Sari la conținut

Discutii Diverse Pt Sm


Road
 Share

Postări Recomandate

Salutari satmareni, sunt interesat a merge la intrunirea din Apuseni " Tara Motilor 2013".

Daca sunt persoane din Satu Mare care vor sa mearga sa dea un PM, ca ma plictisesc de unu singur atat drum.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 437
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pirelli Dragon GTS 120/70/17 si 170/70/17 de vanzare noi noute.

Nu stiu DOT, dar motorul pentru care au fost luate s-a dat anul trecut. Fara sa apuc sa ii schimb cauciucurile.

Pret: 180 lei perechea.

0745390335 - ma suni si le vezi in Satu Mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copiez postul pt cei din Alba ...

 

Buna dimineata dragilor,

 

Plec vara asta cu familia in turul tarii ( Buc - Transalpina - Alba - Sighetu M - Bistrita - Buc ) ... cu masina ca suntem 3 ...

 

Avand in vedere ca voi sta ( a 2-a oara in viata ) 2 nopti in orasul vostru puteti sa ma ajutati cu recomandari de innoptare ..

 

pensiune curatica ( fara fite, spa si jacuzi ) .. in Alba Sighetu Marmatiei sau imprejurimi ..

 

merci mult ..

sa ne vedem sanatosi

N.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari satmareni si maramureseni!Sunt proaspat posesor de motor si anume un cbr 125 rw din 2009.Este adusa din germania iar acolo a fost limitata la 80km/ora deoarece a fost condusa cu permis A1 iar acolo asa prevede legea.Eu o sa o conduc cu permis categoria B si vreau sa ii scot limitarea.Stiti careva cum se face sau imi puteti recomanda un service unde pot face treaba asta?



Se pare ca nu se poate conduce cu B-ul si nici scoala pt cat A sau macar A1 nu o sa reusesc sa o fac curand,pt ca nu este nimeni in stare, in tara asta de rahat sa isi doteze motocicletele cu tot ce trebuie ca sa se ajunga la examen :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa o conduc cu permis categoria B si vreau sa ii scot limitarea.Stiti careva cum se face sau imi puteti recomanda un service unde pot face treaba asta?

Dar cum vrei tu sa conduci CBR 125 cu permis categoria B??? Inainte de a o cumpara, nu ai stiut ca nu o poti conduce cu B-ul? In Romania chiar daca o conduci cu 1 km/h pe drumurile publice si te prinde careva, te alegi cu dosar penal. Chiar iti lipseste?

 

Se pare ca nu se poate conduce cu B-ul si nici scoala pt cat A sau macar A1 nu o sa reusesc sa o fac curand,pt ca nu este nimeni in stare, in tara asta de rahat sa isi doteze motocicletele cu tot ce trebuie ca sa se ajunga la examen :-L

Cum adica "se pare ca nu se poate conduce cu B-ul"? Macar stii cum arata o carte de legislatie?

Sa se doteze motocicletele cu ce? Cu 4 roti?

Editat de scania.topline
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin din It si acolo daca ai permis categoria B poti sa conduci motor pana la 125cc sau 15cp.

ca sa iei acuma cat A cei care fac scoala (instructorii) trebuie sa aibe ceva casca cu echipament de comunicare radio.

sa introdus o noua proba:25 min de condus prin oras cu intructorul pe moto iar in spate urmarit de o masina in care se afla politistul examinator care da indicatii prin radio elevului, incotro sa o i-a.problema mai mare e la formularea legii care nu protejeaza deloc instructorul,si anume:daca elevul faca accident ,instructorului i se face dosar penal pt ca a incredintat moto pe mana unuia fara permis,chiar daca e la ore sau chiar si in examen.si uite asa nimeni nu mai poate sa obtina permis cat A sau A1 in Sm si nici macar in judetele invecinate ca m-am interesat.rahat de tara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin din It si acolo daca ai permis categoria B poti sa conduci motor pana la 125cc sau 15cp.

