Sari la conținut

Discutii Diverse Pt Sm


Road
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 437
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Belea "sfatul".. O sa dorm marfa la noapte :)) ca o sa pot sa salut 'ca la carte'

 

:lol:ma bucur

 

mda asa stiu si eu dar acuma fac scoala pt carnet si cum imi place ca atunci cand ma confrunt cu ceva nou sa am cat mai multe informatii am gasit chesti asta zisa de un motociclist.acuma sper sa nu faca febra musculara de la ridicat picioru la atatea depasiri :laugh:

cu picioru nu era semnalarea unei gropi...etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SUCEAVA MOTORFEST 2011

 

In perioada 1 – 3 Iulie, Clubul Moto North Gang Riders din Suceava organizeaza o mare petrecanie cu statut de intrunire la complexul Arinis din Gura Humorului.

 

Pe langa toate cele ce va asteptati de la o intrunire ( muzica, mancare, bautura ) avem si alte activitati pentru a va distra: paintball, tir cu arcul, tir cu pusca cu aer comprimat, rafting, calarie, bazin acoperit/descoperit, teleski, tiroliana s.a.

 

Parada de sambata va avea aprox. 80 de km, adica pana in Suceava si inapoi. Poate ca e lunga, dar am chemat la raport peisajul bucovinean si soarele de Iulie. In Suceava ne asteapta cateva frigidere cu chestii la rece si absolut gratuite.

 

Motoarele din parcare vor fi permanent supravegheate, iar camparea va fi in parcul dendrologic.

 

Zona ofera si cazare la hoteluri si pensiuni pentru orice buzunar.

 

afis_final.JPG

 

veso_final.JPG

 

bwb.jpg

 

IMG.jpg

 

Alternativa: cazare la cort

 

Prin parteneriatul cu Best Western Bucovina sunt oferite urmatoarele tarife preferentiale pentru acest eveniment:

 

 

125 lei/camera single, fata de tariful de receptie de 246 Lei/noapte

 

145 lei/camera dubla, fata de tariful de receptie de 345 lei/noapte

 

 

Mentionam ca tariful include micul dejun si TVA de 9%; la care se adauga taxa locala de 3% perceputa doar pentru prima noapte de cazare.

 

 

Contact: Best Western Bucovina

 

Piata Republicii Nr. 18, Gura Humorului

 

 

Telefon: +40 230 207 000

 

Web: www.bestwesternbucovina.ro

 

 

Am putea prezenta zona Arinis dar mai bine intrati pe Youtube sau Google. J

 

 

Singura conditie de participare este sa va DISTRATI !!!

 

 

 

 

Viata e scurta si daca n-o putem lungi, atunci sa o facem LATA.

 

Asfalt uscat oriunde v-ati afla!

 

Editat de North Gang Riders
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

As vrea sa cumpar un motor de enduro, si am gasit in baia mare o honda mtx 125R, insa eu sunt din Bucuresti si imi este foarte greu sa ajung acolo sa o vad.

Rugamintea mea este daca stie cineva motorul si persoana Hoban Ionut. Pentru orice informatie v-as fi recunoscator.

Mai jos va trimit si link-ul de pe bikeshop.ro http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-mtx-din-1993-386487.html

Precizare: sunt incepator si as vrea sa invat sa merg cu acest motor

 

Multumiri anticipate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ahoi!

Vin zilele astea (31 Iulie - 01,02,03 august) prin zona Sighet (cam pe 1-2-3 august), Borsa si Botiza (31 iulie si 01 august - am o inmormantare de familie acolo la care trebuie sa particip) si cand sunt in Sighet eventual pot sa ma intalnesc cu careva la o cafea sau suc sau la o eventuala iesire pe seara la Borsa. Eu am o Yamaha Dragstar 1100cc HR 66 URS si o sa am un patch Ugly Bears. Puteti lasa un nr de telefon sau ceva info si va contactez!

Poza cu motorul meu...post-25613-0-48665400-1312023514_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un club moto in Sighet Border Riders .Asta e nr presedintelui 0751140968 sau 0745511687.Ia legatura cu ei poate vor sa faca o tura.Drum bun :)

Ahoi, multumesc frumos de informatie! O zi buna!

 

Este un club moto in Sighet Border Riders .Asta e nr presedintelui 0751140968 sau 0745511687.Ia legatura cu ei poate vor sa faca o tura.Drum bun :)

Iti multumesc de info, am reusit sa vorbesc cu presedintele, raman dator (ma pot revansa cu o cafea?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi, multumesc frumos de informatie! O zi buna!

 

 

Iti multumesc de info, am reusit sa vorbesc cu presedintele, raman dator (ma pot revansa cu o cafea?)

 

Da normal .Azi ati trecut pe langa mine prin Sighet.Asa ca nu stiu cand te mai poti revansa :)

 

Da normal .Azi ati trecut pe langa mine prin Sighet.Asa ca nu stiu cand te mai poti revansa :)

 

Oricum esti invitat la weekendul Rock N Road din 19-21 august organizat de clubul Rock N' Road Friends Club din Baia Mare.Gasesti detalii pe http://www.rocknroad.ro/ :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da normal .Azi ati trecut pe langa mine prin Sighet.Asa ca nu stiu cand te mai poti revansa :)

 

 

 

Oricum esti invitat la weekendul Rock N Road din 19-21 august organizat de clubul Rock N' Road Friends Club din Baia Mare.Gasesti detalii pe http://www.rocknroad.ro/ :cheers:

Ahoi, la ora 17 am plecatdin Sighet si acuma sunt in Reghin si mai am 100 de km pana acasa, mi-a zis Marius ca te-a vazut dar eu eram atent la drum si mi-a zis ca ne-ai salutat. Nu pot merge la party am alte planuri.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

MMC BIKER'S FEST 2011

 

Deja devenit o traditie si fiind unul dintre cele mai asteptate evenimente in zona, „MMC Biker’s Fest - IV” promite ca si in acest an va fi la inaltimea asteptarilor.

