Sari la conținut

Enduro-maniaco-depresiv Ed-a Iii-a/23-25 Mai 2008


Postări Recomandate

indiferent de vreme cursa se tine..traseele se preteaza si ptr ploaie fara probleme..asta e enduro ce sa-i faci..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 284
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

indiferent de vreme cursa se tine..traseele se preteaza si ptr ploaie fara probleme..asta e enduro ce sa-i faci..

OK. sa-ntelegem deja ca trebuie sa ne luam umbrela :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte de cursa va pot anunta urmatoarele lucruri care in sfarsit s-au definitivat:

traseul de hobby va avea aprox. 30 de km lungime,timp mediu de parcurs 4 ore..va avea 8 posturi directionale,nu exista check point-uri..se adreseaza pilotilor ce au cunostinte medii si bune de enduro..va avea portiuni cu piatra,poteca de munte,forestier,namol,traverseuri de trunchiuri si paraie,urcari si coborari bruste..

 

traseul de profi va avea aprox. 40 de km,timp mediu de parcurs 4 ore,s-au eliminat portiunile periculoase din traseu ca sa nu mai fie nici un fel de probleme,nu mai exista check point-uri..se adreseaza pilotilor ce au cunostinte foarte bune de enduro si conditie fizica buna..va avea urcari si coborari spectaculoase,poteci abrupte,dupa modelul de la sibiu

al celebrei deja tziki-tzacki...

 

inscrierile se fac pana vineri la ora 24 la secretariatul din tabara..

 

ACCES..La intrarea in statiunea BAILE OLANESTI,dupa traversarea satului olanesti,intr-o portiune de asfalt marginita de brazi foarte desi,exista intersectia de trafic greu a statiunii,unde va fi amplasat un indicator spre tabara..accesul se face pe drumul principal pana in tabara..exista asfalt pana in tabara..

salut. se poate parca wohnmobilul in tabara? thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca castiga moto Husaberg la una din clase , asteptam premiu special de la importator, corect Profesore?! :(

 

Astfel sa inteleg ca te vei baga la grupa mica? :rolleyes:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal, am motor de 7 luni....sunt in perioada de crestere :D

 

:rolleyes: :(

no way! da-te tu cu fetele si cu incepatorii si peste 3 ani o sa fii tot in perioada de crestere :P Ai vazut la Baisoara cum se caleste otzelu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. se poate parca wohnmobilul in tabara? thanks

fara probleme..este o parcare foarte generoasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...sper sa-mi revin pana vineri dupa "tortura" de la Baisoara :(

:rolleyes:

Mi-a spus mie o pasarica de la Baisoara ca te uitai cam lung la motoreta acolo pe munte.

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:

Mi-a spus mie o pasarica de la Baisoara ca te uitai cam lung la motoreta acolo pe munte.

 

pentru unul care se da de 7 luni omu' a reusit sa faca un traseu de B f dur!

Sa vina si pasarelele sa faca traseul si apoi sa ciripeasca :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

Mi-a spus mie o pasarica de la Baisoara ca te uitai cam lung la motoreta acolo pe munte.

Ma uitam.... ca am ramas fara benzina, nu din alte motive...bineanteles :rolleyes:

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam.... ca am ramas fara benzina, nu din alte motive...bineanteles :rolleyes:

bah ma lasi...si nu ti-a dat nimeni un litru..de ajutor?? :(

 

ATENTIE TOTI PARTICIPANTII LA INTRUNIRE..LUATI-VA BENZINA DE PE DRUM FIINDCA ASTA DIN OLANESTI E CUMPLITA..ASTAZI AU FOST AI MEI PE TRASEU ALIMENTATI DOAR DIN OLANESTI SI A FOST CUMPLIT..NU TINEA RELANTIUL NU TRAGEAU MOTOARELE..ETC ETC ETC..ASA CA REZERVE DE BENZINA DIN BENZINARII CONSACRATE..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In tabara putem lasa dubita in siguranta?? De la Casa Vanatorilor avem mult pana in tabara?? Se poate ajunge cu masina mica exact pana in tabara?? Avem conditii sa ne spalam mobrele dupa cursa?? Scuze de intrebari, dar e primul an in care particip, si mi-ar placea sa fiu pregatit pt tot. :lol: Suntem 2 de la Galati care venim, si abia asteptam.. SEE U SOON !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In tabara putem lasa dubita in siguranta?? De la Casa Vanatorilor avem mult pana in tabara?? Se poate ajunge cu masina mica exact pana in tabara?? Avem conditii sa ne spalam mobrele dupa cursa?? Scuze de intrebari, dar e primul an in care particip, si mi-ar placea sa fiu pregatit pt tot. :lol: Suntem 2 de la Galati care venim, si abia asteptam.. SEE U SOON !!

 

in tabara se asigura securitatea:motoarelor,dubelor,platformelor etc etc..

de la casa vanatorilor aveti 2 km pana in tabara..

accesul in tabara este 100% pe asfalt..

se pot spala mobrele la 5 km de tabara la o spalatorie..alte posibilitati in tabara de spalat nu sunt..

 

bafta si va asteptam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru unul care se da de 7 luni omu' a reusit sa faca un traseu de B f dur!

Sa vina si pasarelele sa faca traseul si apoi sa ciripeasca :lol:

 

 

discutam cu ionut (ketemeu), dupa cursa de la baisoara, ca a fost un traseu foarte dificil si ca la clasa b ar fi existat riscul sa ramai fara benzina.

si exemplul a fost braccio cu husaberg-ul care pe ultima speciala, comuna cu c-ul, se uita lung la motoreta la mai putin de 10 min de finish.

ionut73, pasarica ciripitoare s-a oprit si s-a oferit sa-i dea benzen, dar din pacate nu a avut in ce.

felicitari braccio, este intradevar o performanta!

cum ti s-a parut traseul de c de a doua zi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionut73, pasarica ciripitoare s-a oprit si s-a oferit sa-i dea benzen, dar din pacate nu a avut in ce.

cum ti s-a parut traseul de c de a doua zi?

Multumesc!

Diferenta dintre B si C a fost ca de la cer la pamant. Nu a fost nimic greu la C dar a fost un traseu frumos....oricum, mult mai tehnic decat turele de la Monteoru :lol:

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzina va ajunge ptr amandoua traseele(hobby si profi),proba speciala se va face cu 1 litru..

am avut ieri o sedinta de urgenta vis-a vis de prognoza,dar din fericire ne-au ocolit fenomenele meteo periculoase..a plouat dar traseele se pot face..din datele meteo o sa avem vreme cat de cat linistita ..eventual luati-va combinezoane de ploaie...si sa nu uit gume cat mai cramponate ...in rest ..va asteptam cu drag..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzina va ajunge ptr amandoua traseele(hobby si profi),proba speciala se va face cu 1 litru..

am avut ieri o sedinta de urgenta vis-a vis de prognoza,dar din fericire ne-au ocolit fenomenele meteo periculoase..a plouat dar traseele se pot face..din datele meteo o sa avem vreme cat de cat linistita ..eventual luati-va combinezoane de ploaie...si sa nu uit gume cat mai cramponate ...in rest ..va asteptam cu drag..

care-i programul? cate ture sambata si cate duminica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-i programul? cate ture sambata si cate duminica?

sambata hobby si profi cate o tura

duminica hobby o tura profi 3 ture

toate incep in jurul orei 10 aprox..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...