Sari la conținut

Aici inscrieri pentru Vama Veche


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

eu plec sambata dimineata in jur de 9 (cu motorul) cu niste prieteni care vin cu masina si o iau pe drumul ce trece dunarea cu bacul si apoi iese in mangalia -> final destination - vama veche

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa merg si eu.Daca nu fac rost de motor o sa merg cu masina (9 locuri).Daca vrea cineva sa ne combinam :lol: Si ca sa nu se plictiseasca il fac operator :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa merg si eu.Daca nu fac rost de motor o sa merg cu masina (9 locuri).Daca vrea cineva sa ne combinam :lol: Si ca sa nu se plictiseasca il  fac operator :lol:

Suna "interesant" :lol: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec sambata dimineata in jur de 9 (cu motorul) cu niste prieteni care vin cu masina si o iau pe drumul ce trece dunarea cu bacul si apoi iese in mangalia -> final destination - vama veche

Care e drumul cu bacul? Si cat costa bacu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa ma duc cu bacul la mare cred , pentru ca drumul e mult mai misto, trecand prin munti macinului, faci si ceva serpentina mai vezi si un pesaj, ceva, padure etc. e super misto mult mai misto decat pe pod. Dar penrtu cei din bucuresti e mai lung drumul ca trebuie sa ajunga pana in braila. Bacul exact nu mai stiu cat e .. stiam ca pentru masina e cava gen 100k pt motor nu am idee. Eu sa vin cu atasu asa ca astea cred ca or sa imi ia ca pt masina ... asta e .. dar eu zic pt pesaj merita . A apropo eu si binox (fratemiu ) plecam vineri dim din braila daca vrea cineva din gl sau chiar de mai sus e bine venit daca nu :lol: in Vama :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa ma duc cu bacul la mare cred , pentru ca drumul e mult mai misto, trecand prin munti macinului, faci si ceva serpentina mai vezi si un pesaj, ceva, padure etc. e super misto mult mai misto decat pe pod. Dar penrtu cei din bucuresti e mai lung drumul ca trebuie sa ajunga pana in braila. Bacul exact nu mai stiu cat e .. stiam ca pentru masina e cava gen 100k pt motor nu am idee. Eu sa vin cu atasu asa ca astea cred ca or sa imi ia ca pt masina ... asta e .. dar eu zic pt pesaj merita . A apropo eu si binox (fratemiu ) plecam vineri dim din braila daca vrea cineva din gl sau chiar de mai sus e bine venit daca nu  :lol:  in Vama :lol:

Daca am $$$ cred ca vin prin Braila (inca 200KM in plus) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu confundati drumurile.Se poate trece cu Bacul pe la Calarasi spre Ostrov si brumul ala iese undeva in localitatea Basarabi.

Traseu: Bucuresti - Lehliu - Calarasi - Adamclisi - Basarabi - Constanta

 

Intadevar daca vrei sa ocolesti poti sa mergi si pe la Braila dar nu vad logica.

Eu nu am mai fost de drumul ala pe la Adamclisi se doi ani si nu stiu cat de rup o fi

dar ca peisaj e super ok . Am uitat ce era mai important bacul pentru masini costa 100.000 lei si pt.motoare 50.000 lei

Indiferent de ce drum ati alege asfat uscatsi fara incidente .

Editat de mario
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu am fost asta vara pe acolo shi dincolo de drumul care e cam cazut, e foarte pustiu shi nu ai semnal la telefon cam tot drumul pe acolo shi dincolo de asta se trece prin cateva sate cu tzigani, nu este nici o benzinarie pe tot drumul shi am vazut un singur politzist pe acolo asha ca avetzi grija!

 

2. Baiazid tu cu ce mergi? Ti-ai luat motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca intre Buzau si Braila drumul e cam nasol, prost si cu gropi. Eu mi-am luat motoru din Galati. Asta era anul trecut, acu poate l-au mai facut. Cat despre peisaj nu e mare chestie, mai verde decat pe partea astalalta intradevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patina ridica ancora astazi joi 28 Aprilie in jurul orei 10.00 cu destinata portul Mangalia.O sa o i-au pe drumul vechi adica cel prin Ileana,Florica ca anul trecut am facut proba si cand am venit din Bucuresti pe autostrada asta noua era nebunie iar cand m-am intors pe drumul vechi tot intr-o perioada aglomerata a fost o placere.Nu tu tiruri,nebuni cu conserve care fac zig-zaguri,stiti dumneavoastra. Tineti-va telefoanele deschise ca s-ar putea se a nevoie de masina sa ma recupereze. :lol: :ok: :lol: :lol:

Ps:Sper sa ramana doar la stadiul de gluma si sa ne vedem in Vama sanatosi la trosneala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Baiazid: n-are sens sa o luati spre Constanta, exista drum direct, via Negru Voda, care ajunge in Mangalia. Sunt 2 variante, una prin Dobromir, una prin Adamclisi, amandoua sunt frumoase, pe urma o tineti spre sud. Puteti ocoli Mangalia, eu am iesit undeva inainte de 2mai, dar pe harta vad ca e drum pana in vama (din Hagieni).

 

Drumul e ok pentru orice soft-enduro (crapaturi in asfalt, drum cu dale, nimic grav :lol:. 50k era bacul asta vara pentru motociclete. Orarul la bac e dupa cum ti-e norocul, la dus am stat 10 minute, la intoarcere o ora jumate. Faptul ca e pustiu mie mi-a placut la nebunie. Atentie cu benzina, cum au zis si ceilalti. In satele cu "indieni" (vreo 2 cu totul) mie mi-au facut cu mana toti copilutii, ca si in toate celelalte prin care am trecut :lol:

 

PS: am uitat. Daca gasiti un numar intre Calarasi si Baneasa, MS 4942, poate mi-l recuperati si mie. Ok, thanks! : :lol:

Editat de cmatei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Baiazid: n-are sens sa o luati spre Constanta, exista drum direct, via Negru Voda, care ajunge in Mangalia. Sunt 2 variante, una prin Dobromir, una prin Adamclisi, amandoua sunt frumoase, pe urma o tineti spre sud.

Ai dreptate. Pe acolo o luam :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...