Sari la conținut

03.02.2008 - Bd. Iancu Nicolae - Bucuresti


teddy
 Share

Postări Recomandate

"Baietzia" scade populatia Romaniei. .

 

Unii se simt in sigurantza si mandri de a fi motoristi, doar cand merg in "haita".

 

Un instinct intalnit la populatia de culoare a Romaniei, si la unele specii de animale,.. .gen lupii.

 

Problema e ca "haita" ii impinge pe lupii mai putin experimentati sa incerce sa dovedeasca lui "alpha male" :D (liderul grupului) ca si ei sunt capabili sa fie "alpha male" dar de multe ori, experimentul se soldeaza cu epiloguri naspa, eventual tragice. . .pe strazi, mai ales.

 

Daca tot vreti sa dovediti ca sunteti challengeri ai liderului, incercati un circuit. . .Acolo sa va vad nene. . .Sa vedeti ce greu e. sa va rugatzi la Dumnezeu sa tzina guma spate aderenta la 140 cu genunchiul pe jos. .nu dat gaz dampulea in linie dreapta pe ulitze din Tunari. ..Nu pe strada. . .Acolo, pe circuit, unde nu vine oncoming trafic, si nu e nici nisip, pietris si masini care fac U-turn fara sa se asigure. .Acolo e challenge-ul!! Numai voi, si motoreta. .fara basculante, ci doar o fisie intinsa pana la orizont de asfalt cu mega-aderentza. .Acolo e provocarea. .Cand va depaseste unul de va rasuceste cashketa in cap. .Acolo e one-on-one. .nu pe kkturi de ulitze din Pipera. :D Acolo sa gasitzi motive de ce nu ati iesit in frunte. .nu ca a intors ala, ca era pietris, ca car ca mar. . .acolo e locul unde dovediti cat de bine stiti sa va dati cu moto. . .Amin!

 

 

Great posting.... :wave: ma faci sa imi doresc sa ajung si eu pe circuit sa vad cum e :cheers:

 

Oricum....topicul asta s-a cam impartit in 3 parti..... tinerii (aia care se dau pe o roata pe cine stie pe unde...) , batranii (care taxeaza tot ce prind si e cam normal dar uneori exagereaza) si aia care se uita la cum se cearta cele doua parti...... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oricum....topicul asta s-a cam impartit in 3 parti..... tinerii (aia care se dau pe o roata pe cine stie pe unde...) , batranii (care taxeaza tot ce prind si e cam normal dar uneori exagereaza) si aia care se uita la cum se cearta cele doua parti...... :cheers:

care batrani ? astia de se dau de maxim 5 ani sunt batrani ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se considera si pe langa ceilalti nu sunt batrani? :cheers:

 

Eh eu nu tin partea nimanui dar nu stiu unde va duce acest topic :wave: si parca va vad ca va prindeti pe strada si va injurati din cauza unei certe pe un forum..... mi se pare stupid......si ca sa nu va mai certati atat sustin ideea cu circuitul ca acolo e cel mai safe si va puteti "calma" :D

 

 

Oricum daca va duceti sa imi spuneti si mie sa vin si eu sa ma uit :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si war ,.... daca chiar ajungi acum in martie pe Serres sau la oricare alta etapa din RoSBK .... va fi obiectivul meu personal sa-ti "rasucesc cashketa in cap" .

 

 

Asa fiule, razbuna-ma, eu nu o sa apuc sa ajung la serres, you do that for me... :cheers:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am prins, deci eu daca ma dau prin oras pe-o roata cu cioparu de 2 juma al nevestii (mint de sparg)trebuie sa ma duc pe amckart ca sa-mi rasuceasca unu altu cashcheta luata de la louis cu 20 de euro.. pai nu-i rau :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Baietzia" scade populatia Romaniei. .

 

Unii se simt in sigurantza si mandri de a fi motoristi, doar cand merg in "haita".

 

Un instinct intalnit la populatia de culoare a Romaniei, si la unele specii de animale,.. .gen lupii.

 

Problema e ca "haita" ii impinge pe lupii mai putin experimentati sa incerce sa dovedeasca lui "alpha male" :cheers: (liderul grupului) ca si ei sunt capabili sa fie "alpha male" dar de multe ori, experimentul se soldeaza cu epiloguri naspa, eventual tragice. . .pe strazi, mai ales.

 

Daca tot vreti sa dovediti ca sunteti challengeri ai liderului, incercati un circuit. . .Acolo sa va vad nene. . .Sa vedeti ce greu e. sa va rugatzi la Dumnezeu sa tzina guma spate aderenta la 140 cu genunchiul pe jos. .nu dat gaz dampulea in linie dreapta pe ulitze din Tunari. ..Nu pe strada. . .Acolo, pe circuit, unde nu vine oncoming trafic, si nu e nici nisip, pietris si masini care fac U-turn fara sa se asigure. .Acolo e challenge-ul!! Numai voi, si motoreta. .fara basculante, ci doar o fisie intinsa pana la orizont de asfalt cu mega-aderentza. .Acolo e provocarea. .Cand va depaseste unul de va rasuceste cashketa in cap. .Acolo e one-on-one. .nu pe kkturi de ulitze din Pipera. :cheers: Acolo sa gasitzi motive de ce nu ati iesit in frunte. .nu ca a intors ala, ca era pietris, ca car ca mar. . .acolo e locul unde dovediti cat de bine stiti sa va dati cu moto. . .Amin!