 

Intr-o locatie relaxanta, cu bazine termale exterioare si acoperite, cazare la hotel, casute si corturi, trei restaurante cu terasa, spatiu verde si multa voie buna sunt asteptati toti motociclistii dornici de o incheiere de sezon pe cinste si nu numai. Atmosfera intretinuta de rockerii de la Ossian (HU), Spitalul de urgenta, Ataria, Trenul de Noapte, Lex, Steli & Buggie si 13 Rituals nu poate fi decat perfecta pentru acest scop.

 

 

Programul de desfasurare a evenimentului se gaseste pe site-ul: www.mesesmotoclub.ro

Locatie: Broscarie Coordonate GPS: Latitudine: 47,225164 Longitudine: 22,814484

 

 

 

 

Ne vedem acolo !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutul cu mana stanga la incrucisare e inlocuit de un salut cu piciorul drept cand depasim un motociclist. In plina accelerare si depasire, acest semn evita lasarea libera a ghidonului, lucru important pe o motocicleta. Acest semn nu trebuie confundat cu lovitura de picior in portiera, deci anumiti motociclisti l-ar putea confunda. Concluzie: se utilizeaza doar pentru a saluta un motociclist (semnul, nu lovitura).:banana:

 

Bro dc sa le mai tot agiti ... Dece ai saluta in plina depasire :) nu ai timp cu mana stanga dupa ce te bagi in fata lui ? Daca chiar insisti ... cu picioru bine o zis cineva , " anunti " o groapa nu saluti , cum frate sa saluti cu picioru , pe langa cai incomod si ii mai sigur si mai rapid sa faci ceva cu mana in timpu mersului , mai e si partea penibilului . Iti dai seama ca am fi prima categorie de oameni care saluta cu picioru :) dao draq de treaba :P Lasati " regulile " asa cum is ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Salutul cu mana stanga la incrucisare e inlocuit de un salut cu piciorul drept cand depasim un motociclist. In plina accelerare si depasire, acest semn evita lasarea libera a ghidonului, lucru important pe o motocicleta. Acest semn nu trebuie confundat cu lovitura de picior in portiera, deci anumiti motociclisti l-ar putea confunda. Concluzie: se utilizeaza doar pentru a saluta un motociclist (semnul, nu lovitura).:banana:

 

 

tu de unde ai evadat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

am afllat ca a scapat de la spitalul 9, m-a sunat acum directorul de acolo...

 

am afllat ca a scapat de la spitalul 9, m-a sunat acum directorul de acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

post-57179-0-73424300-1314963701_thumb.jpg post-57179-0-65352400-1314963946_thumb.jpg

 

Un bucurestean se duce la un restaurant oltenesc si-i spune chelnerului:

-Nu va suparati,vreau reteta acestui sos.

-Ti-a placut atat de mult?

-Nu dar caut un clei ca sa pot lipi doua scanduri!

 

Pe centura Bucurestiului, un tip merge la prima tipa si-o intreaba de tarif.

- 50 de euro, raspunde tipa.

- Daca-ti dau 100, o facem cum vreau eu?

Tipa sta si se gindeste: “Mai stii ce pervers e, mai bine nu!.

Merge tipul la alta, intreaba de tarif si i se raspunde ca-i 75 euro. Ii propune dublu, dar s-o faca cum vrea el si, la fel, tipa, de frica, refuza.

Si asa, din in fata, cind ajunge la ultima, tipa, ca sa-l descurajeze, ii cere 1000 de euro.

- Daca-ti dau 2000, o faci cum vreau eu? ii propune tipul.

Sta ea si se gandeste, isi da seama ca pentru 2000 de euro merita sa incerce si accepta.

Merg in camera, iar, dupa o ora, coboara, el pleaca foarte fericit, ea botoasa.

Toate tipele, curioase in jurul ei.

- Ei, tu, cum a vrut?….

- Ei, cum… Pe datorie!!!!!!!

 

Un ardelean, un moldovean, si un bucurestean stau la masa, la un restaurant.

Chelnerul vine si spune:

- Ne cerem scuze, dar carnea s-a terminat.

Zice moldoveanul:

- Ce-i aia carne?

Zice ardeleanul:

- Ce-i aia ca s-a terminat?

Zice bucuresteanul:

- Ce-i aia ca ne cerem scuze?

 

Bucurestean?asta spune totul....:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vai frumos n-am ce zice.tu de unde ai scapat cu asa limbaj?de la scoala de corectie?

 

Se poate sa nu fie vreun post unde sa nu se certe 2 ?:|

 

pai eu in principiu nu pot sa salut in nici un fel pt ca in ultima vreme merg numai intr-o roata...eu ce fac? nu sunt motociclist?

 

Ce faci ? Ne lasi cu vrajelile :P

 

am citit si eu undeva de anuntarea unui obstacol cu picioarele (stanga/dreapta)

 

De salut am auzit/fost salutat.

 

Cand nu-i safe sa iau mana, salut cu piciorul.

 

e amuzant :laugh:

 

E tot timpu safe sa iei mana :) Si ma rog dc ai saluta cu picioarele ... Omu o evoluat , vrwti sa ajungeti la cimpanei din nou salutati cu mana sau cu coada ?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...