Sari la conținut

Discutii Diverse Pt Sm


Road
 Share

Postări Recomandate

Viking Moto Party V 2009

 

Anul acesta Viking Moto Party a ajuns la editia 5. Aceasta editie va fi organizata in perioada 30 julie - 1 august in localitatea Petresti din judetul Satu-Mare, Romania. Va asteptam !

post-32280-1246285398_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 437
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
pretu va fi de 20 ron/zi si 50/weekend ... uitate in afis

 

GeorGEBlaCKRidER says:

Posted Mar 7, 2008 11:38 AM

 

ba da fricosi sunteti mey:))) io acu de ma opreste imi bag pl in ei :angryfire:)) am acte tot in regula ma doar de rutiera :D)) nici de mascati nu ma tem:)))(nu am dc :wave::D:D:D:D )

 

 

De cand esti tu asa rau mai asta ? Eu zic sa`ti controlezi cuvintele , ca intreci masura deja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GeorGEBlaCKRidER says:

Posted Mar 7, 2008 11:38 AM

 

ba da fricosi sunteti mey:))) io acu de ma opreste imi bag pl in ei :lol:)) am acte tot in regula ma doar de rutiera :D)) nici de mascati nu ma tem:)))(nu am dc :):D:D:D:D )

 

 

De cand esti tu asa rau mai asta ? Eu zic sa`ti controlezi cuvintele , ca intreci masura deja

 

Sti ... ma distrezi cand vad cat de prost poti fi :) auzi zmeule in primul rand tu crezi ca ma faci de rushine cu aberati de-astea? te faci pe tn ... dovedesti cat de prost esti ... rascolesti peste tot sa gasesti dovezi care nu arata nimik altceva decat incompetenta ta. Esti mai rau decat paparatzi care fug dupa ori stire indiferent cat de adevarata e ... si in al doilea rand acolo era vorba de altceva ... ce nu are nici cea mai mica legatura cu topicu asta si spre simpla ta informare tu ai postat in 29 iunie ... primu meu topic cu viking party a fost postat in 11 iunie ... asa ca mai tine-ti gura cu subtilitati de genu " uita-te la diverse pt sm sa vezi de cand ii postat" nu te mai crede tu asa mare-n tara . Si app cn esti tu sa decizi cand intrec sau nu masura ... o intrec de cate ori vreau eu ... si daca pe tn te mananca in **r da-te d**qu si scarpina-te . In ultima vreme tare mare esti ... o sai intreb si pe copii mei daca nu te cunosc ca asa personalitate ca tn nu poate trece neobservata ;))) hai pa ca am lucruri mai importante de facut decat sa ma cert cu tn pe tema " cat ti-e de scazut iq-u "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma puteti ajuta cu o informatie(cine a fost si cunoaste) cum e drumul :

Satu Mare -Botiz-Negresti Oas-Certeze- Sighetul Marmatiei(DN19), am inteles ca pe Gutai sunt curbe faine :lol:

apoi vr sa ma inrorc pe Sighetu Marmatiei-Desesti-Baia Spriei-Baia Mare(DN18) si pe asta am vazut ca sunt ceva curbe :D

Ma intereseaza calitatea asfaltului , dc e refacut drumul sau e plin de petice si plombe.

As vrea sa fac traseu Oradea-Huedin-Zalau-Satu Mare-Sighet-Baia Mare-Satu Mare-Zalau-Huedin-Oradea 600km intr o zi si dc drumul nu e brici... :huh:

 

Dar drumul de la Baia Mare-Soncuta Mare-Jibou-Zalau , in cz ca scurtez pe acolo :rolleyes:

Oradea-Satu Mare e VARZAAA !!!

Multumesc

Mesaj completat

Ma puteti ajuta cu o informatie(cine a fost si cunoaste) cum e drumul :

Satu Mare -Botiz-Negresti Oas-Certeze- Sighetul Marmatiei(DN19), am inteles ca pe Gutai sunt curbe faine

apoi vr sa ma inrorc pe Sighetu Marmatiei-Desesti-Baia Spriei-Baia Mare(DN18) si pe asta am vazut ca sunt ceva curbe

Ma intereseaza calitatea asfaltului , dc e refacut drumul sau e plin de petice si plombe.

As vrea sa fac traseu Oradea-Huedin-Zalau-Satu Mare-Sighet-Baia Mare-Satu Mare-Zalau-Huedin-Oradea 600km intr o zi si dc drumul nu e brici...

 

Dar drumul de la Baia Mare-Soncuta Mare-Jibou-Zalau , in cz ca scurtez pe acolo :huh:

Oradea-Satu Mare(Petreni) e VARZAAA !!!

