Sari la conținut

Hornet Vs. Sv650


m4v3rick
 Share

Postări Recomandate

Tinand cont ca fiabilitatea lor tine doar de starea in care se prezinta cand le cumperi eu te sfatuiesc sa faci un test ride cu fiecare. Nu am mers cu SV-ul ci doar cu DL650 si cu Ducati S2R.DL 650 e prea lenes si greoi pt gustul meu, dar Ducati mi-a schimbat optica asupra V-2 ului ;factorul fun este mult mai mare ca la 4L doar ca trebuie sa mesteci mereu in cutia de viteze.Urmatoarea motocicleta va fi sigur tot cu 4 cilindrii in linie, merge mai bine la turatii mici, are plaja de turatie mult mai mare,consuma mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiscutabil:hornet;

1 la mana e honda

2 4linie

3 90 cai

4 arata mai bine

5 o vinzi mai repede

6 la italia diferenta intre ele la acelaci an e de minim 700 euri

7 intotdeauna sv-ul mi s-a parut "de fete"

 

:cheers: Astea nu sunt argumente, sunt pareri! Ale tale, proprii si personale bazate pe nimic, pt ca nu cred ca ai avut Sv pt ca ti s-a parut "de fete"!

 

--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 09:59 -------------

Am avut si eu aceeasi dilema anul trecut si am ales SV ul. Cred ca este un motor pe care un incepator cu capul pe umeri il poate conduce fara pb. Senzatia de forta in ture joase este absolut superba iar puterea este liniara si controlabila. In caz ca faci greseli , sa zicem, eu cred ca e de preferat sa le faci in treapta 1 decat sa te pierzi in trepte superioare cand ai si viteza. Pentru mine este prima motocicleta si daca as alege altceva in viitor as cauta tot ceva cu 2 cil. Sunetul motorului in 2 cil este exact asa cum cred eu ca trebuie sa sune o motocicleta...dar e doar parerea mea asta.

.........................

Pentru baiatul care crede ca e de fete , ii pot spune ca a mea e chiar rosie :huh: si daca are dubii legate de sexul meu, ne putem vedea :huh:

 

Interesant, si a mea e tot rosie si tot prima mototcicleta. Foarte multumit de ea, de fapt chiar mi-a intrecut asteptarile. Iar in legatura cu sexul, am parte de mai multe fete cu Sv rosu decat ar avea el vreodata cu atitudinea de macho Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, "de fete" inseamna moto mai mica dpdv al dimensiunii. Inainte sa-mi iau FZ6 m-am urcat pe GS500, SV650, Hornet si FZ6. La 1.90m cat am eu, GS500 si SV650 par foarte mici. Aratam caraghios si stateam cam prost pe ele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!

Te vei simti super pe el mai ales pe serpentine cred ca este una din cele mai distractive motociclete , are forta controlabila , nu vei regreta deloc. Consumul este cam 4,8 afara 6 in oras. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i draguta de ea :burnout: :wave: :crack: . Am o mica problema, in timpu transportului si-a pierdut oglinda stanga, s-a rupt, oricum nu cred ca erau oglinzile originale ale Svului, unde as putea gasii oglinzi pentru ea?

post-4765-1204316995_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...