Sari la conținut

scuter 50cc first bike


lucianbiker
 Share

Postări Recomandate

mie, a trebuit sa imi scoata o shaiba de undeva de pe la transmisie, si ca sa mearga mai repede ar trebui sa imi taie din teava si sa uble la jigloturi(parca asa se cheama, nu prea ma pricep). cam asta ar fi treaba, eu am un scuter peugeot de 50 cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa aiba si pe cablul de acceleratie, sa nu deschida complet admisia.

 

unnamed, la variator tzi-au scos tzie shaiba (de la curea) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Daca-i scoti limitatorul...o sa-ti pierzi garantia!

2. Limitatorul este pus pe la 45 km/h pt. a nu mai trebui inmatriculat! Daca...sa ne imaginam prin absurd...te prinde radarul...esti pasibil de dosar penal! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Daca-i scoti limitatorul...o sa-ti pierzi garantia!

2. Limitatorul este pus pe la 45 km/h pt. a nu mai trebui inmatriculat! Daca...sa ne imaginam prin absurd...te prinde radarul...esti pasibil de dosar penal! :lol:

scuterul este inmatriculat si nu este nici o problema vreau sa pierd garantia in conditiile in care mai castig ceva km!!!!!!!!!!!! :lol: deci unde umblu ca sa scot limitatorul????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La service sunt intotdeauna reticenti in privinta delimitarii (cel putin asa au fost la mine). Ar fi mai indicat sa gasesti p cineva care se ocupa de modificari la motoare/scutere.

 

unnamed, am intrebat d shaiba aia pt ca shi eu shtiam cva d ea shi vreau sa vad dc nu cumva am shi eu pe al meu, sa o scot. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

am si eu un scooter FIRST-BIKE 50cc si am avut limitator

din cate am vazut ce-o facut mecanicu :

o taiat o porcarie de plastic (bobina) o umblat la fire si o scos cumva limitarea

"bobima" asta se afla undeva deaspupra la toba

daca bine imi dauc aminte vine cava cablu de la bujie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

La mine e altfel treaba ,mi-a umblat tata la surub k sa mai i-a cva acceleratie,da asa vine un fel d fier kre impiedica acceleratia sa s duca si p viitor sa o polizeze sa s duca,dabia astept ziua in care o sa fiu legal p sosea :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...