P ?

 

Neata!

 

PS. Borris here :jump: (kiddin')

Eu deja intru la banuieli de la o vreme..

 

Ontopic: neata oameni buni! (sau rai, sa nu-i uitam pe prodigy :jump: und kali... just kiddin' :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunerea veledeului pentru sambata, acum: "urcam pe Cheia, Brasov, Campulung, Arges, Transfagarasan, ...si dupa mai vedem".

 

Acu' Maiestria-sa socoteste cu GPS si spune tot traseul, kilometri, uzura motorului, a lantului, a pilotului :P Proiectul Bulgaria o sa ramana pt 4-10 august. Choparica, hai odata acasa, ca m-ai sedus si m-ai abandonat si astia nu vor plimbari lungi :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interesez azi si va spun toate detaliile pe care le pot obtine. Dupa parerea mea, este o "afacere", in sensul ca ne putem cheltui banii pe distractii si drumuri, pe vizite in diverse orase, muzee etc, in loc sa-i dam la hotel. Cel putin anul asta, in ceea ce ma priveste, e musai sa renunt la hotel. Si, sa fim cinstiti, chiar imi place cu cortul. E mai "wild", asa, pe firea mea :P

 

Din motive de permise, motoare stricate, dovezi etc., as propune si o masina de insotire.

 

 

 

 

Bateai vreun apropo' la mine....eh eu intr-o luna max am permisul inapoi :jump:

 

 

p.s Neataaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POst dublu, da' l-am vazut pe Borris p-aici, asa ca am editat si....

 

Borris, te iubesc :P

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa-ti dansez io? Ca cica nu ai voie sa.. ma intelegi, ridici nivelul politic la public. Asa ca iti dansez eu. Moare garantat :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa zic asa, va invitez la una bucata iesire de wknd, marca inregistrata VLD :P

 

Plecarea sambata dimineata DEVREME :jump:

 

Traseu: Bucuresti, Ploiesti, Valeni de Munte, Cheia, Brasov, Poiana Brasov, Rasnov, Bran, Dambovicioara, Rucar, Campulung, Curtea de Arges, Balea - FIX 400 km

 

Atractii mai mult sau mai putin mototuristice:

1. Antologica de acum Cheia cu serpentinele aferente :jump:

2. Brasov

3. Poiana Brasov cu serpentinele de rigoare

4. Culoarul Rucar Bran

5. Cheile Dambovicioarei, daca se doreste

6. Barajul de pe Arges

7. si incheiem ziua apoteotic cu Transfagarasanul.

 

A doua zi, duminica, coboram pe partea de Nord spre Ardeal - Sibiu - Baie la Ocna Sibiului lac sarat - Valea Oltului - Pitesti - Bucuresti

 

Traseul pe ziua 2 = 371 km

 

Total km in doua zile: 771 km - pregatire pentru concediu :jump:

 

Pasuri strabatute:

Cheia, Rucar-Bran, Campulung, Transfagarasan, Valea Oltului.

 

Viteza de croaziera - o negociem, dar in jur de 110 - 120, sa se simta toata lumea in largul ei.

 

Cine se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem depasim numarul de pagini scrise ieri pe topicul militari?? Asa ca sa moara matrimoniacii de ciuda si altii de pe alte topicuri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POst dublu, da' l-am vazut pe Borris p-aici, asa ca am editat si....

 

Borris, te iubesc :P

 

Mai copii, da' matinali mai sunteti post-10824-1214979476.gif Neata!

Kali, si eu te iubesc! :jump: :jump:

Eu urmatoarele 2 w/e nu ma pot baga la plimbari cu moto. Dupa aia merg si in Bulgaria ca-mi iau numerele definitive :jump:

Pe cheia am fost Duminica trecuta si e foaaaarte frumos. Asfalt bun si nu foarte aglomerat. Recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali :P

Eu luni noapte m-am adunat si eu pe acasa , am fost plecat prin tara , concediu . Am fost cu masinutza nu de alta dar am scutit cazarea :jump: , am lasat banchetele din spate acasa si am avut loc berechet . De plecat in August este o ideie faina , dar cred ca eu as putea veni doar in weekend , nu mai am cum sa-mi iau concediu pana prin Septembrie . Acum mi-am luat trei saptamani si abia pe 14.07 reincep munculitza. Nu stiu poate organizam o iesire pe Transfagarasean in weekenduri , drumul este bun , ( mai era inca zapada pe la Balea :jump: ) , cu exceptia portiunii intre baraj si cabana Capra , unde era un pic impuscat si pe alocuri se apucasera baietii de plombat . Azi pe la ce ora este strangerea in Poli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali :P

Eu luni noapte m-am adunat si eu pe acasa , am fost plecat prin tara , concediu . Am fost cu masinutza nu de alta dar am scutit cazarea :jump: , am lasat banchetele din spate acasa si am avut loc berechet . De plecat in August este o ideie faina , dar cred ca eu as putea veni doar in weekend , nu mai am cum sa-mi iau concediu pana prin Septembrie . Acum mi-am luat trei saptamani si abia pe 14.07 reincep munculitza. Nu stiu poate organizam o iesire pe Transfagarasean in weekenduri , drumul este bun , ( mai era inca zapada pe la Balea :jump: ) , cu exceptia portiunii intre baraj si cabana Capra , unde era un pic impuscat si pe alocuri se apucasera baietii de plombat . Azi pe la ce ora este strangerea in Poli

 

Vezi si tu Dane ce am scris mai devreme pt wkndu' asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE (super_buburuza @ Jun 27 2008, 03:58 PM) *

In plus mai zicea o prietena de o vila in Delta unde ar merge si ea.

 

 

 

dupa ce am citat citate, buburuzo, ai ceva concret cu delta aia (a dunarii) sau doar ne-a aburit? :jump:

 

Neatza!

 

Am vorbit ieri cu Simona si imi cer scuze ca am trimis mesajul ala asa tarziu, dar m-am luat cu invatatul si am uitat :P

Vila aia nu se mai inchiriaza si mi-a zis ca mai cauta azi ceva, dar nu promite nimic. Daca gaseste va anunt :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...