Sari la conținut

Idioti La Volan! Accident Bacau 26.01.2008


83CAG
 Share

Postări Recomandate

Un taranoi care luase permisul de o luna de zile cu o dacie care valora mai putin decat scuterul implicat in accident face o manevra foarte interesanta! Direct de pe banda a II-a fara sa se asigure vireaza la dreapta pt a intra intr-o benzinarie.Iar scuterul care circula regulamentar pe banda I este deviat spre partea dreapta iar soferul nu actioneaza in nici un fel si lasa masina la voia intamplarii care trece peste cu roata dreapta fata peste piciorul fratelui meu cauzand o fractura foarte grava.

 

Ce sa facem cu astfel de oameni??? Cum putem circula in siguranta cu astfel de idioti la volan???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic...

Bre, sa nu incepeti sa dati cu RIP pe aici, ca arunc monitorul pe geam. :bigstar:

 

On topic..

Pai baga urmarile man...

 

Ce-a facut ulterior ?

Politie, anchete, despagubiri?

Macar a avut bunul simt sa-l duca la spital ?

S-a incins vreo bataie dupa ?

Ati venit cu "baietii" sa-l linsati pe taranoi ?

Stiri din presa locala ?

Si nu in ultimul rand... Fratele tau conducea cu permis, treaz si cu asigurare la scuter ? Altfel, adio recuperari de pagube... :bigstar:

 

Daca tot ai deschis topicul asta... baga mai multe info, ca soferi nesimtiti am vazut si noi la tot pasul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca mai bine ii rupi buzunaru' .

Daca nefericita intamplare tot s-a consumat cu urmarile prezentate de tine si care probabil o sa duca la un numar de zile de ingrijiri medicale incat fraierului sa-i fie intocmit dosar penal, probabil o sa fie dispus la o "conciliere " incheiata cu despagubiri materiale.

Reciproc avantajoasa in favoarea fratelui tau ! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de aici APARE intrebarea

 

"CAT COSTA O VIATA"

 

ASA E BINE SA FACEM?

 

sa.i rupem buzunarul?

 

daca iti juleste motorul sa zicem ca mai merge SI NICI ATUNCI

dar daca iti distruge toata viata si ramai schilod

ASTA NU MAI TREBUIE SA CONDUCA TOATA VIATA LUI

 

CE APATIT PUSTIUL ASTA

PUTEM PATI SI NOI

ADICA DACA ACCEPTA BANI SI NENEA CU DACIA IESE IAR PE STRADA ????

POATE SA TRECA IAR SI DEFINITIV PESTE FRATELE NOSTRU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo,e cu vatamare corporala,nu?

din punctul de vedere al contractului asigurarii rca,exista despagubiri si pt vatamari corporale...

asa ca,se poate merge si la judecata cu dosar,si se pot obtine si bani pe baza rca-ului conservarului..cel putin asa suna teoretic...

cuantumul despagubirii materiale??...well,era un avocat pe forum pe aici care dadea sfaturi si ajuta...poate stie el mai multe detalii de stabilire,cai de urmat,etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de aici APARE intrebarea

 

"CAT COSTA O VIATA"

 

ASA E BINE SA FACEM?

 

sa.i rupem buzunarul?

 

daca iti juleste motorul sa zicem ca mai merge SI NICI ATUNCI

dar daca iti distruge toata viata si ramai schilod

ASTA NU MAI TREBUIE SA CONDUCA TOATA VIATA LUI

 

CE APATIT PUSTIUL ASTA

PUTEM PATI SI NOI

ADICA DACA ACCEPTA BANI SI NENEA CU DACIA IESE IAR PE STRADA ????

POATE SA TRECA IAR SI DEFINITIV PESTE FRATELE NOSTRU

 

 

 

Asa este , m-ai convins .

 

Principiile enuntate de tine sunt mult mai sanatoase si mai folositoare in cazul de fata decat ce am spus eu.

 

Deci...RUPE-I CAPU' FRATIOARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic...

Bre, sa nu incepeti sa dati cu RIP pe aici, ca arunc monitorul pe geam. :bigstar:

 

On topic..

Pai baga urmarile man...

 

Ce-a facut ulterior ?

Politie, anchete, despagubiri?

Macar a avut bunul simt sa-l duca la spital ?

S-a incins vreo bataie dupa ?

Ati venit cu "baietii" sa-l linsati pe taranoi ?

Stiri din presa locala ?

Si nu in ultimul rand... Fratele tau conducea cu permis, treaz si cu asigurare la scuter ? Altfel, adio recuperari de pagube... :bigstar:

 

Daca tot ai deschis topicul asta... baga mai multe info, ca soferi nesimtiti am vazut si noi la tot pasul...

