Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum sa nu te primim? :grinbandit:

Eu nu stiu daca ajung...

 

Localul este pe langa mine. Dupa ce treci de blocul meu faci stanga si mergi pana unde incep casele pe partea stanga si pe dreapta e Cocosu Rosu

..venind DINSPRE Apusului, da? :blink:

 

Poai....cum il gasesti....hmmm...chiar nu stii unde e? :) E pe la Apusului...daca vrei ne intalnim nush..la Gorjului si te tii dupa mine...altfel nush cum sa-ti explic

Vin din Berceni, deci n-o sa fiu primul ajuns.. :D

 

--speaking of which, sper ca stati pana dupa 9, ca sa nu va (re)vad din zbor!!

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Sonea, uite colea topicul de reparat carene.. Uomu' e Kawasaki_axx, da-i un pemeu si intreaba-l ce ai de intrebat.. :grinbandit:

 

Bunny, daca tot iti place fotografia, arunca niste ochi pe-aici.. Au tutoriale si explicatii pentru terminologii foarte misto facute.. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Sonea, uite colea topicul de reparat carene.. Uomu' e Kawasaki_axx, da-i un pemeu si intreaba-l ce ai de intrebat.. :grinbandit:

 

Bunny, daca tot iti place fotografia, arunca niste ochi pe-aici.. Au tutoriale si explicatii pentru terminologii foarte misto facute.. :blink:

 

JJ, la aceeasi bani ti'as recomanda Sigma. E ceva mai luminos decat Tamronul similar, dar are unghiul mai inchis. Acum, vezi si la ce iti trebuie.

 

As indrazni sa iti recomand un Nikkor care iti cam acopera gama uzuala si se incadreaza si la variante Buget: AF-S Nikkor 18-135, 1:3.5-5.6.

Are unghiul intre 76 si 12 grade, si cred ca e in jur de 1000 ron.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JJ, la aceeasi bani ti'as recomanda Sigma. E ceva mai luminos decat Tamronul similar, dar are unghiul mai inchis. Acum, vezi si la ce iti trebuie.

Ma gandeam (pentru inceput) un 18-135.. plaja ceva mai larga imi va permite sa realizez care va fi urmatorul obiectiv.. :grinbandit:

 

Dar in mod sigur imi voi lua un 50mm f1.8!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam (pentru inceput) un 18-135.. plaja ceva mai larga imi va permite sa realizez care va fi urmatorul obiectiv.. :blink:

 

Dar in mod sigur imi voi lua un 50mm f1.8!! :)

 

Tocmai ce editasem... se pare ca am cazut pe aceeasi varianta :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce editasem... se pare ca am cazut pe aceeasi varianta :blink:

Marile minti gandesc la fel!! :) :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JJ, la aceeasi bani ti'as recomanda Sigma. E ceva mai luminos decat Tamronul similar, dar are unghiul mai inchis. Acum, vezi si la ce iti trebuie.

 

As indrazni sa iti recomand un Nikkor care iti cam acopera gama uzuala si se incadreaza si la variante Buget: AF-S Nikkor 18-135, 1:3.5-5.6.

Are unghiul intre 76 si 12 grade, si cred ca e in jur de 1000 ron.

 

Sau un Nikon AF-S 18-200mm VR (f/3.5-5.6). Eu m-am jucat vreo 2 saptamani cu unul si mi-a placut foarte mult ca si all-rounder.

In USA se poate comanda la un pret oarecum rezonabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau un Nikon AF-S 18-200mm VR (f/3.5-5.6). Eu m-am jucat vreo 2 saptamani cu unul si mi-a placut foarte mult ca si all-rounder.

In USA se poate comanda la un pret oarecum rezonabil.

Mda.. d-asta a avut colegul care a venit cu je sa verificam aparatul.. l-a dat SUPER rapid (avea mare nevoie de bani) in 1000 ron.. te face sa te zgarii umpic pe ochi, nu?? Din pacate, e umpiculescu prea scump pentru ce vreau eu.. cel putin deocamdata.. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau un Nikon AF-S 18-200mm VR (f/3.5-5.6). Eu m-am jucat vreo 2 saptamani cu unul si mi-a placut foarte mult ca si all-rounder.

In USA se poate comanda la un pret oarecum rezonabil.

 

Da. Si asta are in plus si stabilizarea interna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunny, daca tot iti place fotografia, arunca niste ochi pe-aici.. Au tutoriale si explicatii pentru terminologii foarte misto facute.. :)

 

Asta o sa fac in pauza de masa :D http://www.alexgalmeanu.com/gallery.html check this out! :grinbandit:

 

Asta o sa fac in pauza de masa :D http://www.alexgalmeanu.com/gallery.html check this out! :blink:

Neata ...am uitat sa va salut...<sleepy>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...