Multumesc

 

Nimeni nimic ? chiar nu scoateti motorul afra din oras nici unu ??!!!

Mesaj completat

Nimeni nici un raspuns ? nu iese nimeni cu motorul din oras ??!!

Mesaj completat

Editat de stefanbh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma puteti ajuta cu o informatie(cine a fost si cunoaste) cum e drumul :

Satu Mare -Botiz-Negresti Oas-Certeze- Sighetul Marmatiei(DN19), am inteles ca pe Gutai sunt curbe faine :)

apoi vr sa ma inrorc pe Sighetu Marmatiei-Desesti-Baia Spriei-Baia Mare(DN18) si pe asta am vazut ca sunt ceva curbe :P

Ma intereseaza calitatea asfaltului , dc e refacut drumul sau e plin de petice si plombe.

As vrea sa fac traseu Oradea-Huedin-Zalau-Satu Mare-Sighet-Baia Mare-Satu Mare-Zalau-Huedin-Oradea 600km intr o zi si dc drumul nu e brici... :wacko:

 

Dar drumul de la Baia Mare-Soncuta Mare-Jibou-Zalau , in cz ca scurtez pe acolo :rock:

Oradea-Satu Mare e VARZAAA !!!

Multumesc

Mesaj completat

 

Mesaj completat

Nimeni nici un raspuns ? nu iese nimeni cu motorul din oras ??!!

Mesaj completat

Salut,

Satu Mare -Botiz-Negresti Oas-Certeze- Sighetul Marmatiei(DN19): pe acest traseu treci HUTA (nu Gutai)

Sighetu Marmatiei-Desesti-Baia Spriei-Baia Mare(DN18): pe acest traseu treci Gutaiul

Sincer nu am fost demult pe Huta, nu stiu cum este calitatea asfaltului. In ceea ce priveste Gutaiul, sunt sigur ca te pot ajuta colegii motociclisti din Baia Mare cu ceva informatii. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Satu Mare -Botiz-Negresti Oas-Certeze- Sighetul Marmatiei(DN19): pe acest traseu treci HUTA (nu Gutai)

Sighetu Marmatiei-Desesti-Baia Spriei-Baia Mare(DN18): pe acest traseu treci Gutaiul

Sincer nu am fost demult pe Huta, nu stiu cum este calitatea asfaltului. In ceea ce priveste Gutaiul, sunt sigur ca te pot ajuta colegii motociclisti din Baia Mare cu ceva informatii. :laugh:

 

Da asa i ............dar tot nu ai pomenit nimic de drum CUM E ? asfaltu i bun sau i cu petece si gropi ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asa i ............dar tot nu ai pomenit nimic de drum CUM E ? asfaltu i bun sau i cu petece si gropi ??

 

eu am fost anul trecut in primavara pan' la Sighet pe Gutai si atunci asfaltul era bun, ici colo cateva bube, dar nimik grav :rock: acum nu stiu in ce stare se afla :laugh:

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Daca e interesat cineva de :

1. Maxi-Scooter Piaggio Beverly 200

2. Protectie spate folosita de 4-5 ori AXO

3. Casca Uvex PS400

 

Anunta`ma la nr de tel : 0751765698

 

Casca e aceea de pe motor , imi cer scuze dar nu am alta poza

post-32280-1257943658_thumb.jpg

post-32280-1257943735_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

caut garaj pt o motocicleta ! care are sa imi dea un PM.

Mesaj completat

La Multi Ani tuturor motociclistilor din Satu Mare si Maramures ! :D

sa ne vedem in 2010 sanatosi :D

 

Mesaj completat

La Multi Ani tuturor motociclistilor din Satu Mare si Maramures ! :laugh:

sa ne vedem in 2010 sanatosi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Salutare la toti ! cum zice si topicul vreau sa aduc un motor din strainatate (posibil din Italia , ca acolo sunt mai ieftine) Vreau sa stiu daca exista cineva in Sm care se ocupa cu asa ceva . Vreau cateva detalii cum ar fi cat costa , daca se ocupa el de acte , daca poate face evaluare tehnica a motocicletei . daca lucreaza pe zone sau are disponibilitatea de merge unde ii motocicleta?

