Sari la conținut

Categoria A1


Postări Recomandate

eu cand mi`am adus`o din germania , in carte era trecuta de 22kw , dar o fost limitata pt ca erau taiate valorile pe acolo si scrise mai jos .La RAR astia nu au vrut sa mio treaca de 6.5 , sau cat era trecuta in cartea de germania.daca m`ar opri politia , nu pot sa ii arat copia de la cartea din germania politistului?sau nu prea am sanse sa ma creada:)?

exact acelasi lucru am patit si io cu a mea . si la rar mi`a facut cartea cu 22 kw dar m`am dus inapoi si mi`a facut alta cu 11 kw. du`te inapoi la rar . adica se poate in germania si nu se poate in romania, sau ei sunt mai tari ca nemtii :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand mi`am adus`o din germania , in carte era trecuta de 22kw , dar o fost limitata pt ca erau taiate valorile pe acolo si scrise mai jos .La RAR astia nu au vrut sa mio treaca de 6.5 , sau cat era trecuta in cartea de germania.daca m`ar opri politia , nu pot sa ii arat copia de la cartea din germania politistului?sau nu prea am sanse sa ma creada:)?

 

Da sa ti`o treaca de 11 ... de ce de 6,5 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

la mine in talon scrie 9kw da io is multumit de ea (carb 36mm, pv .etc............ k nu imi trebe sa ii dau liniute cu toti manelari k rs/mito/nsr-ul lor imi da fum

pe mine ma intereseaza mai mult cum se dau baieti astia prin oras pe curbe , cat de bine se feresc de soferi neatenti.... shi cnd mai vezi cate unu ca ma intreaba:

cat mere al tau????????

nush 140 iam dat pan acuma nu mam chinuit sa ii dau blana sa vad cat mere ..........

aaaaaaaaa poi a mea merge mai tare

si cand pleci de la semafor ce sa vezi ca baiatu baga mana in gaz pe linie dreapta ...........da in curbe........ 1-2a ii foarte mare viteza pt ei ............. :bounce: :rock:

io vreu sa stiu io k stiu sa ma dau pt ce sa ii arat nush ce la un manelar....................??????????????care shio luat rs nou noutz ca are masa/tatasu/bunicu etc. bani de ii intoarece cu lopata ........... pt ce sa ma chinui sa il las in urma.......????????

oricum is in primele sute de km (in totala legalitate) ca fara carnet numere..... creca trec de cateva mii....... si totushi sa sti ca zilnic te perfectionezi........... :D :(

Editat de black_prince
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am "rs nou noutz ca are masa/tatasu/bunicu etc. bani" si "iti dau fum" pe curbe prin oras sau pe unde mai vrei tu... Nu mai generaliza.

nu cred ca sa referit la cei care le-au cumparat parintii motor(cum esti tu si eu).Cred ca sa referit la cei care isi iau motorul doar de dragul fitzelor si sa se dea jmecher dom`le ca are motor.La noi in Gl este unul care se tot lauda cu un rs de prin 93(da el zice ca e din 99) si cand l-am intrebat daca trece la cv mai mare rasp lui a fost urmatorul:"Mi-am luat motorul asa ca sa mai plimb si eu o fata doua si apoi la anu trec la masina ca ce sa fac eu cu tartaretele astea prin oras!" Mai pe scurt omul e paralel cu tot ce inseamna motociclism sau stiu eu ce!Aaaa si pe deasupra e tigan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am "rs nou noutz ca are masa/tatasu/bunicu etc. bani" si "iti dau fum" pe curbe prin oras sau pe unde mai vrei tu... Nu mai generaliza.

pana aici ii ok .......... dar sper sa nu fi manelist................... sau??????????? nush nu te cunosc shi nu stiu de cati ani ai RS-ul............ si ce chesti are in plus......

:bounce: :rock: na ce sa zic ??? Bravo tie daca esti bun........meriti un suc/bere/sau ce bei........ :P :lol:

 

nu cred ca sa referit la cei care le-au cumparat parintii motor(cum esti tu si eu).Cred ca sa referit la cei care isi iau motorul doar de dragul fitzelor si sa se dea jmecher dom`le ca are motor.La noi in Gl este unul care se tot lauda cu un rs de prin 93(da el zice ca e din 99) si cand l-am intrebat daca trece la cv mai mare rasp lui a fost urmatorul:"Mi-am luat motorul asa ca sa mai plimb si eu o fata doua si apoi la anu trec la masina ca ce sa fac eu cu tartaretele astea prin oras!" Mai pe scurt omul e paralel cu tot ce inseamna motociclism sau stiu eu ce!Aaaa si pe deasupra e tigan!

 

 

Mi-ai citit gandu' ................ nu ii asa????????? :D :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai reisarilor,tineti-va caii si hormonii in frau, ati terminat tema de vacanta si gata ati prins tupeu? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Salut am 16 ani jumate si in prezent fac scoala pentru categoria a1. Intrebarea mea este dk am voie sa iau o aprilia 125 tinand cont k in codul rutier scrie k nu ai voie decat pana la 11kw si ea are 30 cai. Astept raspuns.

 

 

 

frate stai u calm eu am mers 3 ani cu motor de 250 cm 3 si.. nam avu nici o treaba :( daca esti sofer bun fugi de ei..:D asa fac eu ca nu ma pot prinde is prea fraeri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate stai u calm eu am mers 3 ani cu motor de 250 cm 3 si.. nam avu nici o treaba :D daca esti sofer bun fugi de ei..:P asa fac eu ca nu ma pot prinde is prea fraeri :)

 

 

îț` dai cu sama :(

 

sofer de motocicleta ma fac cand o sa fiu mare:X

 

 

e cam demult postu aluia:)))

Editat de Robyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...