Sari la conținut

Sa-mi Pun Cylinder Kit De 70cc ?


cosminake
 Share

Postări Recomandate

da frate si inainte stiam ca tobele sport maresc performantle scuterului :bigstar: sunt unele speciale pt kituri de 70 pt performante optime ... dar nu asta era dilema, dilema era pe motorul meu de 49cm3 stock cat de mare poate fi diferenta ca performante intre toba gaurita si toba sport ...

Pai cu toba gaurita , nu vei obtine performanta maxima a motorului pentru ca tobele au fost si ele gandite de niste oameni si nu au facut aiurea o bucata de teava si gata .... asta se numeste toba ..... e calculata ca sa iasa gazele intr-un anumit fel.

Ps:Si ca sa intelegi , iti atasez o mica demonstratie cum sta treaba cu gazele.

post-14995-1201903607_thumb.jpg

Editat de RaDuCu_CostEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cosminake, o toba sport e gandita ca sa faca un back-pressure mai bun, asa goale cum sunt, fata de o toba stock, golita. Deci cu una sport ai un randament mai mare, dar pentru un scuter de 49, intre cele 2 nu e diferenta mare :bigstar: Totusi ar fi mai indicat sa pui una sport, face mai bine si la setul motor :bigstar:

Baietii de pe aici viseaza numai tuning :bigstar: Insa toate cu timpul, banii nu se culeg din pom!

 

 

 

Bafta! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc cu VladuL ...

 

Pana la urma terminati cu certurile ( care e mai smecher, care e mai destept, care a vazut la viata lui mai multe pi**e, etc ) Ca omu vrea sa stie daca merita sa isi puna kit ... dupa ce isi pune kit poate sa va gandi si la toba, asta daca vrea si daca are bani ...

 

Si exact ... decat sa comentati aiurea mai bine va documentati inainte si pur si simplu va dati cu parerea. Nu e asa greu dupa ce termini o fraza sa scrii "parerea mea" .

 

No offense!

 

Bafta! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc cu VladuL ...

 

Pana la urma terminati cu certurile ( care e mai smecher, care e mai destept, care a vazut la viata lui mai multe pi**e, etc ) Ca omu vrea sa stie daca merita sa isi puna kit ... dupa ce isi pune kit poate sa va gandi si la toba, asta daca vrea si daca are bani ...

 

Si exact ... decat sa comentati aiurea mai bine va documentati inainte si pur si simplu va dati cu parerea. Nu e asa greu dupa ce termini o fraza sa scrii "parerea mea" .

 

No offense!

 

Bafta! :bigstar:

nu ne certam frate...era o caterinca mica :bigstar:

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce ai mai postat ":bigstar:" ? Ca sa aduni posturi? :bigstar:

cosminake, cred ca au dreptate baietii, sitele sunt puse cu un anumit scop. Plus de-asta fara sita nu mai e euro :bigstar: si nu mai e a buna :bigstar:

 

Oricum la faza cu "daca e mai scump e mai bun" m-ati lasat masca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce ai mai postat ":D" ? Ca sa aduni posturi? :kiss:

cosminake, cred ca au dreptate baietii, sitele sunt puse cu un anumit scop. Plus de-asta fara sita nu mai e euro :hug: si nu mai e a buna :D

 

Oricum la faza cu "daca e mai scump e mai bun" m-ati lasat masca...

Poi ce roly pretul nu spune calitatea si performanta :D Io asa ma gandesc cei ii scump ii bun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inima :D imi ajung banii doar pt kitul alu malossi MHR replica 300 eur :kiss: in fine macar o sa am 9 cai, la demaraj o sa fiu tare :D, pe urma mai iau cate ceva :hug: mai strang cureaua o luna si mai bag 300 :D urmeaza restu usor usor :D

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au inima :D imi ajung banii doar pt kitul alu malossi MHR replica 300 eur :kiss: in fine macar o sa am 9 cai, la demaraj o sa fiu tare :D, pe urma mai iau cate ceva :hug: mai strang cureaua o luna si mai bag 300 :D urmeaza restu usor usor :hug:

iti trebuie carburator...fara el o sa ai aceleasi performante ca la 50cc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e ... deja am spart 1100 ron pe casca echipament manusi etc etc ... luna asta mai am doar 1000 mai astept ... fac rodaju :kiss:

asta e...nu cresc bani in copaci :D ...luna viitoare,la primu salariu,stii ce-ti iei :hug:

 

--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 23:08 -------------
aah...dar vezi omule ca sunt kituri malossi la 150-200 euro maxim :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e...nu cresc bani in copaci :kiss: ...luna viitoare,la primu salariu,stii ce-ti iei :hug:

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 23:08 -------------</small><br/>aah...dar vezi omule ca sunt kituri malossi la 150-200 euro maxim :hug:

 

nush m-am gandit sa iau de aluminiu datorita temperaturilor de la vara :hug: asta sta lejer la 250 de grade :D oricum salariu se poate sa-l iau mai repede :D ca sefu meu e cel mai de treaba :D eu sunt seful meu :D

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush m-am gandit sa iau de aluminiu datorita temperaturilor de la vara :D asta sta lajer la 250 de grade :D oricum salariu se poate sa-l iau mai repede :D ca sefu meu e cel mai de treaba :hug: eu sunt seful meu :D

droguri,fetitze...lasa ca stim noi :kiss: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...