 

 

Nu e cazul ptr RIP si Sper sa nu fie !!! Taranoiul a vrut sa blateze situatia cu ofterul dar situatia a fost prea grava necesitand interventia ambulantei, iar prin urmare s-a ales cu un dosar penal.Scuterul era in regula cu acte si din cate stiu eu nu e nevoie de permis ptr moped ci doar curs de legislatie care il are.

 

 

 

--- Mesaj completat în 31 Jan 2008 19:02 -------------

Asa este , m-ai convins .

 

Principiile enuntate de tine sunt mult mai sanatoase si mai folositoare in cazul de fata decat ce am spus eu.

 

Deci...RUPE-I CAPU' FRATIOARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Si cand tegandesti ca nici macar nu ia suspendat permisul ptr ca din punct de vedere legal nu a facut decat sa nu se asigure!!!! tara noastra draga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand tegandesti ca nici macar nu ia suspendat permisul ptr ca din punct de vedere legal nu a facut decat sa nu se asigure!!!! tara noastra draga

 

...asta pt ca ati fost prea moale la kuur si ati lasat pe politai sa faca ce vor...pt ca nu e chiar asa, e suficient sa stii cum sa pui problema sau in cel mai rau caz sa-i ameninti cu avocati si procese...si o sa-si faca mult mai bine treaba (vb din experienta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cand tegandesti ca nici macar nu ia suspendat permisul ptr ca din punct de vedere legal nu a facut decat sa nu se asigure!!!! tara noastra draga

 

Pai tu de ce crezi ca am scris chestiile alea in primul meu post... ? :bigstar:

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru neacordare de prioritate cu accident se supenda 3 luni permisul.

 

Nu este neacordare de prioritate.Politisti au aplicat bine legea, probabil sase puncte de penalizare si amenda pentru nerespectarea mersului pe benzi din cate cred eu, iar in perioada de cercetari ala o sa mearga cu o dovada care se va prelungi periodic pana la terminarea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este neacordare de prioritate.Politisti au aplicat bine legea, probabil sase puncte de penalizare si amenda pentru nerespectarea mersului pe benzi din cate cred eu, iar in perioada de cercetari ala o sa mearga cu o dovada care se va prelungi periodic pana la terminarea lor.

Cred ca crezi gresit, daca schimbi banda fara sa te asiguri e neacordare de prioritate, si daca faci accident ar trebui sa-ti salte carnetul (o luna daca nu esti baut)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neacordare de prioritate la schimbarea benzii de circulatie, daca nu au rezultat victime si fara alcool, 3 puncte plus amenda de minim 156 ron (jumate platibila in 48 de ore)... asfalt uscat!!

 

 

Cred ca crezi gresit, daca schimbi banda fara sa te asiguri e neacordare de prioritate, si daca faci accident ar trebui sa-ti salte carnetul (o luna daca nu esti baut)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca schimbi banda fara sa te asiguri e neacordare de prioritate

 

Trecand peste aroganta ta gratuita...nu pot spune decat ca treaba asta chiar ar fi amuzanta daca nu ar fi scrisa de unul care se presupune ca are carnet de conducere.

 

Vedeti ma de ce nu merge treaba in tara asta ???!!!

 

Ca fiecare are legea lui ! :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecand peste aroganta ta gratuita...nu pot spune decat ca treaba asta chiar ar fi amuzanta daca nu ar fi scrisa de unul care se presupune ca are carnet de conducere.

 

Vedeti ma de ce nu merge treaba in tara asta ???!!!

 

Ca fiecare are legea lui ! :bigstar: :bigstar: :bigstar:

Am pus ceva in plus sau in minus la ce zice la legea? Carnet am, si din cate tin eu minte daca schimbi banda fara sa te asiguri e la fel de groasa ca si cand intri in intersectie fara sa te asiguri...

Oricum eu nu am avut cu motocicleta pana acum nici un accident (ca merg pe principiul ca atunci cand legea imi da prioritate soferul nu mi-o da), nu am fost nici macar oprit de politie, si imi doresc tot asa si pe viitor, ca si voua de altfel... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu zau care-i mai taranoi, ala cu dacia, sau voi care vreti sa-i rupeti capul. oricum, la valoarea voastra si a scuterelor voastre, e de inteles.

 

Ntz, ntz, ntz... Generalizezi "periculos" si nu e frumos deloc. :bigstar:

Cred ca s-a trecut prea usor peste mesajul / ideea ta. Puteai gasi o alta exprimare daca tot ai fost sigur pe tine cand ai pus eticheta... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu zau care-i mai taranoi, ala cu dacia, sau voi care vreti sa-i rupeti capul. oricum, la valoarea voastra si a scuterelor voastre, e de inteles.

 

Nu iti inteleg atitudinea, intr-o astfel de situatie si cu bicicleta esti in pericol daca un idiot iti iese in fata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...