 

Stiu ca era un domn in piata de masini care aducea moto din germania

 

astept orice info care ma pot ajuta . Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din piata de masini unul cu o duba rosie? Eu cu tata mereu la dumnealui apelam daca avem nevoie de ceva, locuieste in Foieni si are mai multe motoare de vanzare ;)

dar in caz ca te-ar interesa un ntv ieftin contact me :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact acela este ! aveti cumva un nr de tel ?

bine dar altii mai sunt?

multumesc pentru oferta de ntv dar eu ma gandeam la ceva umpic mai diferit;)

ti-am trimis pm, dar nu stiu sigur daca a ajuns din cauza ca a mers greu situl asa ca in cazul in care nu a ajuns anunta-ma si ti-l mai trimit inca odata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare!

stiti careva cum se procedeaza pt a obtine categoria A in cazul in care ai deja B C E?daca trebuie dat si examenul de sala sau nu,daca trebuiesc facute analize...dosar tot tacamul?intreb pt ca sunt in Italia, iar aici in cazul meu ar trebui sa dau doar examenul de conducere(dar din diverse motive nu pot sa fac aici)

mai am cateva intrebari de incepator:

-e indicat sa incep cu un motor de 600cm si anume un cbr600rr

-cam cat e asigurarea pe an la asa ceva?

-la ce costuri de intretinere trebuie sa ma astept?

 

si as avea multe sa mai intreb dar nu vreau sa v-a plictisesc din primul topic...multumesc anticipat tuturor celor care imi vor raspunde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in romania... trebuie sa faci toate analizele din nou, trebuie sa dai sala, trebuie sa faci din nou scoala, inclusiv orele de teorie

...

- lumea zice ca NU, da eu am inceput cu exact acel model, cbr, doar ca ceva mai vechi :cheers:

- eu am platit 200 si ceva lei / an, dar am avut daune in ultimele 12 luni ;) am platit cu 30% in plus

- depinde cat de buna e cand o iei. eu am bagat inca 500E in ea, pe langa pretul platit. consumabile etc, cred ca sunt la pret similar cu alte branduri, dar sigur nu-ti pot zice

o parte din cei 500 au fost cauciuc, lant, revizie, placute frana. de intretinere, sincer nu am cheltuit prea mult. un simering la furca, spray de lant, the usual

(va plictisesc, nu v-a plictisesc ;) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

akma depinde de cat de mult sau unde vrei sa folosesti motoru'; cbr 600 rr e mai mult pt viteza, pt orash ar fi mai indicat un hornet sau un alt naked; daca vrei sa fie fiabil alege un v2, totul depinde de tine. sunt multi care zik ca trebuie sa ai experintza ca sa conduci un motor sport si cam asa este, dar asta nu e o regula, totul este sa fii cumpatat si sa stii care tie limita;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in romania... trebuie sa faci toate analizele din nou, trebuie sa dai sala, trebuie sa faci din nou scoala, inclusiv orele de teorie

...

- lumea zice ca NU, da eu am inceput cu exact acel model, cbr, doar ca ceva mai vechi :cheers:

- eu am platit 200 si ceva lei / an, dar am avut daune in ultimele 12 luni ;) am platit cu 30% in plus

- depinde cat de buna e cand o iei. eu am bagat inca 500E in ea, pe langa pretul platit. consumabile etc, cred ca sunt la pret similar cu alte branduri, dar sigur nu-ti pot zice

o parte din cei 500 au fost cauciuc, lant, revizie, placute frana. de intretinere, sincer nu am cheltuit prea mult. un simering la furca, spray de lant, the usual

(va plictisesc, nu v-a plictisesc ;) )

 

 

 

ms de informatii!mi-au fost de ajutor

-stiu ca fara experienta e periculos sa te sui pe o moto de viteza,dar daca o iau incet eu cred ca pot sa invat si cu asa ceva

-nu mi se pare mult nici mie cat ai cheltuit. e infima suma fata de ce costuri de intretinere presupune o masina

 

Mesaj completat

akma depinde de cat de mult sau unde vrei sa folosesti motoru'; cbr 600 rr e mai mult pt viteza, pt orash ar fi mai indicat un hornet sau un alt naked; daca vrei sa fie fiabil alege un v2, totul depinde de tine. sunt multi care zik ca trebuie sa ai experintza ca sa conduci un motor sport si cam asa este, dar asta nu e o regula, totul este sa fii cumpatat si sa stii care tie limita;)

 

 

sunt un amator de viteze mari si de acea ma orientez spre o motocicleta sport+as folosi motorul mai putin in oras si mai mult pe autostrada si inafara oraselor.lucrez in italia si as veni cu ea aici si inapoi, dar bineinteles asta dupa ce as stapani destul de bine motorul si cu un motor intretinut exemplar(ca sa nu raman in drum cu ea)

 

-as mai vrea sa stiu:

-la cati km se face un schimb de ulei(cam cat costa?) la un astfel de motor,daca ii plac drumurile lungi gen 1500km fara prea multa pauza

-care sunt motoarele v2?cele de 1000cm?iar acest cbr 600rr ce tip de motor e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...