Ca sa ajungi pe circuit trebuie sa treci mai intii pe strada si trebuie sa supravietuiesti strazii care este mult mai dura. Deci unii sunt buni pe strada, altii pe circuit care-i problema ?Cei mai buni sunt cei ce dupa un mare numar de km, nu au avut accidente sau au avut putine si nesemnificative. Cei mai buni sunt cei ce se intorc acasa mereu, nu uitati. Fitele si basinile nu incalzesc pe nimeni doar pe unii de pe un crac pe altul. Dezonorant acest gen de discutii. Dati-va mina si lasati timpul sa hotarasca cine e mai bun, el este singurul judecator. Si alta chestie dicutati pe argumente, dati dovada de bun simt si nu va mai jigniti. Daca esti pusti nu inseamna ca trebuie sa fii prost si nici de esti mai virstnic nu detii chiar toata intelepciunea din lume.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh eu nu tin partea nimanui dar nu stiu unde va duce acest topic :cheers: si parca va vad ca va prindeti pe strada si va injurati din cauza unei certe pe un forum.....

 

 

Asta e buna...sa aiba un latrator de aici curaj si in afara forumului! :cheers:) Noi astia "micii" nu ne ascundem. Si cand ma refer la curaj, ma refer la indrazneala de a face orice. (a se vedea postul meu anterior cu sfaturi si mentorat sa nu se inteleaga numai scandal pentru ca stiu ca sunt destui acefali pana la care numai asta ar razbate din cuvintele mele)

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e buna...sa aiba un latrator de aici curaj si in afara forumului! :cheers:) Noi astia "micii" nu ne ascundem. Si cand ma refer la curaj, ma refer la indrazneala de a face orice. (a se vedea postul meu anterior cu sfaturi si mentorat sa nu se inteleaga numai scandal pentru ca stiu ca sunt destui acefali pana la care numai asta ar razbate din cuvintele mele)

 

Fugiti lumeee, ca au venit indraznetii si nu au frica de nimic si de nimeni.

 

Ce phola mea va credeti mah, Hell's Angels sau ce brigada credeti ca aveti acolo, pun pariu ca la prima problema mai grava fugiti mai ceva ca soarecii !

 

Si nu ma refer numai la scandal, cum ai spus si tu mai sus, esti sigur ca sunteti prieteni sau doar un grup asa de plimbare si atat ?

P.S. : Si la baie tot in grup va duceti , sa nu va pierdeti, si astia mai incepatori mai in spate ? :wave:

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fugiti lumeee, ca au venit indraznetii si nu au frica de nimic si de nimeni.

 

Ce phola mea va credeti mah, Hell's Angels sau ce brigada credeti ca aveti acolo, pun pariu ca la prima problema mai grava fugiti mai ceva ca soarecii !

 

Si nu ma refer numai la scandal, cum ai spus si tu mai sus, esti sigur ca sunteti prieteni sau doar un grup asa de plimbare si atat ?

P.S. : Si la baie tot in grup va duceti , sa nu va pierdeti, si astia mai incepatori mai in spate ? :wave:

:cheers:

 

 

Esti ca Lassie...ai privirea intelingenta insa oricat te-ai chinuii tot numai "ham...ham" reusesti sa spui. Sincer, a trecut complet pe langa tine ideea pe care am vrut sa subliniez si nici macar mistoul tau nu a fost foarte...misto.

 

Insa din ce moment ce evident ai nevoie, stimate LaurBalaur, permite-mi sa iti dau o mana de ajutor. Prin sintagma "noi astia micii nu ne ascundem" am vrut sa evidentiez faptul ca noi cei care suntem criticati aici (mai ales prin prisma varstei) avem o existenta in lumea motociclsitica destul de "fatis". Putem fi vazuti intr-o groaza de locatii cunoscute (arc, romana, unirii, amk, etc) si putem fi abordati pe orice subiect, fie ca este vorba, de asa cum faci tu referinta, scandal, sau de orice alte intentii. Eu nu am lansat nicio amenintare ci mi-am exprimat doar neincrederea in potentialul materializarii unor incindente dincolo de siguranta virtuala oferita de acest forum. Cat despre pariul tau...te invit sa ma abordezi data viitoare cand ma intalnesti, cu orice intentii doresti tu. Fie ca vrei sa ma sfatuiesti, mentorezi...sau vrei sa vezi daca fug precum un soarece.

 

P.S la baie mergem pe rand, in ordinea gradelor de forjator :cheers:

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti ca Lassie...ai privirea intelingenta insa oricat te-ai chinuii tot numai "ham...ham" reusesti sa spui. Sincer, a trecut complet pe langa tine ideea pe care am vrut sa subliniez si nici macar mistoul tau nu a fost foarte...misto.

 

Insa din ce moment ce evident ai nevoie, stimate LaurBalaur, permite-mi sa iti dau o mana de ajutor. Prin sintagma "noi astia micii nu ne ascundem" am vrut sa evidentiez faptul ca noi cei care suntem criticati aici (mai ales prin prisma varstei) avem o existenta in lumea motociclsitica destul de "fatis". Putem fi vazuti intr-o groaza de locatii cunoscute (arc, romana, unirii, amk, etc) si putem fi abordati pe orice subiect, fie ca este vorba, de asa cum faci tu referinta, scandal, sau de orice alte intentii. Eu nu am lansat nicio amenintare ci mi-am exprimat doar neincrederea in potentialul materializarii unor incindente dincolo de siguranta virtuala oferita de acest forum. Cat despre pariul tau...te invit sa ma abordezi data viitoare cand ma intalnesti, cu orice intentii doresti tu. Fie ca vrei sa ma sfatuiesti, mentorezi...sau vrei sa vezi daca fug precum un soarece.

 

P.S la baie mergem pe rand, in ordinea gradelor de forjator :D

:cheers: :wave: :D :cheers:

cuvintele sunt de prisos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...