Sari la conținut

Ca anvelopa merge


adrian...
 Share

Postări Recomandate

Am deschis topicul aici, gandindu-ma ca voi sunteti obisnuite cu "modificarile".

Am o Jawa si anvelopele trebuie schimbate (cea de pe spate este f uzata iar cea de de fata are niste denivelari ciudate).

Jantele sunte de 18 cu 3.50. Daja am cumparat o anvelopa noua, de 3.50, pt spate. Dar acum stau si ma uit la ea si mi se pare ingusta. As vrea sa o pun pe fata, iar pt spate sa gasesc alta mai lata.

Ce stiti, care este cea mai lata anvelopa care ar intra pe janta de 3.50 latime. 120 mm merge ???? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis topicul aici, gandindu-ma ca voi sunteti obisnuite cu "modificarile".

Am o Jawa si anvelopele trebuie schimbate (cea de pe spate este f uzata iar cea de de fata are niste denivelari ciudate).

Jantele sunte de 18 cu 3.50. Daja am cumparat o anvelopa noua, de 3.50, pt spate. Dar acum stau si ma uit la ea si mi se pare ingusta. As vrea sa o pun pe fata, iar pt spate sa gasesc alta mai lata.

Ce stiti, care este cea mai lata anvelopa care ar intra pe janta de 3.50 latime. 120 mm merge ????    :D

jantele din cite stiu io sunt de 2,25 inch latzime(sau cam asa ceva...aprox)...350 e balonu cauciucului.

18 inch diam ext al jentzii adica uni calca cauciuca... :D

pune ruleta cu inch pe ea sa vezi..

merge120,130(4.00) la limita...vezi sa nu-ti roada aparatorile alea de cauciuc ale lantzului...centreaza atent roata in bascula.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, am gresit putin. Stiu, janta nu e de 3.50. Pe ea scrie 5.15 . Ce inseamna asta?

Daca ar fi inch, atunci ar insemna 5.15*2.54=13.08 cm latime ?? Nu are janta aia atat. nu o am aici sa o masor, dar nu cred.

Acum am alta intrebare: iau anvelopa de 120, mai merge camera de 3.50 , sau trebuie alta camera? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...