Sari la conținut

Am Platit Si N-am Primit


motorangel
 Share

Postări Recomandate

In data de 14 ianuarie m-am abonat la revista UM prin sms . Mi-au fost confirmate 2 sms-uri si tarifarea 9,1 eur+ TVA . Mi s-a spus in sms ca voi fi contactat telefonic, ceea ce nu s-a intamplat nici acum dupa 3 saptamani. Am sau nu abonament?

 

Tel meu este: 0721-291749

Editat de motorangel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut o luna si am fost contactat, de parinti , de prieteni sa le dau bani, de cei de la care am imprumutat, si de multi altii, insa nici urma de telefon de la Revista Univers Moto. Nu vreau sa fac bascalie dar, a trecut o luna de zile.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut o luna si am fost contactat, de parinti , de prieteni sa le dau bani, de cei de la care am imprumutat, si de multi altii, insa nici urma de telefon de la Revista Univers Moto. Nu vreau sa fac bascalie dar, a trecut o luna de zile.....

 

tipic romanesc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Da,si eu la fel am patit si vad ca nu e nici un interes din partea celor de la redactie.Urmatorul abonament cu siguranta nu va mai fi la Univers Moto pt neseriozitatea de care dau dovada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,si eu la fel am patit si vad ca nu e nici un interes din partea celor de la redactie.Urmatorul abonament cu siguranta nu va mai fi la Univers Moto pt neseriozitatea de care dau dovada

 

:moto: Corect in fond, fals in forma - fiindca redactia doar scrie revista, nu o si vinde !!!

Ca intotdeauna, o sa semnalam totusi problema departamentului distributzie.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai tata, ar trebui sa taci. "Revista" inseamna TOTUL, de la scris si pina la distributie. Sa spui "eu scriu, nu e treaba mea sa se si citeasca ce scriu", inseamna lipsa totala de profesionalism si de asumare. Daca nu e problema ta sa fii citit, de ce mai scrii ?

Vesnica problema romaneasca "nu e treaba mea"...

De asta am fost, sintem si vom fi o natie de (cuvant urat).

Jenant...

 

:kiss: Se zice ca "arguing with readers is not good for the business" dar uite ca stilul tau hei-rupist :rolleyes: ma determina sa-ti raspund totusi.

 

Revista UM nu-i a mea si nici a lu'mama, ci a unor actionari nemtzi - care (ca multi altii) n-au venit aici de dragul educarii comunitatii moto mioritice, ci din motive de cascaval. :) Tradus: salarii minime, profit maxim si punct. Preambulul asta e necesar nu ca sa-mi justific io eventuala neimplicare/nesimtire prin lipsa motivatiei materiale (oricum, ca sa nu fac foamea trebuie sa scriu si la auto-motor-si-sport); poate fi insa o explicatie pentru dezinteresul celor de la distribuite de a-si face treaba ca lumea.

 

Asa cum pui tu insa problema, ar trebui se pare ca eu (un simplu redactor pina la urma) sa ma ocup si de distributie?! Iar cei platiti pentru asta sa joace Solitaire??? Dupa scenariul tau, un om ar fi suficient pentru fiecare trust de presa - de la scris la tiparit, promovat, vindut si eventual dat si cu teul pe jos !!! :rusinica:

 

Hai pa si bafta maxima (si no hard feelings), poate vedeti si unele chestii pozitive (UM are mai nou 16 pagini in plus)... :blbl:

Si-o sa mai aiba si ceva suplimente utile.

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bunicule daca ai urmari linia posturilor ale ursului grizzly ai sa vezi ca zilcala "nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita" este de actualitate.

 

ce ma fac eu ca a mai iesit un numar si la mine tot nu a ajuns :rolleyes: tot in baza aceluias abonament intocmit cu ocazia smaeb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut abonament la inceputul anului prin SMS si mi-au venit revistele cu regularitate.Acum mai am pana in luna a 6-ea.Cand ar trebui sa trimit mesaj pt urmatoarea jumatate de an?In iunie?Mersi

 

P.S. ce nu imi place la revista e ca un prima luna si ultima sunt 2 in 1.hmmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa ceva si eu, am platit abonament pe 6 luni prin SMS, am fost contactat telefonic de UM cred , si inca nimic. Trebuia sa ajunga numarul 5/2008 care vad postat aici in 24.04 cum ca a iesit pe piata. Nu de alta dar telefonul l-am platit deja, deci si revista ar fi cam trebuit sa apara zic eu.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut un abonament pe un an, pana in martie 2009, cu ocazia salonului de la Prisma, dar nu mi-a venit nici un numar , desi a iesit pe piata. am platit cu factura 003170 din 18/04/2008. pt alte detalii am 0721210461 pe site-ul revistei nu am gasit rubrica "contact", poate mi-a scapat mie, de aceea am postat aici. Multumesc, sper sa se rezolve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu miam facut un abonament la smaeb in martie.Revista de pe luna asta mi-a venit azi dar cea de pe luna aprilie nu mi-a venit.Nu stiu de ce ca le-am dat mail si mi-au zis ca tb sa vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa ceva si eu, am platit abonament pe 6 luni prin SMS, am fost contactat telefonic de UM cred , si inca nimic. Trebuia sa ajunga numarul 5/2008 care vad postat aici in 24.04 cum ca a iesit pe piata. Nu de alta dar telefonul l-am platit deja, deci si revista ar fi cam trebuit sa apara zic eu.

Numai bine.

 

A ajuns azi, sorry :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste cineva de la UM topicul asta? Ce naiba se intampla? Incep sa-mi pierd rabdarea, nici un telefon primit, nici revista, nimic...

 

Da un PM la cei de la Univers Moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Super...au trecut 4 luni si nici urma de revista sau vre-un telefon sau orice semn din partea celor de la Univers Moto,dar banii au fost incasati de catre ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut abonament cu ocazia salonului de la prisma pe un an si vad ca revista nu mai vine.in schimb am abonament si la revista motociclismo si cu 2 zile dupa ce apare pe piata revista o am acasa, cred ca aveti de luat un exemplu foarte bun de la cineva mai nou in bransa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pentru orice probleme legate de abonamente va rog trimiteti un mail la george.oancea [at] motorpresse [dot] ro

(unde [at] se inlocuieste cu @ si [dot] cu . )

Este persoana mai nou responsabila de distributie asa ca nu ezitati sa-i spuneti pasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru orice probleme legate de abonamente va rog trimiteti un mail la george.oancea [at] motorpresse [dot] ro

(unde [at] se inlocuieste cu @ si [dot] cu . )

Este persoana mai nou responsabila de distributie asa ca nu ezitati sa-i spuneti pasul.

 

 

mie mi-au resit numele. mi l-au stalcit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...