ca sa iei acuma cat A cei care fac scoala (instructorii) trebuie sa aibe ceva casca cu echipament de comunicare radio.

sa introdus o noua proba:25 min de condus prin oras cu intructorul pe moto iar in spate urmarit de o masina in care se afla politistul examinator care da indicatii prin radio elevului, incotro sa o i-a.problema mai mare e la formularea legii care nu protejeaza deloc instructorul,si anume:daca elevul faca accident ,instructorului i se face dosar penal pt ca a incredintat moto pe mana unuia fara permis,chiar daca e la ore sau chiar si in examen.si uite asa nimeni nu mai poate sa obtina permis cat A sau A1 in Sm si nici macar in judetele invecinate ca m-am interesat.rahat de tara

Deci motivul pentru care tu nu poti sa faci categ. A este faptul ca nu are instructorul casca aia cu echipament de comunicare radio?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci motivul pentru care tu nu poti sa faci categ. A este faptul ca nu are instructorul casca aia cu echipament de comunicare radio?

 

asta ar fi unu dintre motive.apoi le mai trebuie comenzi duble si curaj sa stea pe aceasi motocicleta cu un cursant.e suficient?daca nu aflati ca lege nu il scuteste de un dosar penal in caz ca se intampla ceva (un mic accident).

cand ati dat voi pt A se dadea in poligon si ciao aveai permisul acum e mai complicat.

 

Mai figura, ia sparge-o inapoi in Italia si condu moto acolo.

Dunga!

de ce ca ai zis tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ar fi unu dintre motive.apoi le mai trebuie comenzi duble si curaj sa stea pe aceasi motocicleta cu un cursant.e suficient?daca nu aflati ca lege nu il scuteste de un dosar penal in caz ca se intampla ceva (un mic accident).

cand ati dat voi pt A se dadea in poligon si ciao aveai permisul acum e mai complicat.

 

de ce ca ai zis tu?

nu miezule. ca poate in italia rahatu' miroase a trandafiri. De ce vrei sa iti imputim minunata fiinta cu mirosul nostru?

Editat de byrons13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in IT rahatul nu il intalnesti atat de des ca in Ro asta e singura diferenta.

de exemplu pe forumuri lumea deobicei vb frumos ,educat,daca te poate ajuta cu un sfat ajuta daca nu nu se baga in seama ca chilotii in poponeata,sa vb la misto.

personal am gasit doar un forum Romanesc unde se penalizeaza orice fel de tentativa de luat la mistho,pacat ca nu e la fel si aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ati dat voi pt A se dadea in poligon si ciao aveai permisul acum e mai complicat.

Nu.

Cand am dat eu pentru A, am dat proba in poligon, cu politistul uitandu-se la noi de pe margine. Dupa ce am trecut proba de poligon, am dat proba de oras, cu politistul... pe acelasi motor cu mine, ca pasager. De acolo, din spatele meu imi spunea ce sa fac, incotro sa o iau, incerca sa ma dezechilibreze usor, ma "stresa" etc.

Editat de scania.topline
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa o fi,probabil nu am retinut eu intocmai ce mi-au tot spus diversi instructori astazi.idea e ca acum legea ii obliga pe ei sa suie pe motor cu elevul si deocamdata nici unu nu vrea acest lucru.toti zic ca prefera sa renunte in a mai preda ore pt aceasta categorie decat sa isi riste pielea.

e nasoala rau treaba,eu sper sa se rezolve cat de repede,insa din pacate vara v-a trece incet da sigur tot pe 4roti pt mine cel putin,pt altii mai nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in IT rahatul nu il intalnesti atat de des ca in Ro asta e singura diferenta.

de exemplu pe forumuri lumea deobicei vb frumos ,educat,daca te poate ajuta cu un sfat ajuta daca nu nu se baga in seama ca chilotii in poponeata,sa vb la misto.

personal am gasit doar un forum Romanesc unde se penalizeaza orice fel de tentativa de luat la mistho,pacat ca nu e la fel si aici.

