Sari la conținut

Problema Zx9 R


JIJ
 Share

Postări Recomandate

am si eu nevoie de ajutor

am o kawasaki zx9r cu o problema la sistemul de racire. indiferent cat de putin merg cu ea, chiar daca temperatura la apa nu apuca sa creasca, incepe sa-mi arunce antigel pe furtunasul care pleaca de la termostat. am crezut ca am pus prea mult antigel dar a aruncat pana mi-a lasat rezervorul de antigel de la plin pana sub limita minima intr-o zi.

are cineva idee care-i problema?

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu nevoie de ajutor

am o kawasaki zx9r cu o problema la sistemul de racire. indiferent cat de putin merg cu ea, chiar daca temperatura la apa nu apuca sa creasca, incepe sa-mi arunce antigel pe furtunasul care pleaca de la termostat. am crezut ca am pus prea mult antigel dar a aruncat pana mi-a lasat rezervorul de antigel de la plin pana sub limita minima intr-o zi.

are cineva idee care-i problema?

mersi

 

 

asa am patit si eu...acum citiva ani...am intrat in panica...am intrebat un profesionist si mi-a spus ca dak motorul mere bine cu antigel la limita sau sub minim nu am de ce sa imi fac griji...asta nu inseamna sa meri fara antigel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un circuit de racire sub presiune cum este in general la motociclete , nu ai ce aerisire sa-i faci ptr ca isi face singur cand deschide termostatul , trebuie sa astepti sa plece ventilatorul dupa care se aude in vas cand scoate aerul { daca este cazul } . Abia atunci poti sa completezi cu antigel pana la nivel . Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...