Sari la conținut

Yamaha Tdm 850


Maguest
 Share

Postări Recomandate

Eu am o Yamaha TDM 850, din 97. E o motocicleta grea, inalta, cu un aspect extraordinar dupa parerea mea. Rar vezi motociclete atat de inalte care sa nu fie Enduro devotate. 2 cilindri, torque imediat ce rotesti manerul. Turata jos, eu o conduc pe la 2500-3000 si e ok. Prin urmare motorul va tine foarte mult. Are 46.000km acum si nu da semne de oboseala. Cu bagaj si 2 oameni se comporta excelent, nu simt o mare diferenta fata de cand sunt singur. Eu 1.72 si nu calc cu toata talpa la stop dar m-am obisnuit. Am lasat-o de cateva ori la inceput (trecere directa de la Minskul de scoala la TDM :wink: ) si de cele mai multe ori trebuia sa rog pe cineva sa ma ajute. E top heavy. Dar, cand esti pe ea, e dementiala. Are un sunet foarte fain, multi spun ca de Ducati. Dupa parerea mea suna mult mai bine.

 

Cam asta, poate si poze in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
Eu am o Yamaha TDM 850, din 97. E o motocicleta grea, inalta, cu un aspect extraordinar dupa parerea mea. Rar vezi motociclete atat de inalte care sa nu fie Enduro devotate. 2 cilindri, torque imediat ce rotesti manerul. Turata jos, eu o conduc pe la 2500-3000 si e ok. Prin urmare motorul va tine foarte mult. Are 46.000km acum si nu da semne de oboseala. Cu bagaj si 2 oameni se comporta excelent, nu simt o mare diferenta fata de cand sunt singur. Eu 1.72 si nu calc cu toata talpa la stop dar m-am obisnuit. Am lasat-o de cateva ori la inceput (trecere directa de la Minskul de scoala la TDM :crack: ) si de cele mai multe ori trebuia sa rog pe cineva sa ma ajute. E top heavy. Dar, cand esti pe ea, e dementiala. Are un sunet foarte fain, multi spun ca de Ducati. Dupa parerea mea suna mult mai bine.

 

Cam asta, poate si poze in curand.

 

 

bv domnule sa o stapanesti sanatos.

 

Si eu am aceasi inaltime si de la scuter am trecut direct la ea. pana acum am scapat-o jos de cateva ori din cauza greutatii de 2 ori in garaj chiar :laugh:

si odata pe strada din cauza ca incercam sa evit unu care facea stanga peste dubla continua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si eu detin o capra de genul si pot spune k sunt f multumit de ea.

 

am bagato si la ceva enduro si se comporta excelent

 

cat despre scapat am tavalito in benzinarie :crack: :crack:

AI uitat sa pui cricul cand ai oprit la pompa? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...