Nu te-am luat la misto. Chiar imi doresc sa nu mai vorbesti de rau despre Romania. Fa ceva sa schimbi imaginea. Sau iti vezi de treaba. Dupa cum vezi, sunt foarte serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste omul cit citeste, dar pina la urma da buzna, chear crezi ca despre romanica se poate vorbi de bine. Tu ce faci, ca sa ii schimbi imaginea.

Editat de ceberița 46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atrag atentia celor care o vorbesc de rau ca nu fac bine. Cel putin in ultimele 4 posturi (il includem si pe asta). Asta e un pont care ti l-am dat gratis. Daca mai vrei sfaturi, doar in privat, si costa. Ieftin, ca doar e de Romania. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind nu ai raspuns la intrebare, iar in al doilea rind,nu stiu ce sfaturi vrei sa dai, despre si cu romanica, si nu inteleg DE CE mai ceri si bani pentru asta daca esti atit de patriot. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind nu ai raspuns la intrebare, iar in al doilea rind,nu stiu ce sfaturi vrei sa dai, despre si cu romanica, si nu inteleg DE CE mai ceri si bani pentru asta daca esti atit de patriot. :crack:

 

1. Ba da: "atrag atentia celor care o vorbesc de rau ca nu fac bine"

2. "Tu ce faci, ca sa ii schimbi imaginea" - sfaturi cerute de tine

3. Ca sa nu crezi ca sunt sfaturi gratuite, si sa le pretuiesti

Editat de byrons13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu dai examen in IT? daca aici e numai rahat?dealtfel spui bazaconii,adevarul e ca dupa noile reguli instructorii moto nu mai sunt motivati ca sa scoleasca motociclisti din mai multe motive; in primul rind trebuie sa aiba moto pt fiecare categorie,scolari nu prea au numai in sezon,comenzile alea duble aberante,multi nu vreau sa lucreze in conditii de ploaie,vint,frig.....dar totusi daca vrei ,poti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba frate, tu cind scrii aici stii ce scrii, le pui putin cap la cap, sau scrii sa te afli in treaba ? Hai, ca nu mai are nici un rost, cu asemenea patrioti romanica ramane la fel. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu dai examen in IT? daca aici e numai rahat?dealtfel spui bazaconii,adevarul e ca dupa noile reguli instructorii moto nu mai sunt motivati ca sa scoleasca motociclisti din mai multe motive; in primul rind trebuie sa aiba moto pt fiecare categorie,scolari nu prea au numai in sezon,comenzile alea duble aberante,multi nu vreau sa lucreze in conditii de ploaie,vint,frig.....dar totusi daca vrei ,poti.

daca vrei poti ce?zi tu daca sti cum se poate face cat A in momentul de fata?iti zic eu care m-am interesat,ca se poate face la Cj daca ai flotant,sau la Timisoara.

si pe unde se face se sta la rand la examinare,inclusiv la Bucuresti.

singurul si adevaratul motiv e ca nu vor sa urce pe motor impreuna cu elevul si mi-au spus asta verde in fata diversi fosti mari instructori de cat A di judet.

a da este unu la scoala Ago care te scolarizeaza iti i-a banul dar nu te baga in examen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba frate, tu cind scrii aici stii ce scrii, le pui putin cap la cap, sau scrii sa te afli in treaba ? Hai, ca nu mai are nici un rost, cu asemenea patrioti romanica ramane la fel. :crack:

NU sunt fratele tau.

Asa e, nu are nici un rost. Nu avea nici un rost interpelarea ta initiala, dar tot ai simtit ca trebuie sa te manifesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi,da cu romanica cum ramane, astept sugestii de la cei initiati ca si tine in ale patriotismului, ca sa nu o vorbesc de rau, dar fara bani binenteles,si scuze daca ai fost deranjat de interpretarea mea initiala. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...